Osvětlení strojů

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Společnost Teprostroj je výhradním distributorem pracovního osvětlení značky Patlite pro Českou republiku. Hlavními produkty společnosti Patlite jsou signalizační a osvětlovací zařízení pro průmyslové použití. Ze světelných zdrojů jsou to signální věže, signální světla, rotační majáky a pracovní osvětlení.

Hybridní signalizační zařízení jsou kombinací světelného a zvukového zdroje signálu v jednom produktu. V neposlední řadě naleznete mezi produkty společnosti Patlite také signalizaci a osvětlení pro prostředí definované směrnicí ATEX.

teprostroj osvetleni 1
Nejdůležitějšími zástupci zařízení určených pro osvětlení strojů jsou světla modelových řad CLN, CLK a CLA. Všechny 3 řady jsou osazeny moderními LED čipy s vysokým jasem a dlouhou životností. Produkty modelové řady CLN mají šířku jenom 22,2 mm, flexibilní držák s možností otočení v rozsahu 120° a naklopení v rozsahu až o 180°. Flexibilita a rozměry osvětlovacího zařízení typu PT u řady CLN umožňuje natočení v horizontálním i vertikálním směru a tím i použití téměř v jakémkoliv prostoru. Tělo svítidla je vyrobeno z hliníku a optická čočka z tvrzeného skla. Modely řady CLN jsou svým světelným výkonem ekvivalentem klasické 40 W žárovky. Životnost tohoto svítidla, která je až 60 000 hodin tyto klasické žárovky vysoce přesahuje. Dostupná je jak verze s bílou barvou světla o barevné teplotě 6500 K, která je velmi blízká dennímu světlu, tak i varianta
s teplou bílou barvou světla s 2700 K. Svítidlo s intenzitou 820 lx má u bílé barvy 550 lm a u teplé bílé 330 lm. Odolnost vůči vodě, oleji a chladicí kapalině předurčuje tyto produkty pro nasazení v téměř každé průmyslové firmě od soustružnické dílny až po plně automatizovanou továrnu automobilové výroby. Stupeň krytí modelové řady CLK je stejně jak u předchozí řady IP66G, IP67G a IP69K. Svítidla jsou dostupná v délkách 200, 300 a 600 mm s jasem 820 lx, 1200 lx a 2100 lx. Příkon jednotlivých typů je pak podle délky 8,4 W, 12,5 W a 25 W. Jednotlivé moduly je možné sériově spájet pomocí oblíbeného systému konektorů M12 do větších bloků. Produkty řady CLK obsahují speciální rozptylovou čočku vynalezenou samotnou společností Patlite. Tato speciální úprava dokonale redukuje nesouměrnost světelného louče a redukuje tzv. žlutě kruhy
na okraji jednotlivých LED čipů. Modely této řady je vhodné použít pro souvislé osvětlení větších ploch.

teprostroj osvetleni 2
U tohoto typu pracovního osvětlení máte na výběr mezi hliníkovým a nerezovým ocelovým tělem. Optika je z tvrzeného skla nebo akrylové pryskyřice. Odolnost vůči vodě a oleji je u těchto produktů samozřejmostí. Produkty řady CLK s tělem z nerezové ocele jsou navíc odolné vůči chemikáliím, díky čemu je možné tyto LED zdroje světla použit i v nebezpečných prostředích jako jsou výzkumná oddělení a testovací laboratoře průmyslových podniků. Produkty modelové řady CLA jsou vyráběny v 7 rozličných délkách od 100 do 1500 mm. Připevnění je možné pomocí šroubů anebo pomocí magnetů. Dostupné barvy světla jsou: bílá, teplá bílá a jantarové žlutá. Materiál na výrobu svítidla byl použit polykarbonát a polykarbonátová pryskyřice pro výrobu optického členu. Tyto LED lišty je možné použít v aplikacích pro tepelné zpracování potravin, ve farmaceutickém průmyslu anebo pro osvětlení řídicích panelů strojů. Uplatnění naleznou také jako náhrada za fluorescenční svítidla. Ke světelným zdrojům je dostupná široká řada příslušenství od propojovacích kabelů až po různé úchytky k připevnění na stroj případně zeď. Všechny produkty modelových řad CLN, CLK a CLA jsou určeny pro napájení zdrojem stejnosměrného napětí 24 V, které je běžně dostupné. Světelné zdroje naleznou uplatnění i v prostorech se stálou velmi nízkou teplotou hluboko pod bodem mrazu jako jsou mrazící sklady v rozsahu od -40°C až do +60°C. Omezení používání nebezpečných látek ve výrobcích je dodrženo v plném rozsahu směrnice RoHS. Certifikáty CE a UL jsou důkazem toho, že výrobky společnosti Patlite byli posouzeny ještě před uvedením do prodeje a schváleny pro použití v prostředí evropského i světového trhu.

teprostroj osvetleni 3

teprostroj osvetleni logo

Teprostroj, s.r.o.
Lidická 1
690 02 Břeclav

Tel./fax: +420 519 322 689
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.teprostroj.com

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červen 2024

Číslo je zaměřené energetiku, trafostanice, transformátory a identifikační systémy.

Nadcházející webináře | kurzy

Zajímavé odkazy

Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Na vybrané modely termokamer Hikmicro sleva 15% Jsou to ideální špičkové nástroje pro profesionály v těžkém průmyslu i pro běžnou kontrolu. Akce platí od 20.6. do 20.7.

Najdete nás na Facebooku