Multijazykové aplikace – řešení pro celý svět

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Hodně programového vybavení existuje v několika jazykových variantách. Obvykle si musíme jazykovou verzi vybrat v okamžiku instalace aplikace a jazyk již poté nelze změnit.

V programovém prostředí systému Control Web je možno vytvářet aplikace s možností dynamického přepínání mezi neomezeným počtem jazykových variant. Přepnout aktuální jazyk je možno nejen kdykoliv za běhu aplikace, ale také kdykoliv během jejího vývoje v grafickém vývojovém prostředí.
Celý aplikační program ani nemusí být ve stejném jazyce — různé části aplikace lze přepnout do různých jazykových variant. V případě potřeby lze samostatně nastavit jazyk každému virtuálnímu přístroji zvlášť.
Texty aplikačních programů lze ve zdrojových textech nebo v inspektorech přístrojů v grafickém vývojovém prostředí definovat multijazykově. Současně jsou ale také všechny multijazykové texty souhrně a přehledně k dispozici v jazykovém editoru. Lze zde definovat jednotlivé jazykové verze i všechny multijazykové texty v aplikace. Rovněž je zde možno editovat veškeré systémové texty. Každá lokalizace do konkrétního jazyka tak může být vyřešena zcela bez kompromisů. Jazykový editor také poskytuje možnost veškeré multijazykové texty z prostředí exportovat nebo je naopak z externího textového souboru importovat. Tím se značně zjednodušuje komunikace s případným překladatelem.

mii jazyk 2020 1
Používání vícejazykových možností je jednoduché, tvorba aplikace není o mnoho složitější než při práci s jedním jazykem. Texty mohou být definovány uvnitř každého virtuálního přístroje např. takto:

text = {all:‘Pomalu‘; CZ:‘Pomalu‘; PL:‘Powoli‘;
EN:‘Slowly‘; ES:‘Despacio‘; DE:‘Langsam‘; TR:‘Yavaş‘};

Snadné je i přepínání jednotlivých jazykových verzí. Každý virtuální přístroj má nativní proceduru:

SetLanguage( LanguageId : string ) : boolean

Přepnutí celé aplikace do jiného jazyka umožňuje virtuální přístroj language_selector. Jazyk aplikace může být automaticky přepnut podle aktuálně přihlášeného uživatele.

mii jazyk 2020 2
Prostředí systému Control Web podporuje veškeré světové jazyky podle standardu UNICODE.

Moravské přístroje a.s.
Masarykova 1148, 763 02 Zlín
Tel.: +420 577 107 171
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.mii.cz

Používejte novou verzi systému Control Web 8. Systém si můžete stáhnout a zdarma vyvíjet své aplikace. Instalovat zdarma můžete nejen veškeré ovladače, ale také systém strojového vidění VisionLab.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cerven 2020

ElektroPrůmysl.cz, září 2020

Číslo je zaměřené na elektrické pohony, měniče frekvence, řízení polohy a pohybu.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Digitalizace výrobních procesů již není vize budoucnosti Vše pro průmyslový Ethernet, IO-Link, Průmysl 4.0, Průmyslový Cloud a mnoho dalšího...
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.