NORDAC PRO SK 500P – nová řada měniče!

Typografie
 • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
 • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Firma NORD na letošním Hannoverském veletrhu představila novou řadu měničů do rozvaděče SK 500P, která postupně nahradí osvědčenou řadu SK 500E. Nová řada respektuje trendy ve vývoji pohonů a nabízí univerzálnost, připojení na sběrnice a vysokou úroveň funkčnosti.

Nový měnič SK 500P je velmi inovativní, začněme tím, co je vidět zvenčí – konstrukce je typu „Booksize“, tedy plochý tvar knihy a možnost těsné montáže vedle sebe. Oproti předchozímu typu SK 500E je měnič menší a žádný z rozměrů nepřesahuje rozměry staršího typu, což slibuje bezproblémovou náhradu typu SK500E v budoucnu. Pro příklad uveďme celkový objem přístroje ve výkonu 5,5 kW – u typu SK 500E to bylo 5,1 dm3, u nového typu SK 500P je to 3,8 dm3. Malé rozměry si vynutili změnu v organizaci svorkovnic – silové připojení je nyní orientováno kolmo na čelní stranu a do výkonu 2,2 kW je na oddělitelných svorkovnicích.
Změnu doznal integrovaný odrušovací (EMC) filtr, který má nyní unikající proud do 16 mA a umožňuje tedy provoz měniče s proudovým chráničem. I základní provedení měniče umožňuje připojení snímače otáček (HTL) na digitální vstupy 3 a 4 do maximální frekvence 150 kHz.
Nový přístroj má polohovací funkce nazvané POSICON integrovány již v základním provedení, což znamená značnou redukci typů. Funkce POSICON byla celkově vylepšena, umožňuje například přepínání dvou pohonů s polohováním, což je zajímavé pro stroje, kde není nutné, aby oba pohony běžely současně.

NORDAC PRO SK 500P 1
Připojitelnost na sběrnice je dalším trendem současnosti – nový měnič má sběrnici CAN/CANOpen již v základním provedení. Vyšší typ SK 530P má pak integrované multiprotokolové rozhraní ethernet, což v praxi znamená, že jeden přístroj je použitelný pro sběrnice Profinet, Ethernet/IP, EtherCAT a Powerlink. Protože rozhraní je integrované, je možné současně použít displej Controlbox, což u předchozího typu možné nebylo.
Funkce Bezpečný stop bude podobně jako u předchozího typu dostupná u modifikovaného provedení SK 510P. Pro vyšší model SK 530P bude pak možnost použít rozšiřující modul SK CU5-STO, který kromě základní funkce STO nabídne 2-kanálové připojení a funkci SS1 s vyšší úrovní bezpečnosti.
Programování měniče bude možné opět pomocí software NORDCON a připojení přes sériovou linku, vyšší model SK 530P je vybaven portem USB a slotem pro paměťové karty μSD pro zálohování parametrů.
Měnič bude uveden na trh na konci roku 2019 ve výkonech do 5,5 kW, v dalším období budou postupně k dispozici výkony až do 160 kW.

NORDAC PRO SK 500P 2

Nová řada NORDAC PRO SK 500P

Vysoká úroveň funkčnosti v základním provedení SK 500P, například:

 • POSICON – polohovací funkce
 • PLC on board (integrované PLC)
 • Provoz se snímačem otáček HTL
 • CAN/CANopen
 • Silové připojení přes konektory (do 2,2 kW)

Vyšší model SK 530P nabídne:

 • Izolovaný vstup pro termistor PTC
 • Rozšiřitelnost pomocí modulů CU5 při současném použití s displejem Controlbox
 • USB slot a slot pro paměťové karty μSD

Nejvyšší model SK 550P nabídne:

 • Integrovaný Ethernet (multiprotokol)
 • Profinet, EtherCAT, Ethernet/IP, Powerlink

NORD – Poháněcí technika, s.r.o.
Tel.: +420 495 580 310
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.nord.com

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, únor 2024

Číslo je zaměřené na osvětlovací techniku, nouzové osvětlení, software v automatizační technice, elektrotechnice a energetice.

Zajímavé odkazy

Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS
Z elektrárny rovnou do vaší firmy Rezervujte si dodávku elektřiny přímo v elektrárně. Výhodná nabídka elektřiny pro velkoodběratele přímo od výrobce.
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Panasonic - Přesná detekce laserovým měřicím senzorem HG-F Dosah až 3 metry, robustní hliníkové pouzdro a snadné nastavení. Miniaturními rozměry 20 x 44 x 25 mm a krytí IP67 včetně digitálního displeje.

Najdete nás na Facebooku