Investice do zelené budoucnosti

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

K aktuálním produktovým novinkám u NORD DRIVESYSTEMS patří nový synchronní motor, který dosahuje vyšší třídu účinnosti než IE5, nová generace měničů do rozvaděče a PROFIsafe modul pro funkci bezpečného stopu u strojů a výrobních linek.

NORD DRIVESYSTEMS, jeden ze světových lídrů v pohonné technice, si je vědom své odpovědnosti za životní prostředí. NORD výrobky přinášejí zákazníkům při svém provozu snížení spotřeby elektrické energie. Na hospodárný vývoj, ochranu životního prostředí a úsporu energií není u NORD nahlíženo jako na předepsaný požadavek, ale cíle jsou chápány jako samozřejmost a je jim kompletně podřízeno vývojové zadání.
Tyto cíle se dosahují na základě významného zvyšování energetické efektivity u nových produktů firmy NORD DRIVESYSTEMS. V tomto procesu se nastavuje pomyslná laťka stále výše a vývoj je v souladu s přísnými mezinárodními předpisy. Ve výsledku však nejde jen o životní prostředí, ale také dlouhodobě o peněženku zákazníků. Energeticky efektivní synchronní motor s permanentními magnety poslední generace redukuje ztráty v porovnání s aktuální řadou IE4 ještě významněji.
Hladký motor bez vrtulky ventilátoru dosahuje vysoké hodnoty účinnosti, která v určitém rozsahu výrazně převyšuje energetickou třídu IE5. Díky širokému rozsahu momentů je tento motor vhodný pro hospodárný provoz i v částečném zatížení. Kompaktní IE5 motor nabízí vysoké výkonové pokrytí v malých zástavbových rozměrech a na trh bude zprvu uveden ve velikostech výkonů od 0,25 do 1,1 kW, s trvalým momentem od 1,6 do 4,8 Nm.

zelena budoucnost 2020 1

Motorový koncept bude postupně rozšiřován o další velikosti a výkony. Motor je snadno omyvatelný, odolný korozi, vhodný pro vlhké provozy a také pro hygienicky náročná a nevlídná prostředí.
Pro tento motor jsou dostupné povrchové úpravy nsd tupH a krytí IP69. Snímač otáček je standardně integrován a chráněn proti poškození uvnitř v tělese motoru a jako příslušenství lze integrovat také brzdu.
Kompaktní motor IE5+ je díky svému frekvenčnímu rozsahu, své dobré přetížitelnosti a výkonovém pokrytí vzorem snížení počtů variant. Díky této redukci v podobě daného motoru, získá uživatel pohonů výhody v podobě snížení administrativních nákladů, pokles výrobních, logistických, skladových a servisních procesů. V kombinaci s vysokou účinností se docílí výrazného celkového snížení provozních nákladů (TCO).
Nový IE5+ motor je kombinovatelný s blokovým konceptem NORD převodovek a elektrických pohonů a bude k dispozici od 2. čtvrtletí 2020.

zelena budoucnost 2020 3

PROFIsafe modul: Plus v bezpečnosti

Funkční bezpečnost strojů a zařízení má ve výrobě zásadní význam. Volitelné příslušenství NORD SK TU4-PNS od NORD DRIVESYSTEMS podporuje jednoduchou implementaci bezpečných reakcí a bude montováno jako rozšíření do měničů řady NORDAC FLEX. Pohonná technika komunikuje s bezpečným PLC systémem po spolehlivé PROFINET síti přes PROFIsafe. K dispozici jsou funkce jako SLS (bezpečná limitní rychlost), SSR (bezpečný rozsah rychlostí), SDI (bezpečný směr), SOS (bezpečný stop) a SSM (bezpečný monitoring rychlostí) a to vše rozšíří funkci bezpečný stop STO a SS1 u pohonů. Tímto nabízí moduly PROFIsafe novou bezpečnost pro spolehlivý provoz zařízení a strojů.

zelena budoucnost 2020 2

Optimální výkon v rozvaděči

Frekvenční měnič NORDAC PRO SK500P je prvním výrobkem nové generace frekvenčních měničů od NORD DRIVESYSTEMS. Obsluhuje se nejmodernějším modulárním rozhraním a je charakterizován nejvyšší funkčností, konektivitou a modularitou. Vedle sériového CANopen rozhraní umožňuje Multi-Chop pro průmyslový ethernet, čímž nabízí nejdůležitější skutečný ethernetový standard skrz vlastní rozhraní. Nový NORDAC PRO se nabízí v provedení jako aplikační měnič (SK 530P a SK 550P) s plnou funkční výbavou, jako měnič pro stroje (SK 500P) s redukovaným přístupovým rozhraním, který je ale samozřejmě vždy připraven splnit náročné úlohy díky integrovanému PLC řízení, řízením v uzavřené smyčce a funkci pozicování.

zelena budoucnost 2020 4
SK 530P ještě zaboduje s SD kartovým slotem, USB rozhraním a možnostmi rozšíření přes příslušenství SK CU5. Pro napojení na řídící systém přes průmyslový ethernet je bezpochyby SK 550P tou správnou volbou. Vedle vylepšených vlastností a výkonových charakteristik nabízí měnič lepší TCO (celkové náklady provozu) než dosavadní měniče.

zelena budoucnost 2020 5

NORD – Poháněcí technika, s.r.o.
Bečovská 1398/11, 104 00 Praha 10
Tel.: +420 222 287 222
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.nord.com

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, únor 2024

Číslo je zaměřené na osvětlovací techniku, nouzové osvětlení, software v automatizační technice, elektrotechnice a energetice.

Zajímavé odkazy

Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS
Panasonic - Přesná detekce laserovým měřicím senzorem HG-F Dosah až 3 metry, robustní hliníkové pouzdro a snadné nastavení. Miniaturními rozměry 20 x 44 x 25 mm a krytí IP67 včetně digitálního displeje.
Z elektrárny rovnou do vaší firmy Rezervujte si dodávku elektřiny přímo v elektrárně. Výhodná nabídka elektřiny pro velkoodběratele přímo od výrobce.
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.

Najdete nás na Facebooku