Schneider Electric pomáhá při obnově katedrály Notre-Dame

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Společnost Schneider Electric a státní organizace pověřená obnovou pařížské katedrály Notre-Dame podepsaly sponzorskou smlouvu, v níž se Schneider Electric zavazuje pomoci při obnově katedrály darováním zařízení a sdílením svého expertního know-how.

Požár, který katedrálu 15. dubna 2019 vážně poškodil, vyvolal mimořádnou vlnu solidarity, do níž se chce zapojit i francouzská společnost Schneider Electric, lídr v oblasti digitální transformace energetického managementu a automatizace. „Pro Schneider Electric je pomoc s obnovou katedrály samozřejmostí. Již v minulosti jsme pracovali na podobně unikátních místech, jako jsou Comédie Française nebo stanice na Antarktidě,“ zdůraznil Gilles Vermot-Desroches, ředitel pro občanské a institucionální záležitosti ve společnosti Schneider Electric.

Pokročilá řešení…

Stejně jako u předchozích projektů, i pro Notre-Dame se společnost Schneider Electric zavázala poskytnout své odborné znalosti, produkty a nejmodernější řešení. Schneider Electric dodá veškeré zařízení potřebné k napájení objektu: trafostanici, všechny hlavní a podružné rozvaděče a jejich komponenty.
Součástí dohody je také systém řízení budov (BMS), tj. veškeré nástroje pro řízení spotřeby energie. Snímače, řídící jednotky, PLC, komunikační sběrnice a související software umožní v katedrále optimalizovat využití a spotřebu energie. Společnost Schneider Electric dodává také střídač, rozvaděč a nouzové osvětlení.

Notre Dame se 2023 2
Dále bude společnost Schneider Electric zodpovědná za údržbu elektrických rozvodů v katedrále, také za návrh, projektování, uvedení do provozu a programování instalovaných systémů a školení budoucích uživatelů.

…pro jedinečné místo

Za realizaci a následnou kontrolu projektu je zodpovědný Cédric Larcher, vedoucí projektový manažer ve společnosti Schneider Electric France, který má s řízením projektů šitých na míru v mimořádném prostředí značné zkušenosti. Jak se sám vyjádřil, je rád, že se svým týmem může pracovat na tomto prestižním úkolu, který je všechno, jen ne obyčejný. Důvodem je nejen historický památkový status katedrály, který obnáší specifické požadavky, ale také její monumentální velikost, logistická, prostorová a přístupová omezení (schodiště, sklepy, klenby atd.) a z toho vyplývající složitost prací.

Notre Dame se 2023 1
Pro Schneider Electric není účast na obnově pařížské Notre-Dame pouze partnerstvím technickým, ale také lidským,“ konstatuje Jean-Pascal Tricoire, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Schneider Electric. „Dává nám příležitost nasadit naše nejinovativnější a nejbezpečnější energetická řešení pro ochranu symbolického místa, které je drahé Francouzům i návštěvníkům z celého světa. Tento projekt je však také výzvou pro zaměstnance, kteří se na stavbě budou podílet.“
Děkujeme společnosti Schneider Electric za její podporu při obnově katedrály, díky níž bude moci dojít k jejímu znovuotevření v roce 2024. Jsme rádi, že můžeme využívat její inovativní řešení pro optimalizaci a řízení spotřeby energie. Jsme potěšeni, že můžeme tyto technické vymoženosti, které jsou francouzským know-how, vložit do našeho kulturního dědictví,“ uvedl Philippe Jost, zástupce generálního ředitele státní organizace pro obnovu Notre-Dame de Paris.

Notre Dame se 2023 3
Práce na stavbě katedrály zajišťující dodávku elektrické energie budou zahájeny během několika měsíců. Systém řízení budov (BMS) umožní optimalizovat spotřebu energie v památce, která je světovým kulturním dědictvím a mistrovským dílem středověkého umění, a zároveň přinese do katedrály inovace 21. století.

Schneider Electric
Zákaznické centrum
Tel.: +420 225 382 919
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.se.com/cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červenec 2024

Číslo je zaměřené na spínací techniku, bezpečnost strojních zařízení, hromosvody a uzemnění.

Nadcházející webináře | kurzy

Zajímavé odkazy

Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.
Na vybrané modely termokamer Hikmicro sleva 15% Jsou to ideální špičkové nástroje pro profesionály v těžkém průmyslu i pro běžnou kontrolu. Akce platí od 20.6. do 20.7.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.

Najdete nás na Facebooku