Správné řešení pro každou aplikaci - rozšíření rodiny hlídačů izolace iso685

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

S inovací přístroje pro sledování stavu izolace iso685-D společnost Bender rozšiřuje svou rodinu hlídačů izolačního stavu.

Jde o nejmodernější konstrukci přístroje z pohledu spolehlivosti, použití měřicích metod, provozuschopnosti či designu. Kromě hlavní funkce možnosti průběžně sledovat izolaci sítě proti zemi nabízí nové varianty rodiny iso685 mnoho dalších funkcí, které mohou pomoci ke zvýšení úrovně bezpečnosti a úspoře nákladů.

nove hlidace izolace 1

Charakteristické vlastnosti všech variant

Všechny varianty jsou vybaveny průvodcem uvedení do provozu a umožňují měření napětí sítě, frekvence a hodnotu rozptylové kapacity. Navíc mají trvalé sledování připojení k monitorované síti, hodiny reálného času s historií událostí a přednastavenými měřicími profily pro různé aplikace. Funkci isoGraph pro zobrazení průběhu izolačního odporu až na jeden rok. Digitálních vstupy a výstupy umožňují několik způsobů ovládání iso685 a signalizaci poruch. Kromě toho iso685 zařízení má rozhraní Modbus TCP, které umožňuje odečítání a nastavování parametrů přes počítač. Jednoduchý přístup k registru umožňuje rychlou realizaci vizualizace. Integrovaný webový server uchovává všechna důležitá měření a parametry zařízení. Umožňuje tak vzdálený přístup k přístroji z počítače, smartphonu nebo tabletu. U vybraných modelů je možné rozšířit rozsah monitorované sítě pomocí vazebných členů až do napětí 12kV AC.

Provedení iso685-D-B

Jak je patrné z obrázku, existuje v praxi mnoho aplikací, kde jsou navzájem propojené IT sítě provozovány samostatně, ale z důvodu zabezpečení trvalého provozu a napájení připojených spotřebičů dochází k propojení více izolovaných soustav do jedné IT sítě. V souladu s normou ČSN EN 61557-8 však může být na jedné IT síti připojen vždy pouze jeden hlídač izolačního stavu. Pokud jsou tedy tyto IT sítě propojeny, je nezbytné, aby byla zajištěna tato podmínka a současně funkce monitorování izolace. Z tohoto důvodu přístroje iso685-D-B nabízejí funkci isoNET, která zajistí i při propojení několika IT soustav správnou funkci. Funkce je nezávislá na funkci Master na sběrnici a pracuje i za situace, kdy libovolný z přístrojů ztratí vlastní napájení nebo dojde k jeho odpojení od monitorované sítě. Přístroje jsou propojeny prostřednictvím ethernetového kabelu a vzájemně se interně odpojují.   
Varianta přístroje iso685-D-B je tak vhodná pro aplikace jako jsou diodově vázané stejnosměrné systémy používané v elektrárnách, plynárnách, papírnách apod., stejně jako pro střídavé sítě distribučních společností elektrické energie.  Není zapotřebí žádný další pomocný kontakt a nezávisí na tom, zda jsou sítě galvanicky propojeny či nikoliv. Přístroje si automaticky předávají měřicí funkci bez ohledu na zapojení a propojení sítě.

nove hlidace izolace 2

Provedení iso685-S + FP200 a iso685-D-B + FP200

Všechny varianty přístroje iso685-S jsou uvedeny v tabulce. Dodávají se bez vestavěného displeje v kombinaci s doplňkovým displejem FP200 pro montáž do dveří rozváděče. Dvě různé instalační varianty umožňují flexibilní integraci zařízení do rozvaděče. Panel FP200 je instalován na dveře rozváděče pomocí západek. Základní jednotky iso685-S nebo iso685-S-B jsou instalovány na DIN lištu a jsou připojeny k FP200 pomocí přiloženého kabelu konektory RJ45.
Měřicí zařízení se proto nachází v rozváděči a signalizační panel na dveřích rozváděče. Na dveřích rozváděče tedy není přítomno žádné nebezpečné napětí. Monitorovaná síť je připojena pouze k přístroji na DIN liště.
Konstrukce umožňuje také snadné nahrazení již starších instalovaných zařízení řady IRDH.

Provedení W

Některé varianty rodiny iso685 mohou být dodány pro zvýšené klimatické a mechanické podmínky. Ty jsou vhodné pro extrémní provozní teplotu -40°C až +70°C, v klimatické třídě 3K5 a mechanické třídě 3M7 během provozu. Tyto varianty jsou označeny písmenem W jako u předchozích generací přístrojů.

Provedení isoRW685W-D

Varianta isoRW685W-D, speciálně upravená pro kolejová vozidla, je navíc testována podle normy ČSN EN 50155, a je také vhodná pro provozní teplotu od -40°C  až +70°C, avšak pro klimatickou třídu 3K7 a mechanickou třídu 3M7. Proto isoRW685W-D zcela splňuje nezbytné požadavků týkajících se EMC, teploty, klima a mechanické třídy pro použití v železničních aplikacích.

nove hlidace izolace 3

Více informací Vám rádi poskytnou pracovníci firmy GHV Trading:

Tel. CZ +420 541 235 532-4,
Tel. SK +421 255 640 293,
E-mail CZ: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
E-mail SK: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.ghvtrading.cz
www.ghvtrading.sk

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, květen 2023

Číslo je zaměřené na kabely, vodiče, kabelové nosné systémy, svorky a konektory.

Nadcházející webináře

Zajímavé odkazy

Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Špičkové nástroje pro odvíjení, protahování a tažení kabelů Profesionální nástroje a pomůcky, které maximálně zefektivní práci a zklidní nervy každého elektromontéra a elektrikáře. Ať se jedná o elektrikářská protahovací pera, odvíječky kabelů a cívek nebo tažení kabelů, vždy máme pořádná esa v rukávu!
Špičkové nástroje pro odvíjení, prothování a tažení kabelů Maximálně zefektivní práci a zklidní nervy každého elektromontéra a elektrikáře.
Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS

Najdete nás na Facebooku