Výkonné a hranaté – nové proudové senzory HARTING

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Proudové senzory zásluhou svých měřicích schopností zlepšují monitorování a zvyšují efektivitu elektrického vybavení v prostředí automatizované výroby. Senzory například přesně zobrazují aktuální spotřebu pohonu.

Na základě porovnání dat s ostatními procesními parametry může řídicí jednotka předvídat případné poruchy. Monitorování systémů může zakročit dříve, než dojde k chybám.

Proudové senzory a převodníky proto hrají v prediktivní údržbě závodů důležitou roli. Převodníky HARTING mohou:

  • urychlit diagnostiku a mapování spotřeby proudu všech typů motorů v průmyslových závodech;
  • monitorovat proud úložných zařízení napájených bateriemi;
  • pomoci monitorovat procesy závislé na teplotě, ve kterých hraje roli elektrické vybavení;
  • na základě výsledků měření aktivovat systémy pro změnu sítě.

Výkon a miniaturizace zaznamenaly obrovský pokrok i u jednodušších typů proudových senzorů. V důsledku toho se zjednodušil proces zvýšení hustoty senzorů ve výrobních strojích.

hranate senzory harting 2018 1
Spolu s řadou proudových senzorů HCME společnost HARTING vyvinula sérii zařízení pracujících na principu přímého zobrazování – otevřené smyčky – a využívajících obdélníková jádra. Tato zařízení nabízejí přesnost, jaké lze ve spoustě instalací dosáhnout pouze při využití výrazně dražších kompenzačních proudových senzorů (± 0,5 %). Obdélníkový tvar šetří místo pro senzory. Navíc tato zařízení urychlují instalaci a montáž, neboť je leze snadno namontovat na napájecí kolejnice.
Proudové senzory představují jednoduché a kompaktní řešení pro monitorování frekvenčních měničů. To, co se již během řady let osvědčilo v sektoru energetiky při přenosu a transformaci energie, nyní může přinést ovoce v oblasti automatizace a strojírenství.
Můžeme zde pozorovat paralely: aby bylo možné napájet provozní zařízení, strojírenství se čím dál více spoléhá na napájecí kolejnice – často vyrobené z hliníku –, které mohou být monitorovány pomocí senzorů. Prostřednictvím řady proudových senzorů HCME společnost HARTING optimalizovala senzor s otevřenou smyčkou pro použití na pásových vodičích. Výsledkem jsou zařízení velmi kompaktních rozměrů: 6 cm vysoká a 14,5 cm široká. Průchodky pro kolejnice mají šířku až 64 mm a výšku 21 mm (je však možné zvolit i speciální formáty). Navíc jsou montážní úchytky zapuštěny přímo do krytu, díky čemuž lze senzory připojit přímo na přípojnici pomocí dvou šroubů.

hranate senzory harting 2018 2

Připraveny na extrémní teploty

Velké teplotní rozsahy od -40 °C do +85 °C dovolují použití i v extrémním prostředí. Díky vysoké spolehlivosti jsou tyto senzory ideální k použití v měničích a při dodávce energie pro vysokovýkonné zátěže. Navíc jsou měniče HCME spolehlivě chráněny proti rušení například způsobenému magnetickými poli vnějších proudových vedení.

hranate senzory harting 2018 3

HARTING s.r.o.
Mlýnská 2, 160 00 Praha 6
Tel: +420 220 380 460
Fax: +420 220 380 461
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.harting.cz

Zkratka HCME znamená HARTING Current Measurement Eco. Tato řada obsahuje sedm měřících převodníků pro proudy až 5500 A. Měří stejnosměrné i střídavé proudy v rozmezí 0 až 50 kHz. To znamená, že se vyrovnaly i kompenzačním proudovým měničům s šířkou pásma od 0 do 100 kHz.

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, květen 2023

Číslo je zaměřené na kabely, vodiče, kabelové nosné systémy, svorky a konektory.

Nadcházející webináře

Zajímavé odkazy

Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS
Špičkové nástroje pro odvíjení, protahování a tažení kabelů Profesionální nástroje a pomůcky, které maximálně zefektivní práci a zklidní nervy každého elektromontéra a elektrikáře. Ať se jedná o elektrikářská protahovací pera, odvíječky kabelů a cívek nebo tažení kabelů, vždy máme pořádná esa v rukávu!

Najdete nás na Facebooku