Investice do zelené budoucnosti

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

K aktuálním produktovým novinkám u NORD DRIVESYSTEMS patří nový synchronní motor, který dosahuje vyšší třídu účinnosti než IE5, nová generace měničů do rozvaděče a PROFIsafe modul pro funkci bezpečného stopu u strojů a výrobních linek.

NORD DRIVESYSTEMS, jeden ze světových lídrů v pohonné technice, si je vědom své odpovědnosti za životní prostředí. NORD výrobky přinášejí zákazníkům při svém provozu snížení spotřeby elektrické energie. Na hospodárný vývoj, ochranu životního prostředí a úsporu energií není u NORD nahlíženo jako na předepsaný požadavek, ale cíle jsou chápány jako samozřejmost a je jim kompletně podřízeno vývojové zadání.
Tyto cíle se dosahují na základě významného zvyšování energetické efektivity u nových produktů firmy NORD DRIVESYSTEMS. V tomto procesu se nastavuje pomyslná laťka stále výše a vývoj je v souladu s přísnými mezinárodními předpisy. Ve výsledku však nejde jen o životní prostředí, ale také dlouhodobě o peněženku zákazníků. Energeticky efektivní synchronní motor s permanentními magnety poslední generace redukuje ztráty v porovnání s aktuální řadou IE4 ještě významněji.
Hladký motor bez vrtulky ventilátoru dosahuje vysoké hodnoty účinnosti, která v určitém rozsahu výrazně převyšuje energetickou třídu IE5. Díky širokému rozsahu momentů je tento motor vhodný pro hospodárný provoz i v částečném zatížení. Kompaktní IE5 motor nabízí vysoké výkonové pokrytí v malých zástavbových rozměrech a na trh bude zprvu uveden ve velikostech výkonů od 0,25 do 1,1 kW, s trvalým momentem od 1,6 do 4,8 Nm.

zelena budoucnost 2020 1

Motorový koncept bude postupně rozšiřován o další velikosti a výkony. Motor je snadno omyvatelný, odolný korozi, vhodný pro vlhké provozy a také pro hygienicky náročná a nevlídná prostředí.
Pro tento motor jsou dostupné povrchové úpravy nsd tupH a krytí IP69. Snímač otáček je standardně integrován a chráněn proti poškození uvnitř v tělese motoru a jako příslušenství lze integrovat také brzdu.
Kompaktní motor IE5+ je díky svému frekvenčnímu rozsahu, své dobré přetížitelnosti a výkonovém pokrytí vzorem snížení počtů variant. Díky této redukci v podobě daného motoru, získá uživatel pohonů výhody v podobě snížení administrativních nákladů, pokles výrobních, logistických, skladových a servisních procesů. V kombinaci s vysokou účinností se docílí výrazného celkového snížení provozních nákladů (TCO).
Nový IE5+ motor je kombinovatelný s blokovým konceptem NORD převodovek a elektrických pohonů a bude k dispozici od 2. čtvrtletí 2020.

zelena budoucnost 2020 3

PROFIsafe modul: Plus v bezpečnosti

Funkční bezpečnost strojů a zařízení má ve výrobě zásadní význam. Volitelné příslušenství NORD SK TU4-PNS od NORD DRIVESYSTEMS podporuje jednoduchou implementaci bezpečných reakcí a bude montováno jako rozšíření do měničů řady NORDAC FLEX. Pohonná technika komunikuje s bezpečným PLC systémem po spolehlivé PROFINET síti přes PROFIsafe. K dispozici jsou funkce jako SLS (bezpečná limitní rychlost), SSR (bezpečný rozsah rychlostí), SDI (bezpečný směr), SOS (bezpečný stop) a SSM (bezpečný monitoring rychlostí) a to vše rozšíří funkci bezpečný stop STO a SS1 u pohonů. Tímto nabízí moduly PROFIsafe novou bezpečnost pro spolehlivý provoz zařízení a strojů.

zelena budoucnost 2020 2

Optimální výkon v rozvaděči

Frekvenční měnič NORDAC PRO SK500P je prvním výrobkem nové generace frekvenčních měničů od NORD DRIVESYSTEMS. Obsluhuje se nejmodernějším modulárním rozhraním a je charakterizován nejvyšší funkčností, konektivitou a modularitou. Vedle sériového CANopen rozhraní umožňuje Multi-Chop pro průmyslový ethernet, čímž nabízí nejdůležitější skutečný ethernetový standard skrz vlastní rozhraní. Nový NORDAC PRO se nabízí v provedení jako aplikační měnič (SK 530P a SK 550P) s plnou funkční výbavou, jako měnič pro stroje (SK 500P) s redukovaným přístupovým rozhraním, který je ale samozřejmě vždy připraven splnit náročné úlohy díky integrovanému PLC řízení, řízením v uzavřené smyčce a funkci pozicování.

zelena budoucnost 2020 4
SK 530P ještě zaboduje s SD kartovým slotem, USB rozhraním a možnostmi rozšíření přes příslušenství SK CU5. Pro napojení na řídící systém přes průmyslový ethernet je bezpochyby SK 550P tou správnou volbou. Vedle vylepšených vlastností a výkonových charakteristik nabízí měnič lepší TCO (celkové náklady provozu) než dosavadní měniče.

zelena budoucnost 2020 5

NORD – Poháněcí technika, s.r.o.
Bečovská 1398/11, 104 00 Praha 10
Tel.: +420 222 287 222
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.nord.com

bannerOM

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz leden 2021

ElektroPrůmysl.cz, leden 2021

Číslo je zaměřené na Průmysl 4.0, Internet věcí a průmyslové komunikační sítě.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Řešení pro revizní techniky a rozváděčové skříně Metra Blansko je zakladatelem výroby elektrických měřicích přístrojů. Měření elektrických i neelektrických veličin přístroji Metra jsou přesnými a spolehlivými pro zákazníky již více jako 100 let.
Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.