Extrémně přesné senzory měření vzdálenosti

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Tyto senzory pro měření vzdálenosti nabízí kromě extrémní přesnosti také spolehlivost, kterou od tohoto zařízení očekáváte. Níže najdete popis různých typů senzorů. Každý typ senzoru je vhodný pro jiný typ provozu.

Lankové senzory

Lankové senzory jsou nízkonákladové a kompaktní senzory pro měření pozice objektů. Hlavní komponenty lankového senzoru jsou měřící lanko a potenciometr, který převádí změnu pozice na elektrický signál. Lankový senzor je bezúdržbový a lze jej snadno a rychle složit a rozebrat. Díky přesnosti měření jsou tyto senzory hojně používané.

presne senzory 1

Laserové senzory

Díky vysokému rozlišení snímačů jsou laserové senzory ideální pro nekontaktní měřené vzdálenosti a pozice. Skrze pokročilé metody analýzy dokáže laserový senzor vypočítat přesnou vzdálenost k objektu pomocí triangulace či fázovým posunem. Kompaktní a robustní design senzoru umožňuje měření i ve ztížených podmínkách.

Ultrazvukové senzory

Ultrazvukové senzory měří vzdálenost bez nutnosti kontaktu, nezávisle na barvě nebo materiálu objektu. Vysokofrekvenční ultrazvukové vlny jsou vysílány senzorem směrem k objektu a zpět se vrací odrazem. Na základě prodlevy mezi dobou vyslání signálu a jeho návratem, dokáže senzor velice přesně určit vzdálenost snímaného objektu.

presne senzory 2

Kapacitní senzory

Kapacitní měřící principy vznikli před více jak 40 lety a od té doby neustále dokazují svou efektivitu a spolehlivost v mnoha různých aplikacích. Kapacita senzoru je ovlivňována vzdáleností elektrod a proto je kapacitní senzor vynikajícím nástrojem pro určování vzdálenosti nekontaktním způsobem. Senzory mají extrémně vysoké rozlišení a dokáží velice přesně určit vzdálenost mezi objekty. Připojená elektronika zobrazuje výsledky v reálném čase. Veškerá elektronika má analogový výstupní signál, který může být použit pro další zpracování. Kapacitní sondy poskytují velice přesné výsledky a to i v extrémních podmínkách jako je například radiace blížící se k 0°K nebo ve vakuu.

Lineární potenciometry

Lineární potenciometry jsou cenově dostupnou a spolehlivou cestou k měření vzdáleností a pozic objektů. Tyto odolné senzory pracují jako rozdělovače napětí skrze hybridní vrstvu z plastu a jsou dostupné ve třídě IP68. Lineární potenciometry kombinují jednoduchý design s vysokou přesností. Velké množství typů provedení a možnosti různých typů instalací dává těmto senzorům obrovské množství způsobů využití.

presne senzory 3

Magnetostrikční převodník

Magnetostrikční převodník vzdálenosti umožňuje bezkontaktní měření vzdálenosti. Součástí převodníku je měřící prvek WaveGuide, který v interakci s externím magnetem umožňuje převodníku velice přesné snímání vzdálenosti. Senzory této třídy jsou velice úspěšně využívány v automatizaci a hydraulických válcích s tlakem až do 350 barů.

Snímače a rotační převodníky

Metoda měření digitálního snímače je založena na periodickém zanechávání značek, které jsou k dispozici jako TTL, HTL nebo ve formě bus rozhraní (Profibus, SSI, CANopen, Profinet). Analogové úhlové senzory detekují změnu úhlu, která je následně převedena na signál pomocí potenciometru.

Displejové zobrazení

Pokud potřebujete zobrazit hodnotu naměřenou senzorem, pak se nabízí řešení využití displejového zobrazení, které podporuje kompatibilitu s většinou senzorů ze série PAX a WAY. Naše displeje mohou být snadno vybaveny různými výstupními kartami díky své modulární konstrukci. Také lze přístroj snadno připojit k PC pro zpracování všech údajů.

presne senzory logo

Teprostroj, s.r.o.
Hraniční 1301, areál Muna
691 41 Břeclav-Poštorna
Tel./fax: +420 519 322 689
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.teprostroj.com

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červen 2024

Číslo je zaměřené energetiku, trafostanice, transformátory a identifikační systémy.

Nadcházející webináře | kurzy

Zajímavé odkazy

Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.
Na vybrané modely termokamer Hikmicro sleva 15% Jsou to ideální špičkové nástroje pro profesionály v těžkém průmyslu i pro běžnou kontrolu. Akce platí od 20.6. do 20.7.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.

Najdete nás na Facebooku