Napájecí systém, který ví víc

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Spolehlivost napájení je velmi důležitým tématem. Můžete mít nejsofistikovanější provoz a řízení na světe, pokud nebude napájen, je k ničemu. Napájení jako takové musí být za prvé spolehlivé, za druhé udržitelné.

Udržitelností je míněna údržba, nejlépe prediktivní. Abych mohl provádět prediktivní údržbu, potřebuji k tomu patřičná data.

Data jsou novodobé zlato. V průmyslových odvětvích, kde je nezbytná vysoká dostupnost systému, jsou znalosti o stavech zařízení a provozních stavech nepostradatelné. Na základě provozních dat je možné včas odhalit, lokalizovat a odstranit kritické provozní stavy a anomálie – dříve, než dojde k nákladnému výpadku výroby.
Výše řešené implikuje větší náročnost na komunikaci. Proto se ve Phoenix Contact snažíme přinést řešení, ve kterém nemusíte každý senzor do systému zavádět zvlášť. Soustava zajišťující spolehlivé napájení: přepěťová ochrana, napájecí zdroj, zdroj nepřerušitelného napájení a jištění spolu komunikují po interní sběrnici a na venek působí jako jeden celek. Nový komunikační systém napájení 24 V zvyšuje datovou transparentnost celkového zařízení a informuje o všech relevantních provozních a diagnostických údajích. Díky preventivní kontrole funkčnosti snížíte výpadky na minimum.

napajeci system 2022 1
Sytém udržuje úplnou konzistenci dat od strany 400 V AC až po stranu 24 V DC. Chyby je tak možné včas rozpoznat, lokalizovat a odstranit.

Toto je realizováno pomocí:

  • Digitální typový štítek – Jednoznačná identifikace přístroje v zařízení
  • Vstupní údaje – První indikace kvality sítě a rozpoznání výpadků fází
  • Výstupní data – Monitorování proudu a napětí a rozpoznání anomálií
  • Provozní údaje – Plný dohled stavu včetně údaje o zbývající provozní životnosti pro předvídavou údržbu
  • Události – Rychlé rozpoznání a lokalizace kritických systémových stavů
  • Protokolování dat – Analýza a permanentní optimalizace celkového zařízení

Ke komunikaci s nadřazeným systémem se dá využít jakýkoliv prvek sestavy. Dostupné jsou: PROFINET, Ethernet, EtherCAT, IO-Link, ModBus TCP/IP a k tomu patřičné knihovny pro programový software PLCnext, TIA Portal, Studio 5000, TwinCAT.

napajeci system 2022 2
Chránit a napájet – ale inteligentně: profitujte s naším komunikativním 24 V napájecím systémem z větší datové transparentnosti a tím vyšší dostupnosti zařízení.

PHOENIX CONTACT, s.r.o.
Dornych 47b, 617 00 Brno
Tel.: +420 531 015 731
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.phoenixcontact.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, listopad 2023

Číslo je zaměřené na napájecí zařízení, zálohovaní, měření a regulaci odběru elektrické energie.

Nadcházející webináře | kurzy

Zajímavé odkazy

Z elektrárny rovnou do vaší firmy Rezervujte si dodávku elektřiny přímo v elektrárně. Výhodná nabídka elektřiny pro velkoodběratele přímo od výrobce.
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS
Panasonic - Přesná detekce laserovým měřicím senzorem HG-F Dosah až 3 metry, robustní hliníkové pouzdro a snadné nastavení. Miniaturními rozměry 20 x 44 x 25 mm a krytí IP67 včetně digitálního displeje.

Najdete nás na Facebooku