Tak, jak stoupají ceny energií, roste i význam energetických auditů, které se stále častěji stávají ústředním tématem podnikových porad a schůzí. Cílem takového auditu je získat přehled o spotřebě energií nejen celého podniku, ale i jeho dílčích částí – budov, technologií i jednotlivých spotřebičů.

Nedílnou součástí brašny každého elektrikáře by bezesporu měla být zkoušečka napětí. Převážná část dnešních zkoušeček neměří jen napětí, ale umožňují měřit i jiné veličiny, jako jsou proud, spojitost, odpor, dále určení fázového vodiče a sledu fází.

Svorky měřicího obvodu se obvykle dodávají jako pár nebo sada. Každý pár nebo sada svorek může mít jmenovité napětí nebo jmenovitý proud nebo obojí v rámci této sady a každá jednotlivá svorka může mít jmenovité napětí proti zemi. Některé přístroje mohou mít měřicí jmenovité napětí (mezi svorkami) odlišné od jmenovitého napětí proti zemi.

První elektroměr s možností rozšíření externími moduly, který pod označením KW2G uvání na trh společnost Panasonic Electric Works. KW2G je určen pro montáž na DIN lištu a stejně se upevňují i rozšiřující moduly, kterými je pak umožněno shromažďovat data z několika okruhů najednou.

Lokalizace kabelových poruch je z principu činnost mobilní, prováděná na nejrůznějších vzdálených i blízkých místech regionů. Měřicí a zkušební technika i přes stupeň vývoje a pokroku v této oblasti techniky má svoji hmotnost a nedá se říci, že by zdrojové jednotky byly vždy snadno přenositelné.

Spolehlivé procesní kalibrátory Fluke řady 74x byly vylepšeny a na trh tak přichází nová řada procesních kalibrátorů. Nový procesní multifunkční kalibrátor Fluke 75x zvládne najednou práci za několik přístrojů - je zdrojem, měří a simuluje teplotu, tlak a elektrické signály (napětí, proud, odpor a frekvenci).

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červen 2024

Číslo je zaměřené energetiku, trafostanice, transformátory a identifikační systémy.

Zajímavé odkazy

Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.

Najdete nás na Facebooku