Rozvodné sítě nízkého napětí byly v minulosti budovány v podmínkách centralizované výroby a dodávky elektrické energie. Současný rozvoj výroby a spotřeby elektřiny se diverzifikuje a v čase mění. Vedle klasických spotřebičů se vyskytují spotřebiče a provozy vysoce závislé na kvalitě elektřiny i spotřebiče, které kvalitu elektřiny výrazně ovlivňují.

Jak název napovídá není to vždy jednoduchý úkol vybrat vhodný hardware pro naši aplikaci měření. Před finálním výběrem je nutné si určit co od měření očekáváme, jaké veličiny jsou pro nás důležité, s jakou přesností či periodicitou je potřebujeme měřit a mnoho dalšího. Důležitým faktorem je následné zpracování naměřených dat.

Firma GMW-měřicí technika, s.r.o. je svojí kvalitou a historií jednou z nejvýznamnějších firem na německém trhu. Hlavním cílem společnosti je zvýšit produkci, prodej a kvalitu českých výrobků – analogových měřících přístrojů.

Digitální věk, tak se dnešní doba nazývá a jistě právem. Elektronika prostupuje naše životy ve stále větší míře, ve všech oblastech života. Vezmeme-li v úvahu, kolika elektronickými systémy disponují moderní osobní automobily nebo čím vším nám je dnes mobilní telefon, zůstává nad tím rozum stát.

Prvním přístrojem, který nesl firemní značku ILLKO, byl před 23 lety měřič malých přechodových odporů DIGIOHM 20. A jako poslední z řady nových jednoúčelových přístrojů pro měření základních veličin v elektroinstalacích, který společnost ILLKO z Blanska uvádí tento měsíc na trh, je jeho nástupce – přístroj DIGIOHMpro.

V době stále se zvětšující integrace, kdy jsou kladeny nároky na zmenšování rozměrů jednotlivých přístrojů a zařízení, mohou vznikat problémy při montáži některých měřících panelových přístrojů do rozváděčové skříně. Firma SOCOMEC právě pro tyto potřeby vyvinula panelový měřicí přístroj pro montáž do dveří rozvaděčů s označení DIRIS A17.

Ačkoli na první pohled připomíná jen další přístroj z početné rodiny digitálních multimetrů německého výrobce měřicí techniky GMC-I Messtechnik (Gossen-Metrawatt) GmbH, METRAHit ENERGY je zařízení určené především pro měření a analýzu elektrické energie.

Zemné práce, ktoré pozostávajú nielen z rozličných druhov výkopových prác, ale aj z pokládky kanalizačných rúr, vodovodných rúr a elektrických káblov zvyšujú riziko poškodenia podzemných rozvodov a toto môže vyústiť aj do nebezpečných úrazov. Zákony európskej únie vyžadujú, aby zhotoviteľ zabezpečil bezpečnosť zamestnancov, pracovníkov dodávateľských firiem a aj majetku.

Kompaktní, výkonný AC / DC zdroj pro napájení a testování motorů a ovládacích cívek výkonových vypínačů. Systém zajišťuje účinné analýzy pro maximální provozuschopnost s minimálními nároky na údržbu.

Tento článek popisuje projektové řešení měření spotřeby elektrické energie na úrovni nadnárodní společnosti. Měření akumulované spotřeby jednotlivých výrobních závodů a jejich následný součet je jednoduchý, dá se realizovat stávající infrastrukturou, ale ve výsledku tento způsob nepřináší žádnou přidanou hodnotu.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz cervenec 2019s

ElektroPrůmysl.cz, říjen 2019

Číslo je zaměřené na rozváděčovou techniku, datová centra, měřicí a zkušební techniku

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

ENIKA.CZ s.r.o. - E-SHOP Český výrobce a distributor bezdrátových technologií, svítidel a elektrokomponent.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Vyšší úroveň bezpečnosti – NKT instal CYKY Dca Inovovaný kabel s vylepšeným materiálem pláště, nešíří plamen, splňuje požární klasifikaci „Dca“.
EATON TOUR 2019 - Inteligentní jištění a ovládání Konstruktéři, projektanti a elektrotechnici jste zváni zdarma na cyklus odborně-technických přednášek po celé ČR pod vedením špičkových odborníků zaměřených především na praktická řešení a ukázky.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.