Termografie na fotovoltaických elektrárnách

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Další ověřenou aplikací termokamer testo je použití na fotovoltaických elektrárnách. Termokamerou testo je totiž snadné nalézt praskliny v buňkách solárních panelů, vadné moduly, poškozené bypasové diody a samozřejmě vadná elektrická spojení.

Při složité orientaci na rozsáhlých polích fotovoltaických elektráren se také velice dobře uplatní adresářová struktura pořízených termogramů.

Zvýšením teploty nad doporučení výrobce o 10°C se může snížit životnost panelu až o 50%!

testo_fotovoltaika_1To snižuje množství vyrobené elektrické energie v celém „stringu“.

testo_fotovoltaika_2

Vyhodnocovací software IR-Soft umožňuje svojí funkcí Twinpix snadné a přesné překrytí reálného snímku a termosnímku.

Vyhodnocovací software IR-Soft

IR-Soft – to je výkonný počítačový software pro profesionální termografickou analýzu od firmy Testo. Program IR-Soft umožňuje rozsáhlou analýzu termogramů na počítači. Vyznačuje se jasnou strukturou a vysokým komfortem obsluhy pro uživatele. Všechny funkce analýzy jsou vysvětlovány pomocí snadno srozumitelných symbolů. Kontextová nápověda dodatečně objasňuje každou funkci. Tato podpora zjednodušuje zpracování snímků a umožňuje intuitivní obsluhu. Plnou verzi počítačového softwaru IR-Soft obdržíte při dodávce všech typů termokamer.

IR-Soft pro přesné analýzy termogramů

Termogramy (infračervené snímky) lze pohodlně zpracovávat a analyzovat na PC pomocí IRSoft. Mnoho analyzačních funkcí je k dispozici pro profesionální analýzu termogramů. Například nastavování různých emisivit materiálů od obrazových oblastí až po jednotlivé pixely. Funkce Histogram ukazuje rozložení teploty v oblasti snímku. Teplotní řez slouží k analýze teploty po křivce. Je možné zvýraznit body s překročenou nebo podkročenou kritickou teplotou, stejně tak může být zvýrazněno rozmezí teplot. Kromě toho může být neomezená soustava bodů označena, a k nim uvedeny poznámky.

Snadná tvorba termografických zpráv

Termogramy a reálné snímky jsou zobrazeny na obrazovce již během analýzy a automaticky jsou převzaty do termografické zprávy. Asistent tvorby zprávy vede uživatele krok za krokem k vytvoření jasné a srozumitelné zprávy. Jsou k dispozici různé šablony jak pro krátké zprávy, tak pro úplnou dokumentaci. Šablony obsahují veškeré relevantní informace o místě měření, úkolu měření a výsledků měření. Kromě toho může uživatel využít vlastní šablonu, kterou si může vytvořit pomocí Designéru zprávy.

Závěrem lze jen dodat, že termokamery testo již mnohokrát pomohly odhalit přechodový odpor a tím zabránily zahoření. Díky snadné dokumentaci a orientaci v pořízených snímkách je velice snadné pozorovat trend kritického místa a tím včas provést nápravná opatření.

logo_testo

Testo, s.r.o.
Jinonická 80
158 00 Praha 5

tel.: 257 290 205
fax: 257 290 410
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
internet: www.testo.cz

Více informací o termokamerách testo naleznete na: www.testo.cz/termokamera

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červen 2024

Číslo je zaměřené energetiku, trafostanice, transformátory a identifikační systémy.

Nadcházející webináře | kurzy

Zajímavé odkazy

Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.

Najdete nás na Facebooku