Šroubováky Wiha řady ElectricVario - Ergonomická, přesná a univerzální řešení pro náročné zákazníky

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Jedním z předních výrobců šroubováků je německá společnost WIHA. Její produkty jsou známé po celém světě především pro svou vynikající kvalitu a spolehlivost.

Toto potvrzuje i skutečnost, že společnost získala řadu ocenění, mimo jiné za své inovace, design a přístup k zákazníkovi. Při výběru vhodného šroubováku se vyplatí zajímat se o nabídku tohoto výrobce, konkrétně o řadu ElectricVario. Řada je navržena tak, aby se jednotlivé prvky vzájemně dokonale doplňovaly a byly schopny splnit požadavky i velmi náročných uživatelů.

Šroubovák je jedním ze základních nástrojů, které patří jak do výbavy domácího kutila, tak i profesionála. Tento důmyslný vynález bude užitečný při montáži lampy, demontáži bezdrátové počítačové myši, která i přes výměnu baterie stále nefunguje, ale je také nezbytný pro instalační, kontrolní a montážní práce ve výrobních závodech. Navzdory své popularitě a jednoduchosti není šroubovák jako šroubovák, takže se vyplatí věnovat trochu času výběru vhodného nástroje.

Rukojeti ElectricVario

Rukojeť je velmi důležitým prvkem nástroje, a právě její konstrukce určuje ergonomii používání šroubováku. Pro inženýry Wiha je důležitý každý detail, a proto řada nástrojů ElectricVario zahrnuje až šest typů rukojetí, které lze rozdělit do tří kategorií.
Stubby electric, PicoFinish® electric a slimVario® electric to jsou tři klasické typy rukojetí, které najdete prakticky v každé dílně. První z nich, někdy nazývaný „hruškou“, umožňuje odšroubovat i silně zapečený šroub, druhý je štíhlá rukojeť s měkkou úchopovou zónou pro přesnou práci a třetí je přechodné řešení, které zajišťuje rovnováhu mezi výkonem a přesností.
LiftUp® electric je nejrozměrnější rukojeť klasického tvaru. Umožňuje skrýt uvnitř až 6 hrotů a má uzamykací systém.

wiha 2023 4
speedE® a TorqueVario®-S electric jsou dynamometrické rukojeti, které umožňují přesné šroubování do 0,4 Nm. S nimi nikdy nepoškodíte materiál, a kromě toho jsou tyto nástroje certifikovány německým institutem VDE.

Vyměnitelné hroty zaručují univerzálnost řady ElectricVario

Hrot šroubováku je dalším nepostradatelným prvkem šroubováku a i zde se inženýři společnosti Wiha postarali o přesnost, ergonomii a univerzálnost. V řadě ElectricVario existuje několik variant hrotů, z nichž každý má jiné zakončení. Umožňují odšroubovat téměř jakýkoli typ šroubu – plochý, Phillips, Pozidrive, TORX, šestihranný a čtvercový.

wiha 2023 1

Adaptéry a redukce ElectricVario

Rodina nástrojů Wiha zahrnuje také několik chytrých řešení a adaptérů, které rozšiřují možnosti prezentovaných šroubováků. Patří mezi ně adaptér easyTorque pro prodloužení dynamometrického nástroje, prodlužovací nástavce slimBit, adaptér pro 1/4" nástrčný klíč a 1/4“ hroty adaptéru pro TorqueVario®-S.

wiha 2023 2

Sady šroubováků Wiha – řešení pro profesionály

Při hledání vhodných nástrojů do dílny se vyplatí zajímat se o kompletní sady připravené výrobcem. Jsou k dispozici v mnoha konfiguracích, od malých krabic a skládacích brašen až po kufry, v nichž najdete téměř všechny nástroje řady ElectricVario. Tento typ sady je nepostradatelným prvkem v technickém oddělení každého podniku a kromě toho může být perfektním dárkem pro každého kutila.

wiha 2023 3

Text připravila společnost Transfer Multisort Elektronik Sp. z o.o.

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, únor 2024

Číslo je zaměřené na osvětlovací techniku, nouzové osvětlení, software v automatizační technice, elektrotechnice a energetice.

Zajímavé odkazy

Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS
Z elektrárny rovnou do vaší firmy Rezervujte si dodávku elektřiny přímo v elektrárně. Výhodná nabídka elektřiny pro velkoodběratele přímo od výrobce.
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Panasonic - Přesná detekce laserovým měřicím senzorem HG-F Dosah až 3 metry, robustní hliníkové pouzdro a snadné nastavení. Miniaturními rozměry 20 x 44 x 25 mm a krytí IP67 včetně digitálního displeje.

Najdete nás na Facebooku