Šroubováky Wiha řady ElectricVario - Ergonomická, přesná a univerzální řešení pro náročné zákazníky

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Jedním z předních výrobců šroubováků je německá společnost WIHA. Její produkty jsou známé po celém světě především pro svou vynikající kvalitu a spolehlivost.

Toto potvrzuje i skutečnost, že společnost získala řadu ocenění, mimo jiné za své inovace, design a přístup k zákazníkovi. Při výběru vhodného šroubováku se vyplatí zajímat se o nabídku tohoto výrobce, konkrétně o řadu ElectricVario. Řada je navržena tak, aby se jednotlivé prvky vzájemně dokonale doplňovaly a byly schopny splnit požadavky i velmi náročných uživatelů.

Šroubovák je jedním ze základních nástrojů, které patří jak do výbavy domácího kutila, tak i profesionála. Tento důmyslný vynález bude užitečný při montáži lampy, demontáži bezdrátové počítačové myši, která i přes výměnu baterie stále nefunguje, ale je také nezbytný pro instalační, kontrolní a montážní práce ve výrobních závodech. Navzdory své popularitě a jednoduchosti není šroubovák jako šroubovák, takže se vyplatí věnovat trochu času výběru vhodného nástroje.

Rukojeti ElectricVario

Rukojeť je velmi důležitým prvkem nástroje, a právě její konstrukce určuje ergonomii používání šroubováku. Pro inženýry Wiha je důležitý každý detail, a proto řada nástrojů ElectricVario zahrnuje až šest typů rukojetí, které lze rozdělit do tří kategorií.
Stubby electric, PicoFinish® electric a slimVario® electric to jsou tři klasické typy rukojetí, které najdete prakticky v každé dílně. První z nich, někdy nazývaný „hruškou“, umožňuje odšroubovat i silně zapečený šroub, druhý je štíhlá rukojeť s měkkou úchopovou zónou pro přesnou práci a třetí je přechodné řešení, které zajišťuje rovnováhu mezi výkonem a přesností.
LiftUp® electric je nejrozměrnější rukojeť klasického tvaru. Umožňuje skrýt uvnitř až 6 hrotů a má uzamykací systém.

wiha 2023 4
speedE® a TorqueVario®-S electric jsou dynamometrické rukojeti, které umožňují přesné šroubování do 0,4 Nm. S nimi nikdy nepoškodíte materiál, a kromě toho jsou tyto nástroje certifikovány německým institutem VDE.

Vyměnitelné hroty zaručují univerzálnost řady ElectricVario

Hrot šroubováku je dalším nepostradatelným prvkem šroubováku a i zde se inženýři společnosti Wiha postarali o přesnost, ergonomii a univerzálnost. V řadě ElectricVario existuje několik variant hrotů, z nichž každý má jiné zakončení. Umožňují odšroubovat téměř jakýkoli typ šroubu – plochý, Phillips, Pozidrive, TORX, šestihranný a čtvercový.

wiha 2023 1

Adaptéry a redukce ElectricVario

Rodina nástrojů Wiha zahrnuje také několik chytrých řešení a adaptérů, které rozšiřují možnosti prezentovaných šroubováků. Patří mezi ně adaptér easyTorque pro prodloužení dynamometrického nástroje, prodlužovací nástavce slimBit, adaptér pro 1/4" nástrčný klíč a 1/4“ hroty adaptéru pro TorqueVario®-S.

wiha 2023 2

Sady šroubováků Wiha – řešení pro profesionály

Při hledání vhodných nástrojů do dílny se vyplatí zajímat se o kompletní sady připravené výrobcem. Jsou k dispozici v mnoha konfiguracích, od malých krabic a skládacích brašen až po kufry, v nichž najdete téměř všechny nástroje řady ElectricVario. Tento typ sady je nepostradatelným prvkem v technickém oddělení každého podniku a kromě toho může být perfektním dárkem pro každého kutila.

wiha 2023 3

Text připravila společnost Transfer Multisort Elektronik Sp. z o.o.

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červen 2024

Číslo je zaměřené energetiku, trafostanice, transformátory a identifikační systémy.

Nadcházející webináře | kurzy

Zajímavé odkazy

Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Na vybrané modely termokamer Hikmicro sleva 15% Jsou to ideální špičkové nástroje pro profesionály v těžkém průmyslu i pro běžnou kontrolu. Akce platí od 20.6. do 20.7.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.

Najdete nás na Facebooku