Bezpečnost strojních zařízení

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Projektová divize společnosti EK-INDUSTRY, s.r.o. nabízí komplexní technické a legislativní poradenství pro průmyslová a strojní zařízení. Zákazníkům poskytujeme kompletní balík služeb a prací, včetně těch poradenských.

Na česko-slovenském trhu se povědomí o normách pro nová a provozovaná strojní zařízení výrazně zvyšuje, což je velice pozitivní trend. Naše role na trhu je poskytování legislativního poradenství pro nová a provozovaná strojní zařízení.
Nová strojní zařízení musí splňovat podmínky stanovené zákonem 22/1997Sb, 90/2016Sb a příslušnými nařízeními vlády. S tímto modelem se setkáváme zejména při umístění nového stroje na jednotný trh EU. Pro své zákazníky zajišťujeme certifikaci nového strojního zařízení, což zahrnuje první seznámení s projektem/strojem a vypracování detailního posouzení rizik podle ČSN EN ISO 12100. Výsledkem posouzení rizik je návrh opatření vycházejících z aktuálně platných norem. Dále konzultujeme možná řešení zabezpečení se zákazníkem. Realizujeme doporučená opatření k zajištění bezpečnosti strojního zařízení. Finálně vystavíme ES prohlášení o shodě a označíme stroj symbolem CE.
Provozovaná strojní zařízení podle NV 378/2001 Sb., kterým se stanoví bližší požadavky na bezpečný provoz a používání strojů, technických zařízení, přístrojů a nářadí. Kontrola bezpečnosti strojního zařízení musí být provedena před uvedením zařízení do provozu nebo nejméně každých 12 měsíců v rozsahu stanoveném místním provozním bezpečnostním předpisem, nestanoví-li zvláštní právní předpis, popřípadě průvodní dokumentace nebo normové hodnoty, rozsah a četnost kontrol jinak. Zajišťujeme kontrolu Vašeho zařízení v rámci příslušného nařízení vlády, připravíme průvodní dokumentaci nebo vytvoříme místně provozně bezpečnostní předpis.

stroj ek project 2020

Jak pracujeme?

Na základě poptávky od zákazníka většinou následuje analýza stavu; pracujeme v jakémkoliv průmyslovém prostředí. Mezi naše služby patří práce projektantů, technologů a technických pracovníků. Po analýze aktuálního stavu a vyjasnění detailů poptávky následuje tvorba dokumentace a plánovaného projektu, náš výkonný tým navržené úpravy zrealizuje. Připravujeme zakázky na klíč!

Servisní středisko

Pro své zákazníky zajišťujeme také servisní pohotovost v případě poruchy na stroji, či výrobní lince.

EK-INDUSTRY, s.r.o.
Vápenka 16, 636 00 Brno
Tel.: +420 515 532 161
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.posouzenirizik.cz
www.ek-industry.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl kveten 2022

ElektroPrůmysl.cz, květen 2022

Číslo je zaměřené především na konektorovou techniku a kabelovou konfekci.

Zajímavé odkazy

Nastavte si své Centrum preferencí a získejte třeba SMART TV Tím, že více specifikujete oblasti zájmů ve svém profilu, vás automaticky zařadíme do slosování o hodnotné ceny.
Termokamera pro mobilní telefon - HMINI1 Modul pro mobilní telefon s OS Android a USB-C, rozlišení 160x120 a 25 Hz snímkování.
Ušetřete 30% nákladů se systémovou technikou! Zbavte se tlaku na náklady jednou pro vždy. Díky decentrální instalaci ušetříte až 30%. Je to tak jednoduché! Vše, co musíte udělat, je: Prostě jít do toho.

Najdete nás na Facebooku