O záznamovém wattmetru PEL 103 od francouzské firmy Chauvin Arnoux vyšlo už mnoho článků obsahujících katalogové údaje a ilustrační obrázky. Přesto se mnozí mohou ptát, zda jim tento přístroj v něčem pomůže a co přesně s ním lze změřit.

Po dlouhé a úspěšné éře zkoušeček Fluke T100, 120 a 140 (Tyto přístroje byly pokračováním přístrojů UNITEST 2000 alfa, beta, gama vyráběných německou firmou Christian Beha od roku 2000) jsme se konečně dočkali. Přichází na trh již třetí generace přístrojů.

Společnost GHV Trading, spol. s r.o., která se zabývá prodejem měřicích přístrojů a komponentů pro rozváděče, nabízí ve svém sortimentu široký výběr nízkonapěťových měřicích transformátorů proudu od německého výrobce MBS AG. Firma MBS se zabývá výrobou měřicích transformátorů proudu přes 35 let a je jedním z nejvýznamnějších výrobců v Německu.

Americký výrobce RYCOM Instruments Inc. je již patnáct let na trhu ČR a SR výhradně zastupován obchodní společností EN-Centrum, s. r. o. Od počátku spolupráce s tímto výrobcem společnost nabízí především jeho lokátory a trasovače metalických inženýrských sítí a poruch kabelů s vynikajícím poměrem cena/výkon.

Měřicí proužky a mini-indikátory testoterm jsou samolepící, teplotně odolné fólie, obsahující částice citlivé na teplotu. Tyto indikátory jsou určené ke kontrole a sledování teploty, například při měřeních na pohybujících se částech, k dlouhodobému sledování a pro měření prováděná na malých předmětech.

Německá firma WEIGEL je tradičním výrobcem rozváděčových měřicích přístrojů. Byla založena v roce 1919 a již od samého počátku se zaměřila na vysokou kvalitu a spolehlivost nejčastěji používaných elektromagnetických a magnetoelektrických přístrojů.

Na první pohled může titulek působit jako nepovedený reklamní slogan… jak asi elektroměr může šetřit? Již při bližším prozkoumání se však sdělení ukáže více než výstižné. První a nejzákladnější pravdou je: „bez měření není kontroly“.

V dnešní době je otázka optimálního využití energií stále aktuálnější. Náklady na energie rostou každým rokem a to i přes liberalizaci trhu s nimi. Nové tarifní modely přináší různé způsoby řešení, předpokladem je znalost energetických toků u daného spotřebitele a jejich optimalizace.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz cervenec 2019s

ElektroPrůmysl.cz, říjen 2019

Číslo je zaměřené na rozváděčovou techniku, datová centra, měřicí a zkušební techniku

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

Vyšší úroveň bezpečnosti – NKT instal CYKY Dca Inovovaný kabel s vylepšeným materiálem pláště, nešíří plamen, splňuje požární klasifikaci „Dca“.
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
ENIKA.CZ s.r.o. - E-SHOP Český výrobce a distributor bezdrátových technologií, svítidel a elektrokomponent.
EATON TOUR 2019 - Inteligentní jištění a ovládání Konstruktéři, projektanti a elektrotechnici jste zváni zdarma na cyklus odborně-technických přednášek po celé ČR pod vedením špičkových odborníků zaměřených především na praktická řešení a ukázky.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.