Multijazykové aplikace – řešení pro celý svět

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Hodně programového vybavení existuje v několika jazykových variantách. Obvykle si musíme jazykovou verzi vybrat v okamžiku instalace aplikace a jazyk již poté nelze změnit.

V programovém prostředí systému Control Web je možno vytvářet aplikace s možností dynamického přepínání mezi neomezeným počtem jazykových variant. Přepnout aktuální jazyk je možno nejen kdykoliv za běhu aplikace, ale také kdykoliv během jejího vývoje v grafickém vývojovém prostředí.
Celý aplikační program ani nemusí být ve stejném jazyce — různé části aplikace lze přepnout do různých jazykových variant. V případě potřeby lze samostatně nastavit jazyk každému virtuálnímu přístroji zvlášť.
Texty aplikačních programů lze ve zdrojových textech nebo v inspektorech přístrojů v grafickém vývojovém prostředí definovat multijazykově. Současně jsou ale také všechny multijazykové texty souhrně a přehledně k dispozici v jazykovém editoru. Lze zde definovat jednotlivé jazykové verze i všechny multijazykové texty v aplikace. Rovněž je zde možno editovat veškeré systémové texty. Každá lokalizace do konkrétního jazyka tak může být vyřešena zcela bez kompromisů. Jazykový editor také poskytuje možnost veškeré multijazykové texty z prostředí exportovat nebo je naopak z externího textového souboru importovat. Tím se značně zjednodušuje komunikace s případným překladatelem.

mii jazyk 2020 1
Používání vícejazykových možností je jednoduché, tvorba aplikace není o mnoho složitější než při práci s jedním jazykem. Texty mohou být definovány uvnitř každého virtuálního přístroje např. takto:

text = {all:‘Pomalu‘; CZ:‘Pomalu‘; PL:‘Powoli‘;
EN:‘Slowly‘; ES:‘Despacio‘; DE:‘Langsam‘; TR:‘Yavaş‘};

Snadné je i přepínání jednotlivých jazykových verzí. Každý virtuální přístroj má nativní proceduru:

SetLanguage( LanguageId : string ) : boolean

Přepnutí celé aplikace do jiného jazyka umožňuje virtuální přístroj language_selector. Jazyk aplikace může být automaticky přepnut podle aktuálně přihlášeného uživatele.

mii jazyk 2020 2
Prostředí systému Control Web podporuje veškeré světové jazyky podle standardu UNICODE.

Moravské přístroje a.s.
Masarykova 1148, 763 02 Zlín
Tel.: +420 577 107 171
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.mii.cz

Používejte novou verzi systému Control Web 8. Systém si můžete stáhnout a zdarma vyvíjet své aplikace. Instalovat zdarma můžete nejen veškeré ovladače, ale také systém strojového vidění VisionLab.

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červen 2024

Číslo je zaměřené energetiku, trafostanice, transformátory a identifikační systémy.

Nadcházející webináře | kurzy

Zajímavé odkazy

Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.

Najdete nás na Facebooku