SMART POWER DC Brushless motor SQ75

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Crouzet rozšiřuje svou řadu inteligentních motorů DCmind o nový BLDC motor s typovým označením SQ75. Ve srovnání se současnými BLDC motory SQ57 přináší tento nový produkt razantní výkonové navýšení.

Taktéž nově přidané funkce a vlastnostni pro snadnější integraci do požadované aplikace.

Motory s označení SQ75 o rozměrech z čela motru 75x75 mm (původní SQ57 znamená 57x57 mm) jsou dostupné ve 3 výkonových provedeních 310, 400 a 600 W a mají jeden z největších napájecích rozsahů na trhu, tedy 9-75 V, jsou tedy vhodné i pro bateriový provoz. Motory SQ75 nabízí kontinuální kroutící moment až 1,9 Nm, krátkodobě dokonce až 6 Nm!, při maximálních otáčkách do 5000 ot/min (dle výkonové řady a napájecího napětí). Zajímavá možnost je separátní napájení řidící elektroniky SMi22 a výkonové části motoru, což znamená uchování aktuálních údajů z běhu aplikace (např. informace o poloze) i při výpadku napájení nebo aktivování nouzového režimu.

Brushless motor SQ75 2019 1
Programovatelná elektronika SMi22 umožňuje autonomní ovládání motoru přes 6 vstupních (z toho 2 analogové) a 4 výstupní signály nebo v režimu slave po integrované sběrnici CANopen. Pro bezpečnost lze využít 2 přítomné STO signály (odpojení výkonové části motoru od napájení) a nově v této řadě motrů je dostupný i pin pro připojení výkonového rezistoru pro zmaření regenerativní energie při brzdění zařízení s velkou setračností. Přesnost polohování hřídele obstarává integrovaný magnetický enkodér s rozlišením 4096 p/ot.
Nastavení motoru je možné prostřednictvím volně stažitelného DCmind softu (přes USB konektor nebo CAN), kde je na výběr z mnoha aplikačních šablon pro řízení polohy, rychlosti, kroutícího momentu atd.
Motory lze doplnit dle potřeby planetovými nebo šnekovými převodovkami, na výběr je více než 50 dostupných kombinací.

Brushless motor SQ75 2019 2

Výhody motorů SQ75 pro snadnou integraci do zařízení:

  • Krytí IP67 & IP69
  • 2 STO (Safe Torque Off) vstupy pro zvýšenou bezpečnost
  • Ochrana motoru proti špatné polaritě napájení
  • Integrovaný obvod pro absorbci regenerativní energie při brzdění
  • 3 termistory ve vinutí motoru pro ochranu proti přehřátí
  • Integrovaný enkodér s rozlišením 4096 p/ot

OEM Automatic, spol. s r.o.
Pražská 239, 250 66 Zdiby
Tel.: +420 734 674 807
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.oem-automatic.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, únor 2024

Číslo je zaměřené na osvětlovací techniku, nouzové osvětlení, software v automatizační technice, elektrotechnice a energetice.

Zajímavé odkazy

Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS
Z elektrárny rovnou do vaší firmy Rezervujte si dodávku elektřiny přímo v elektrárně. Výhodná nabídka elektřiny pro velkoodběratele přímo od výrobce.
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Panasonic - Přesná detekce laserovým měřicím senzorem HG-F Dosah až 3 metry, robustní hliníkové pouzdro a snadné nastavení. Miniaturními rozměry 20 x 44 x 25 mm a krytí IP67 včetně digitálního displeje.

Najdete nás na Facebooku