Výběr optimální signalizace pro Vaši aplikaci

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Signalizační světla jsou důležitým prvkem při rychlém přenosu informací v běžném provozu. Na trhu existuje mnoho typů signalizačních světel a pro bezproblémové používání v každodenním nasazení je důležité vybrat to pravé pro vaši konkrétní aplikaci.

V tomto článku si představíme tři různá signalizační zařízení, která nabízí nestandartní funkce, bezúdržbovost a spolehlivost, kterou od signalizačního světla očekáváte. Během pár minut získáte přehled nad tím nejlepším, co lze na trhu získat a dokážete se snadno rozhodnout, který typ signalizačního světla je ten pravý právě pro Vás.

optimalny vyber signalizace 1

Signalizační věž LA6

LA6 multi-informační signální věž od společnosti Patlite je ideálním signalizačním prostředkem s velmi širokými možnostmi zobrazení. Výhodou těchto signalizačních věží je především jednoduchá programovatelnost na všech úrovních světelných i zvukových signálů, jejichž kombinací můžete dosáhnout např. zobrazení škály, odpočítávání pro obsluhu stroje nebo montáž atd. Věž se skládá ze tří nebo pěti LED modulů, které je možné jednotlivě programovat, tedy nastavit libovolnou barvu, blikání, záblesk, a díky velkému množství kombinací, které takto vznikají je možné zcela přizpůsobit signál dané situaci. Světlo jde jasně vidět na velkou vzdálenost, a to i za denního světla.
Výrobcem tohoto zařízení je japonská společnost Patlite, která má dlouholetou tradici v oblasti výroby signalizačních zařízení.
V případě, že hledáte multifunkčního pomocníka s velmi širokou základnou zobrazovacích stavů, časovou funkcí nebo více zvukovými signály a také snadné zapojení pomocí výstupních relé kontaktů, je LA6 ideálním řešením. Stačí umístit signální věž na viditelné místo a okamžitě máte přehled nad fází procesu, která právě probíhá u daného stanoviště.

optimalny vyber signalizace 2

Signální světlo NE-CL7

Signální světlo, které nese označení NE-CL7 je malé kompaktní světelné signalizační zařízení, které nabízí celkem sedm barevných variací v jednom. Maják tedy můžete rozsvítit v červené, žluté, zelené, modré, světle modré, fialové nebo bílé barvě, a tak signalizovat různé stavy. Toto světlo je ideální volbou především pro menší stroje, ovládací panely, transportní vozíky, dopravníky a další zařízení. Nespornou výhodou, kterou oceníte v běžném provozu je vysoká odolnost tohoto světla. Světlo je dimenzované tak, aby vydrželo provoz v průmyslových podmínkách. Disponuje krytím IP67.
Jelikož se jedná o LED světlo, tak můžete počítat se sympaticky nízkou spotřebou a bezproblémovým provozem. Hledáte-li jednoduché a funkční řešení, tak je NE-CL7 tou pravou volbou právě pro vás.

optimalny vyber signalizace 3

Signální maják LFH

Výkonné signální světlo se dá definovat mnoha způsoby, ale asi ten nejdůležitější parametr je jeho viditelnost. LFH nabídne vysokou viditelnost ve dne a v noci až do 1000 metrů. Maják je vybaven technologií LED, takže očekávejte nízkou spotřebu v kombinaci s vysokou životností, a to i ve velice náročných podmínkách. Stupeň krytí u tohoto světla je IP66 s odolností vůči vibracím až do 9G. Maják je připraven pro využití ve vnitřních i venkovních podmínkách a na výběr je celkem ze čtyř barev - červená, žlutá, zelená a čirá / bílá. V provozu oceníte jeho schopnost až 110 záblesků za minutu.

Teprostroj, s.r.o.
Hraniční 1301, areál Muna
691 41 Břeclav-Poštorna
Tel./fax: +420 519 322 689
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.teprostroj.com

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červen 2024

Číslo je zaměřené energetiku, trafostanice, transformátory a identifikační systémy.

Nadcházející webináře | kurzy

Zajímavé odkazy

Na vybrané modely termokamer Hikmicro sleva 15% Jsou to ideální špičkové nástroje pro profesionály v těžkém průmyslu i pro běžnou kontrolu. Akce platí od 20.6. do 20.7.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.

Najdete nás na Facebooku