NORDAC LINK – nová řada decentrálních měničů a softstartérů

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Firma NORD letos uvedla na trh nový typ decentrálního měniče NORDAC LINK, který doplňuje portfolio výrobků pro decentrální řešení automatizace. Tento nový produkt byl vyvinut speciálně pro potřeby intralogistiky a spojuje úlohy decentrálního měniče a sběrnicového distributoru.

Intralogistika a dopravníkové systémy vyžadují řídící elektroniku, kterou lze jednoduše instalovat, jednoduše servisovat a pokud je to třeba, má možnosti lokálního řízení. Tyto produkty již NORD k dispozici má – jedná se o známé univerzální decentrální měniče SK180E a SK200E. Řada NORDAC LINK jde dál co do specializace na dopravníkové systémy a integraci funkcí.
Základní koncepcí pro NORDAC LINK je „plug-in“ instalace. Silové i ovládací kabely se připojují výhradně přes konektory, samotné pouzdro přístroje se při instalaci neotvírá. Dalším znakem je zákaznická konfigurace: pro konkrétní projekt (nebo zákazníka) se určí žádaná kombinace ovládacích prvků, silových konektorů a konektorů M12. Přes konektory M12 je připojená sběrnice, externí snímače, signál pro bezpečný stop, analogové vstupy a inkrementální snímač otáček.

nordac link 1
Systém NORDAC LINK má promyšlený způsob silové instalace. Na spodní části měniče jsou umístěny tři silové konektory: vstup napájení, výstup napájení (pro připojení následného zařízení) a výstup na motor. Výstup napájení je použit pro napájení následujícího zařízení. Proudová kapacita při použití kabelu 6 mm2 je 30 A.
NORDAC LINK nemá jen funkci měniče (nebo motorového starteru) ale slouží jako distributor sběrnice. To znamená, že sběrnice, která je připojena na měnič neovládá jen samotný měnič. Přes konektory jsou na měnič připojené snímače s analogovým nebo digitálním výstupem a informace ze snímače je pak přenesena do měniče a následně do řídícího systému. V řadě případů tedy není nutné používat paralelní zařízení pro vzdálené vstupy a výstupy ŘS.

nordac link 2
NORDAC LINK je k dispozici i jako decentrální softstartér (do 3 kW). Na rozdíl od běžných softstartérů do rozvaděče lze objednat i přístroj s možností reverzace (typ SK 175E). Softstartér má integrovaný by-pass, ochranu motoru proti přetížení, vstup pro PTC termistor a integrované ovládání brzdy na motoru. Kromě možných rozšíření o běžné sběrnice jsou k dispozici i typy se sběrnicí AS-i nebo Profibus, integrovanou na základní desku („on-board“).
Konstrukce měniče NORDAC LINK vychází s osvědčené techniky decentrálních měničů řady SK2xxE. Nejedná se tedy o typ s nějak omezenými možnostmi – přesto, že je NORDAC LINK je zaměřen na dopravníkové aplikace, zvládá dynamické brzdění (externí n. interní odpor), zdvihové aplikace, polohování, Master-slave provoz, Bezpečný stop a možnost připojení snímačů otáček.

nordac link 3

NORDAC LINK:

  • Možnost zákaznické konfigurace
  • K dispozici jako měnič do 7,5kW a jako starter do 3kW
  • Určen pro montáž na konstrukci poblíž motoru (krytí IP55/66)
  • Silové konektory pro řetězené napájení (vstup / výstup)
  • Rychlá instalace a zprovoznění díky systému konektorů
  • Jednodušší údržba díky servisnímu odpínači a manuálnímu ovládání
  • Sběrnicový distributor pro všechny běžné typy sběrnic

nordac link 4

NORD – Poháněcí technika, s.r.o.
Tel.: +420 495 580 310
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.nord.com

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červen 2024

Číslo je zaměřené energetiku, trafostanice, transformátory a identifikační systémy.

Nadcházející webináře | kurzy

Zajímavé odkazy

Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.
Na vybrané modely termokamer Hikmicro sleva 15% Jsou to ideální špičkové nástroje pro profesionály v těžkém průmyslu i pro běžnou kontrolu. Akce platí od 20.6. do 20.7.

Najdete nás na Facebooku