Bezpečnost strojních zařízení

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Projektová divize společnosti EK-INDUSTRY, s.r.o. nabízí komplexní technické a legislativní poradenství pro průmyslová a strojní zařízení. Zákazníkům poskytujeme kompletní balík služeb a prací, včetně těch poradenských.

Na česko-slovenském trhu se povědomí o normách pro nová a provozovaná strojní zařízení výrazně zvyšuje, což je velice pozitivní trend. Naše role na trhu je poskytování legislativního poradenství pro nová a provozovaná strojní zařízení.
Nová strojní zařízení musí splňovat podmínky stanovené zákonem 22/1997Sb, 90/2016Sb a příslušnými nařízeními vlády. S tímto modelem se setkáváme zejména při umístění nového stroje na jednotný trh EU. Pro své zákazníky zajišťujeme certifikaci nového strojního zařízení, což zahrnuje první seznámení s projektem/strojem a vypracování detailního posouzení rizik podle ČSN EN ISO 12100. Výsledkem posouzení rizik je návrh opatření vycházejících z aktuálně platných norem. Dále konzultujeme možná řešení zabezpečení se zákazníkem. Realizujeme doporučená opatření k zajištění bezpečnosti strojního zařízení. Finálně vystavíme ES prohlášení o shodě a označíme stroj symbolem CE.
Provozovaná strojní zařízení podle NV 378/2001 Sb., kterým se stanoví bližší požadavky na bezpečný provoz a používání strojů, technických zařízení, přístrojů a nářadí. Kontrola bezpečnosti strojního zařízení musí být provedena před uvedením zařízení do provozu nebo nejméně každých 12 měsíců v rozsahu stanoveném místním provozním bezpečnostním předpisem, nestanoví-li zvláštní právní předpis, popřípadě průvodní dokumentace nebo normové hodnoty, rozsah a četnost kontrol jinak. Zajišťujeme kontrolu Vašeho zařízení v rámci příslušného nařízení vlády, připravíme průvodní dokumentaci nebo vytvoříme místně provozně bezpečnostní předpis.

stroj ek project 2020

Jak pracujeme?

Na základě poptávky od zákazníka většinou následuje analýza stavu; pracujeme v jakémkoliv průmyslovém prostředí. Mezi naše služby patří práce projektantů, technologů a technických pracovníků. Po analýze aktuálního stavu a vyjasnění detailů poptávky následuje tvorba dokumentace a plánovaného projektu, náš výkonný tým navržené úpravy zrealizuje. Připravujeme zakázky na klíč!

Servisní středisko

Pro své zákazníky zajišťujeme také servisní pohotovost v případě poruchy na stroji, či výrobní lince.

EK-INDUSTRY, s.r.o.
Vápenka 16, 636 00 Brno
Tel.: +420 515 532 161
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.posouzenirizik.cz
www.ek-industry.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, listopad 2023

Číslo je zaměřené na napájecí zařízení, zálohovaní, měření a regulaci odběru elektrické energie.

Zajímavé odkazy

Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS
Z elektrárny rovnou do vaší firmy Rezervujte si dodávku elektřiny přímo v elektrárně. Výhodná nabídka elektřiny pro velkoodběratele přímo od výrobce.
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Panasonic - Přesná detekce laserovým měřicím senzorem HG-F Dosah až 3 metry, robustní hliníkové pouzdro a snadné nastavení. Miniaturními rozměry 20 x 44 x 25 mm a krytí IP67 včetně digitálního displeje.

Najdete nás na Facebooku