Pneumatika se uplatňuje hlavně u jednoúčelových strojů

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Téměř 10 let zkušeností má strojírenská firma s dodávkami pneumaticky do průmyslových firem v Česku. Kde se pneumatika nejvíc uplatňuje?

Jaké má pneumatika HENNLICH přednosti? Jaká je perspektiva dalšího vývoje? To v rozhovoru říká Jaroslav Velecký, který v HENNLICHu vede tým pneumatiky.
HENNLICH je silná strojírenská firma s téměř stoletou tradicí. Deset let, kdy se zabýváte pneumatikou, je z tohoto pohledu relativně krátká doba?
Je pravda, že z pohledu celkové historie firmy není 10 let dlouhá doba. Každopádně jsme se v tomto oboru v HENNLICHu výrazně posunuli. Máme za sebou stovky dodávek do různých typů zařízení v mnoha průmyslových odvětvích.

Kde se pneumatika HENNLICH nejvíc uplatňuje?
Díky širokému portfoliu pneumatických komponent a několika značkám jsme schopni nabídnout ideální řešení pro mnoho typů strojů a zařízení. Jednoznačně největší úspěch ale slavíme u jednoúčelových strojů, ať už jde o výrobní stroje, CNC lasery, procesní techniku například pro dávkování médií, lakovny, balící linky, ale například také mechanické prvky v ČOV.

penumatika 2021 1

Výrobců a dodavatelů pneumatických prvků není zrovna málo. V čem je HENNLICH jiný?
Uvědomujeme si, že čas jsou peníze, proto držíme všechny důležité komponenty skladem pro případ, že je bude zákazník, a je jedno jestli živnostník nebo velká korporace, náhle potřebovat. Pojistnou zásobu držíme pro všechny. V případě havárie jsme schopni zajistit vydání zboží 24/7.

Nejen v průmyslu vidíme stále větší tlak na ceny. Jak se pneumatika HENNLICH pohybuje cenově?
Mohu říct, že se cenově pohybujeme výrazně níže než největší hráči na trhu. Kvalita produktů je přitom - i vzhledem k dlouhodobému fungování značky HENNLICH - na velmi vysoké úrovni. Díky tomu mohou naši zákazníci snížit nutné náklady na minimum a zlepšit tak svoji konkurenceschopnost. Zákazníci jsou schopni použitím pneumatických prvků HENNLICH ušetřit statisíce i miliony korun ročně. Dovolím si tvrdit, že máme nejlepší poměr kvality a ceny na českém a slovenském trhu.

penumatika 2021 3

Velké firmy možná ne, ale především ty malé potřebují v mnoha případech pomoci, poradit. Jste schopni zajistit i poradenství?
Nejen to. Zákazníkům díky našim zkušenostem také navrhujeme technická řešení s využitím pneumatiky. Především pro menší firmy a živnostníky to má obrovský přínos. Ne vždy jsou schopni sami dobře posoudit technické možnosti pneumatických prvků a vhodnost jednotlivých komponent pro danou aplikaci. V některých případech se nám podařilo zvolit i poměrně neotřelá řešení.

Jakou podporu zákazníkům poskytujete?
Vedle technické podpory našich odborníků na centrále disponujeme technickými zástupci v terénu, je to i velmi široké portfolio pneumatických komponent od několika výrobců. Samozřejmostí jsou 3D modely pneumatických komponent, výkresy, schémata nebo elektronické a tištěné katalogy v češtině. Spustili jsme také e-shop. Většinu běžných dílů je tak možné objednat snadno a rychle online i bez registrace. Jako bonus lze využít vyhledávání podle označení nejznámějších výrobců pro případ, že chcete rychle najít adekvátní alternativu.

Více informací naleznete na www.hennlich.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červen 2024

Číslo je zaměřené energetiku, trafostanice, transformátory a identifikační systémy.

Nadcházející webináře | kurzy

Zajímavé odkazy

Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.

Najdete nás na Facebooku