Bezpečnost strojních zařízení

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Projektová divize společnosti EK-INDUSTRY, s.r.o. nabízí komplexní technické a legislativní poradenství pro průmyslová a strojní zařízení. Zákazníkům poskytujeme kompletní balík služeb a prací, včetně těch poradenských.

Na česko-slovenském trhu se povědomí o normách pro nová a provozovaná strojní zařízení výrazně zvyšuje, což je velice pozitivní trend. Naše role na trhu je poskytování legislativního poradenství pro nová a provozovaná strojní zařízení.
Nová strojní zařízení musí splňovat podmínky stanovené zákonem 22/1997Sb, 90/2016Sb a příslušnými nařízeními vlády. S tímto modelem se setkáváme zejména při umístění nového stroje na jednotný trh EU. Pro své zákazníky zajišťujeme certifikaci nového strojního zařízení, což zahrnuje první seznámení s projektem/strojem a vypracování detailního posouzení rizik podle ČSN EN ISO 12100. Výsledkem posouzení rizik je návrh opatření vycházejících z aktuálně platných norem. Dále konzultujeme možná řešení zabezpečení se zákazníkem. Realizujeme doporučená opatření k zajištění bezpečnosti strojního zařízení. Finálně vystavíme ES prohlášení o shodě a označíme stroj symbolem CE.
Provozovaná strojní zařízení podle NV 378/2001 Sb., kterým se stanoví bližší požadavky na bezpečný provoz a používání strojů, technických zařízení, přístrojů a nářadí. Kontrola bezpečnosti strojního zařízení musí být provedena před uvedením zařízení do provozu nebo nejméně každých 12 měsíců v rozsahu stanoveném místním provozním bezpečnostním předpisem, nestanoví-li zvláštní právní předpis, popřípadě průvodní dokumentace nebo normové hodnoty, rozsah a četnost kontrol jinak. Zajišťujeme kontrolu Vašeho zařízení v rámci příslušného nařízení vlády, připravíme průvodní dokumentaci nebo vytvoříme místně provozně bezpečnostní předpis.

stroj ek project 2020

Jak pracujeme?

Na základě poptávky od zákazníka většinou následuje analýza stavu; pracujeme v jakémkoliv průmyslovém prostředí. Mezi naše služby patří práce projektantů, technologů a technických pracovníků. Po analýze aktuálního stavu a vyjasnění detailů poptávky následuje tvorba dokumentace a plánovaného projektu, náš výkonný tým navržené úpravy zrealizuje. Připravujeme zakázky na klíč!

Servisní středisko

Pro své zákazníky zajišťujeme také servisní pohotovost v případě poruchy na stroji, či výrobní lince.

EK-INDUSTRY, s.r.o.
Vápenka 16, 636 00 Brno
Tel.: +420 515 532 161
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.posouzenirizik.cz
www.ek-industry.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz zari 2021

ElektroPrůmysl.cz, září 2021

Číslo je zaměřené na elektrické pohony, měniče frekvence, řízení polohy a pohybu.

Zajímavé odkazy

Moduly PAPAGO Pro měření nejrůznějších veličin, monitorování i ovládání přes Ethernet (síť LAN), WiFi nebo GSM.
Bezpapírový zapisovač OMR 700 Modulový registrační přístroj do provozů, kde je potřeba na jednom místě zobrazovat a zaznamenávat větší množství elektrických či neelektrických veličin.
Rittal - váš silný partner pro výrobu rozváděčů Z našich inovativních výrobků z oboru rozváděčů, rozvodu proudu, klimatizace a IT infrastruktury jsme vytvořili ucelený systém pro váš úspěch.
Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.
Měřicí a regulační technika Ucelená nabídka měřicí a regulační techniky pro výrobce a distributory elektrické energie, spotřebitele elektrické a jiných energií, výrobce elektrických a dalších zařízení, která tuto techniku využívají.

Najdete nás na Facebooku