Tam, kde by ostatní senzory selhaly

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Senzory jsou jedním z klíčových prvků automatizace, o tom není třeba diskutovat. Téměř v každé aplikaci přichází menší či větší problémy. To, zda bude celá aplikace správně fungovat (hlavně spolehlivě), závisí ve velké míře na volbě senzoru.

Optický senzor a transparentní předmět

Potřebujeme-li například kontrolovat průchod průhledných tvarovaných lahví po pásovém dopravníku, při použití optického senzoru bychom narazili na problém se spolehlivostí. Příčina tohoto problému by nemusela spočívat pouze v propustnosti světla skrze průhledné lahve, ale také by mohla být zapříčiněna členitostí lahve, která způsobí lom paprsku, kdy následkem je chybná činnost senzoru. Spolehlivým řešením by doposud bylo nasazení ultrazvukového senzoru. Společnost Micro Detectors však nabízí nový model optického senzoru, pro který není problém ani detekce výše uvedených průhledných lahví a jiných transparentních předmětů.

teprostroj_sensor_1

Optický senzor QM: Pro detekci transparentních předmětů

Miniaturní kubický optosenzor řady QM umožňuje dokonalou detekci průhledných předmětů. A to díky schopnosti tohoto senzoru nastavit přesnou vzdálenost mezi senzorem a reflektorem v rozmezí od 50 mm do 1,5 m. Senzor QM může být použit v mnoha různých odvětvích jako je balení (nápojů, potravin, kosmetiky, farmak…) a průmysl pracující se sklem. Senzor má stupeň krytí IP67 a jeho tělo je vyrobeno kompletně z plastu, z toho důvodu je vhodné pro použití pro prostředí s vibracemi. Při použití montážní konzole ST 103 nebo ST 104 je senzor kompletně chráněn proti nárazům.

teprostroj_sensor_2

Omezené prostory a prostory s nebezpečím výbuchu? Není problém: Ultrazvukový senzor UK6

V mnoha aplikacích v praxi se setkáváme s nedostatkem místa, a co v případě, že je prostor omezen v prostředí s nebezpečím výbuchu? Společnost Micro Detectors rozšířila svou nabídku ultrazvukových senzorů o miniaturní ultrazvukový senzor UK6, o délce těla pouhých 6 cm (včetně konektoru), který je dodáván také ve verzi pro ATEX. Tento senzor je schopen odhalit jakýkoliv předmět (nezávisle na barvě a zářivosti) v dosahu až 900 mm. Spolehlivý chod je zaručen i při teplotách od -10 °C do +60 °C. Tělo senzoru je kompletně z plastu (vhodné pro aplikace kde jsou vibrace) a se stupněm krytí IP67. 

teprostroj_sensor_3

teprostroj_sensor_logo

Teprostroj, s.r.o.
Lidická 1, 690 02 Břeclav
Tel./fax: +420 519 322 689
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.teprostroj.com

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červen 2024

Číslo je zaměřené energetiku, trafostanice, transformátory a identifikační systémy.

Nadcházející webináře | kurzy

Zajímavé odkazy

Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.

Najdete nás na Facebooku