Napěťové zkoušečky

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Nedílnou součástí brašny každého elektrikáře by bezesporu měla být zkoušečka napětí. Převážná část dnešních zkoušeček neměří jen napětí, ale umožňují měřit i jiné veličiny, jako jsou proud, spojitost, odpor, dále určení fázového vodiče a sledu fází.

metravolt2d_web

METRAVOLT 12D+L

Profesionální dvoupólová digitální zkoušečka vhodná pro ty nejnáročnější aplikace. Dokáže měřit stejnosměrné napětí v rozsahu 0 .. 1500 V a střídavé napětí v rozsahu 0 .. 1200 V (TRMS) a to až do frekvence 4 kHz. S integrovaným testerem průchodnosti lze navíc měřit odpory v rozsahu 0 .. 1999 kOhm. Měřené hodnoty jsou průběžně zobrazovány na přehledném LCD displeji. 3 barevné LED indikátory pak signalizují přítomnost nebezpečného dotykového napětí, přítomnost fáze a sled fází. Měření průchodnosti je navíc doplněno akustickou signalizací. Přístroj je vybaven tlačítkem HOLD pro fixaci naměřené hodnoty pro případ, kdy v průběhu měření nelze současně sledovat displej. Přístroj disponuje testem zobrazovacích segmentů na displeji a rovněž i signalizuje potřebu výměny baterie. Zkoušečka je plně automatická, zapíná se pouhým přiložením napětí 24 V a vyšším, sama rozpozná typ napětí AC nebo DC a nastaví odpovídající měřicí rozsah. Podsvětlený displej umožňuje práci při zhoršených světelných podmínkách. Robustní provedení, napěťová odolnost 6 kV a stupeň ochrany IP65 pak předurčují tento přístroj k použití ve velmi náročných podmínkách.

profisafe690_web

PROFISAFE 400 a PROFISAFE 690

Dvoupólové zkoušečky se solárním napájením. Jejich hlavní předností je, že odpadá nutnost výměny baterie. Napájení je zajištěno zabudovaným lithiovým akumulátorem, který je dobíjen prostřednictvím solárního panelu. Zkoušečky měří napětí v rozsahu 12 .. 400V resp. 24 .. 690V. Velikost napětí je indikována pomocí šesti LED. Další LED pak slouží k indikaci přítomnosti fáze, sledu fází a polarity. Obě zkoušečky jsou testovány na odolnost vůči napětí 5 kV a splňují stupeň ochrany IP65.

duspoldigitallc_web

duspolanalogplus_web

duspolexpert_web

DUSPOL digital LC, DUSPOL analog plus, DUSPOL expert

Dvoupólové zkoušečky pro všeobecné použití. Působivý design, kvalitní zpracování, stupeň ochrany IP 64 a funkce pro vybavení proudového chrániče 30 mA patří k základním společným vlastnostem těchto zkoušeček. Dále tyto přístroje indikují přítomnost fáze, sled fází a polaritu napětí. Digital LC disponuje navíc LCD displejem, který slouží k zobrazení měřené hodnoty napětí. DUSPOL analog plus k tomuto účelu využívá posuvnou cívku, známou z klasických zkoušeček. Výhodou je, že tato zkoušečka nevyžaduje napájení, odpadá tak péče o baterii. DUSPOL expert pak zobrazuje napětí pomocí LED.

gmc_logo

GMC – měřicí technika, s.r.o.
Fügnerova 1a, 678 01 Blansko
Tel. 516 482 623
Fax: 516 410 907
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.gmc.cz

--- objednat/zobrazit ceny zkoušeček ---

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červenec 2024

Číslo je zaměřené na spínací techniku, bezpečnost strojních zařízení, hromosvody a uzemnění.

Nadcházející webináře | kurzy

Zajímavé odkazy

Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.
Na vybrané modely termokamer Hikmicro sleva 15% Jsou to ideální špičkové nástroje pro profesionály v těžkém průmyslu i pro běžnou kontrolu. Akce platí od 20.6. do 20.7.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.

Najdete nás na Facebooku