SMART POWER DC Brushless motor SQ75

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Crouzet rozšiřuje svou řadu inteligentních motorů DCmind o nový BLDC motor s typovým označením SQ75. Ve srovnání se současnými BLDC motory SQ57 přináší tento nový produkt razantní výkonové navýšení.

Taktéž nově přidané funkce a vlastnostni pro snadnější integraci do požadované aplikace.

Motory s označení SQ75 o rozměrech z čela motru 75x75 mm (původní SQ57 znamená 57x57 mm) jsou dostupné ve 3 výkonových provedeních 310, 400 a 600 W a mají jeden z největších napájecích rozsahů na trhu, tedy 9-75 V, jsou tedy vhodné i pro bateriový provoz. Motory SQ75 nabízí kontinuální kroutící moment až 1,9 Nm, krátkodobě dokonce až 6 Nm!, při maximálních otáčkách do 5000 ot/min (dle výkonové řady a napájecího napětí). Zajímavá možnost je separátní napájení řidící elektroniky SMi22 a výkonové části motoru, což znamená uchování aktuálních údajů z běhu aplikace (např. informace o poloze) i při výpadku napájení nebo aktivování nouzového režimu.

Brushless motor SQ75 2019 1
Programovatelná elektronika SMi22 umožňuje autonomní ovládání motoru přes 6 vstupních (z toho 2 analogové) a 4 výstupní signály nebo v režimu slave po integrované sběrnici CANopen. Pro bezpečnost lze využít 2 přítomné STO signály (odpojení výkonové části motoru od napájení) a nově v této řadě motrů je dostupný i pin pro připojení výkonového rezistoru pro zmaření regenerativní energie při brzdění zařízení s velkou setračností. Přesnost polohování hřídele obstarává integrovaný magnetický enkodér s rozlišením 4096 p/ot.
Nastavení motoru je možné prostřednictvím volně stažitelného DCmind softu (přes USB konektor nebo CAN), kde je na výběr z mnoha aplikačních šablon pro řízení polohy, rychlosti, kroutícího momentu atd.
Motory lze doplnit dle potřeby planetovými nebo šnekovými převodovkami, na výběr je více než 50 dostupných kombinací.

Brushless motor SQ75 2019 2

Výhody motorů SQ75 pro snadnou integraci do zařízení:

  • Krytí IP67 & IP69
  • 2 STO (Safe Torque Off) vstupy pro zvýšenou bezpečnost
  • Ochrana motoru proti špatné polaritě napájení
  • Integrovaný obvod pro absorbci regenerativní energie při brzdění
  • 3 termistory ve vinutí motoru pro ochranu proti přehřátí
  • Integrovaný enkodér s rozlišením 4096 p/ot

OEM Automatic, spol. s r.o.
Pražská 239, 250 66 Zdiby
Tel.: +420 734 674 807
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.oem-automatic.cz

bannerOM

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz leden 2021

ElektroPrůmysl.cz, leden 2021

Číslo je zaměřené na Průmysl 4.0, Internet věcí a průmyslové komunikační sítě.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Řešení pro revizní techniky a rozváděčové skříně Metra Blansko je zakladatelem výroby elektrických měřicích přístrojů. Měření elektrických i neelektrických veličin přístroji Metra jsou přesnými a spolehlivými pro zákazníky již více jako 100 let.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!