Správné řešení pro každou aplikaci - rozšíření rodiny hlídačů izolace iso685

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

S inovací přístroje pro sledování stavu izolace iso685-D společnost Bender rozšiřuje svou rodinu hlídačů izolačního stavu.

Jde o nejmodernější konstrukci přístroje z pohledu spolehlivosti, použití měřicích metod, provozuschopnosti či designu. Kromě hlavní funkce možnosti průběžně sledovat izolaci sítě proti zemi nabízí nové varianty rodiny iso685 mnoho dalších funkcí, které mohou pomoci ke zvýšení úrovně bezpečnosti a úspoře nákladů.

nove hlidace izolace 1

Charakteristické vlastnosti všech variant

Všechny varianty jsou vybaveny průvodcem uvedení do provozu a umožňují měření napětí sítě, frekvence a hodnotu rozptylové kapacity. Navíc mají trvalé sledování připojení k monitorované síti, hodiny reálného času s historií událostí a přednastavenými měřicími profily pro různé aplikace. Funkci isoGraph pro zobrazení průběhu izolačního odporu až na jeden rok. Digitálních vstupy a výstupy umožňují několik způsobů ovládání iso685 a signalizaci poruch. Kromě toho iso685 zařízení má rozhraní Modbus TCP, které umožňuje odečítání a nastavování parametrů přes počítač. Jednoduchý přístup k registru umožňuje rychlou realizaci vizualizace. Integrovaný webový server uchovává všechna důležitá měření a parametry zařízení. Umožňuje tak vzdálený přístup k přístroji z počítače, smartphonu nebo tabletu. U vybraných modelů je možné rozšířit rozsah monitorované sítě pomocí vazebných členů až do napětí 12kV AC.

Provedení iso685-D-B

Jak je patrné z obrázku, existuje v praxi mnoho aplikací, kde jsou navzájem propojené IT sítě provozovány samostatně, ale z důvodu zabezpečení trvalého provozu a napájení připojených spotřebičů dochází k propojení více izolovaných soustav do jedné IT sítě. V souladu s normou ČSN EN 61557-8 však může být na jedné IT síti připojen vždy pouze jeden hlídač izolačního stavu. Pokud jsou tedy tyto IT sítě propojeny, je nezbytné, aby byla zajištěna tato podmínka a současně funkce monitorování izolace. Z tohoto důvodu přístroje iso685-D-B nabízejí funkci isoNET, která zajistí i při propojení několika IT soustav správnou funkci. Funkce je nezávislá na funkci Master na sběrnici a pracuje i za situace, kdy libovolný z přístrojů ztratí vlastní napájení nebo dojde k jeho odpojení od monitorované sítě. Přístroje jsou propojeny prostřednictvím ethernetového kabelu a vzájemně se interně odpojují.   
Varianta přístroje iso685-D-B je tak vhodná pro aplikace jako jsou diodově vázané stejnosměrné systémy používané v elektrárnách, plynárnách, papírnách apod., stejně jako pro střídavé sítě distribučních společností elektrické energie.  Není zapotřebí žádný další pomocný kontakt a nezávisí na tom, zda jsou sítě galvanicky propojeny či nikoliv. Přístroje si automaticky předávají měřicí funkci bez ohledu na zapojení a propojení sítě.

nove hlidace izolace 2

Provedení iso685-S + FP200 a iso685-D-B + FP200

Všechny varianty přístroje iso685-S jsou uvedeny v tabulce. Dodávají se bez vestavěného displeje v kombinaci s doplňkovým displejem FP200 pro montáž do dveří rozváděče. Dvě různé instalační varianty umožňují flexibilní integraci zařízení do rozvaděče. Panel FP200 je instalován na dveře rozváděče pomocí západek. Základní jednotky iso685-S nebo iso685-S-B jsou instalovány na DIN lištu a jsou připojeny k FP200 pomocí přiloženého kabelu konektory RJ45.
Měřicí zařízení se proto nachází v rozváděči a signalizační panel na dveřích rozváděče. Na dveřích rozváděče tedy není přítomno žádné nebezpečné napětí. Monitorovaná síť je připojena pouze k přístroji na DIN liště.
Konstrukce umožňuje také snadné nahrazení již starších instalovaných zařízení řady IRDH.

Provedení W

Některé varianty rodiny iso685 mohou být dodány pro zvýšené klimatické a mechanické podmínky. Ty jsou vhodné pro extrémní provozní teplotu -40°C až +70°C, v klimatické třídě 3K5 a mechanické třídě 3M7 během provozu. Tyto varianty jsou označeny písmenem W jako u předchozích generací přístrojů.

Provedení isoRW685W-D

Varianta isoRW685W-D, speciálně upravená pro kolejová vozidla, je navíc testována podle normy ČSN EN 50155, a je také vhodná pro provozní teplotu od -40°C  až +70°C, avšak pro klimatickou třídu 3K7 a mechanickou třídu 3M7. Proto isoRW685W-D zcela splňuje nezbytné požadavků týkajících se EMC, teploty, klima a mechanické třídy pro použití v železničních aplikacích.

nove hlidace izolace 3

Více informací Vám rádi poskytnou pracovníci firmy GHV Trading:

Tel. CZ +420 541 235 532-4,
Tel. SK +421 255 640 293,
E-mail CZ: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
E-mail SK: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.ghvtrading.cz
www.ghvtrading.sk

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl duben 2020

ElektroPrůmysl.cz, květen 2020

Číslo je zaměřené na kabely, vodiče, kabelové žlaby, rošty, lávky a žebříky, svorky a konektory.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.
ifm electronic - Světová jednička v oblasti průmyslové senzoriky a automatizace Pomáháme průmyslu vstoupit do digitální sféry INDUSTRY 4.0
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.