Bezpečnostní ochrana pro body vstupu a výstupu materiálu u dopravníků

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Systémy dopravy materiálu mohou být integrální částí průmyslového systému robotu, dopravující materiál do a ze zabezpečeného prostoru. Typicky, obsahují dopravníky všech typů (např. pásové dopravníky, poháněné a nepoháněné válečkové dopravníky, lištové dopravníky, atd.).

Vlivem jejich různého provedení není možné popsat všechny požadavky bezpečnostní ochrany. Musí být provedeno posouzení rizika pro zajištění, že všechna nebezpečí jsou identifikována, vyhodnocena a příslušným způsobem ovládána. Mělo by být zváženo následující:

  • a)    Prostředky pro bezpečný přístup (např. dveře s blokováním) by měly být provedeny co nejvhodněji, jak je to možné k bodům vstupů pro zamezení vstupu personálu přes systém dopravy materiálu.
  • b)    Systémy dopravy materiálu by neměly mít jakoukoliv otevřenou oblast, která dovoluje přístupu k jakémukoliv nebezpečí.
  • c)    Riziko přístupu podél dopravníku (např. zamezení použitím šikmých povrchů).
  • d)    Riziko překročení nebo přístupu celým tělem (např. zamezeno postranními kryty, výškou dopravníku, ESPE).
  • e)    Riziko zachycení při nahýbáním přes dopravník.

dopravnik 1

Příklady malých otvorů

Rozměry otvorů by měly být přizpůsobeny rozměrům materiálů. Žádná nebezpečná zóna by neměla být dosažitelná z otvoru pro materiál.

dopravnik 2

Přiklad tunelů

Tunely příslušné hloubky zabraňují dosazení nebezpečných oblastí.

dopravnik 3

Přiklad bezpečnostní ochrany s ESPE

ESPE je citlivé na přístup těla; ačkoliv průchod produktu je dovolen díky potlačení funkce (ukázáno křížením fotografických paprsků).

dopravnik 4

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červen 2024

Číslo je zaměřené energetiku, trafostanice, transformátory a identifikační systémy.

Nadcházející webináře | kurzy

Zajímavé odkazy

Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Na vybrané modely termokamer Hikmicro sleva 15% Jsou to ideální špičkové nástroje pro profesionály v těžkém průmyslu i pro běžnou kontrolu. Akce platí od 20.6. do 20.7.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.

Najdete nás na Facebooku