Multijazykové aplikace – řešení pro celý svět

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Hodně programového vybavení existuje v několika jazykových variantách. Obvykle si musíme jazykovou verzi vybrat v okamžiku instalace aplikace a jazyk již poté nelze změnit.

V programovém prostředí systému Control Web je možno vytvářet aplikace s možností dynamického přepínání mezi neomezeným počtem jazykových variant. Přepnout aktuální jazyk je možno nejen kdykoliv za běhu aplikace, ale také kdykoliv během jejího vývoje v grafickém vývojovém prostředí.
Celý aplikační program ani nemusí být ve stejném jazyce — různé části aplikace lze přepnout do různých jazykových variant. V případě potřeby lze samostatně nastavit jazyk každému virtuálnímu přístroji zvlášť.
Texty aplikačních programů lze ve zdrojových textech nebo v inspektorech přístrojů v grafickém vývojovém prostředí definovat multijazykově. Současně jsou ale také všechny multijazykové texty souhrně a přehledně k dispozici v jazykovém editoru. Lze zde definovat jednotlivé jazykové verze i všechny multijazykové texty v aplikace. Rovněž je zde možno editovat veškeré systémové texty. Každá lokalizace do konkrétního jazyka tak může být vyřešena zcela bez kompromisů. Jazykový editor také poskytuje možnost veškeré multijazykové texty z prostředí exportovat nebo je naopak z externího textového souboru importovat. Tím se značně zjednodušuje komunikace s případným překladatelem.

mii jazyk 2020 1
Používání vícejazykových možností je jednoduché, tvorba aplikace není o mnoho složitější než při práci s jedním jazykem. Texty mohou být definovány uvnitř každého virtuálního přístroje např. takto:

text = {all:‘Pomalu‘; CZ:‘Pomalu‘; PL:‘Powoli‘;
EN:‘Slowly‘; ES:‘Despacio‘; DE:‘Langsam‘; TR:‘Yavaş‘};

Snadné je i přepínání jednotlivých jazykových verzí. Každý virtuální přístroj má nativní proceduru:

SetLanguage( LanguageId : string ) : boolean

Přepnutí celé aplikace do jiného jazyka umožňuje virtuální přístroj language_selector. Jazyk aplikace může být automaticky přepnut podle aktuálně přihlášeného uživatele.

mii jazyk 2020 2
Prostředí systému Control Web podporuje veškeré světové jazyky podle standardu UNICODE.

Moravské přístroje a.s.
Masarykova 1148, 763 02 Zlín
Tel.: +420 577 107 171
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.mii.cz

Používejte novou verzi systému Control Web 8. Systém si můžete stáhnout a zdarma vyvíjet své aplikace. Instalovat zdarma můžete nejen veškeré ovladače, ale také systém strojového vidění VisionLab.

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz cerven 2021

ElektroPrůmysl.cz, červen 2021

Číslo je zaměřené na identifikační systémy, trafostanice, transformátory a zabezpečovací techniku.

Zajímavé odkazy

Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.
Rittal - váš silný partner pro výrobu rozváděčů Z našich inovativních výrobků z oboru rozváděčů, rozvodu proudu, klimatizace a IT infrastruktury jsme vytvořili ucelený systém pro váš úspěch.
Řešení pro revizní techniky a rozváděčové skříně Metra Blansko je zakladatelem výroby elektrických měřicích přístrojů. Měření elektrických i neelektrických veličin přístroji Metra jsou přesnými a spolehlivými pro zákazníky již více jako 100 let.
Bezpapírový zapisovač OMR 700 Modulový registrační přístroj do provozů, kde je potřeba na jednom místě zobrazovat a zaznamenávat větší množství elektrických či neelektrických veličin.
Měřicí a regulační technika Ucelená nabídka měřicí a regulační techniky pro výrobce a distributory elektrické energie, spotřebitele elektrické a jiných energií, výrobce elektrických a dalších zařízení, která tuto techniku využívají.

Najdete nás na Facebooku