S novými teploměry nemusíte pracovat v rukavičkách, jsou odolné proti prachu, vodě i pádům ze 3 metrů.  Již více jak deset let se můžete setkat ve své každodenní praxi s infrateploměry Fluke 62. Tyto přístroje si získaly velkou oblibu u široké veřejnosti svojí malou konstrukcí, spolehlivostí, nízkou hmotností a v neposlední řadě dostupnou cenou.

Tak, jak stoupají ceny energií, roste i význam energetických auditů, které se stále častěji stávají ústředním tématem podnikových porad a schůzí. Cílem takového auditu je získat přehled o spotřebě energií nejen celého podniku, ale i jeho dílčích částí – budov, technologií i jednotlivých spotřebičů.

Nedílnou součástí brašny každého elektrikáře by bezesporu měla být zkoušečka napětí. Převážná část dnešních zkoušeček neměří jen napětí, ale umožňují měřit i jiné veličiny, jako jsou proud, spojitost, odpor, dále určení fázového vodiče a sledu fází.

Svorky měřicího obvodu se obvykle dodávají jako pár nebo sada. Každý pár nebo sada svorek může mít jmenovité napětí nebo jmenovitý proud nebo obojí v rámci této sady a každá jednotlivá svorka může mít jmenovité napětí proti zemi. Některé přístroje mohou mít měřicí jmenovité napětí (mezi svorkami) odlišné od jmenovitého napětí proti zemi.

První elektroměr s možností rozšíření externími moduly, který pod označením KW2G uvání na trh společnost Panasonic Electric Works. KW2G je určen pro montáž na DIN lištu a stejně se upevňují i rozšiřující moduly, kterými je pak umožněno shromažďovat data z několika okruhů najednou.

Lokalizace kabelových poruch je z principu činnost mobilní, prováděná na nejrůznějších vzdálených i blízkých místech regionů. Měřicí a zkušební technika i přes stupeň vývoje a pokroku v této oblasti techniky má svoji hmotnost a nedá se říci, že by zdrojové jednotky byly vždy snadno přenositelné.

Spolehlivé procesní kalibrátory Fluke řady 74x byly vylepšeny a na trh tak přichází nová řada procesních kalibrátorů. Nový procesní multifunkční kalibrátor Fluke 75x zvládne najednou práci za několik přístrojů - je zdrojem, měří a simuluje teplotu, tlak a elektrické signály (napětí, proud, odpor a frekvenci).

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz cervenec 2019s

ElektroPrůmysl.cz, říjen 2019

Číslo je zaměřené na rozváděčovou techniku, datová centra, měřicí a zkušební techniku

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

ENIKA.CZ s.r.o. - E-SHOP Český výrobce a distributor bezdrátových technologií, svítidel a elektrokomponent.
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
EATON TOUR 2019 - Inteligentní jištění a ovládání Konstruktéři, projektanti a elektrotechnici jste zváni zdarma na cyklus odborně-technických přednášek po celé ČR pod vedením špičkových odborníků zaměřených především na praktická řešení a ukázky.
Vyšší úroveň bezpečnosti – NKT instal CYKY Dca Inovovaný kabel s vylepšeným materiálem pláště, nešíří plamen, splňuje požární klasifikaci „Dca“.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.