NORDAC LINK – nová řada decentrálních měničů a softstartérů

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Firma NORD letos uvedla na trh nový typ decentrálního měniče NORDAC LINK, který doplňuje portfolio výrobků pro decentrální řešení automatizace. Tento nový produkt byl vyvinut speciálně pro potřeby intralogistiky a spojuje úlohy decentrálního měniče a sběrnicového distributoru.

Intralogistika a dopravníkové systémy vyžadují řídící elektroniku, kterou lze jednoduše instalovat, jednoduše servisovat a pokud je to třeba, má možnosti lokálního řízení. Tyto produkty již NORD k dispozici má – jedná se o známé univerzální decentrální měniče SK180E a SK200E. Řada NORDAC LINK jde dál co do specializace na dopravníkové systémy a integraci funkcí.
Základní koncepcí pro NORDAC LINK je „plug-in“ instalace. Silové i ovládací kabely se připojují výhradně přes konektory, samotné pouzdro přístroje se při instalaci neotvírá. Dalším znakem je zákaznická konfigurace: pro konkrétní projekt (nebo zákazníka) se určí žádaná kombinace ovládacích prvků, silových konektorů a konektorů M12. Přes konektory M12 je připojená sběrnice, externí snímače, signál pro bezpečný stop, analogové vstupy a inkrementální snímač otáček.

nordac link 1
Systém NORDAC LINK má promyšlený způsob silové instalace. Na spodní části měniče jsou umístěny tři silové konektory: vstup napájení, výstup napájení (pro připojení následného zařízení) a výstup na motor. Výstup napájení je použit pro napájení následujícího zařízení. Proudová kapacita při použití kabelu 6 mm2 je 30 A.
NORDAC LINK nemá jen funkci měniče (nebo motorového starteru) ale slouží jako distributor sběrnice. To znamená, že sběrnice, která je připojena na měnič neovládá jen samotný měnič. Přes konektory jsou na měnič připojené snímače s analogovým nebo digitálním výstupem a informace ze snímače je pak přenesena do měniče a následně do řídícího systému. V řadě případů tedy není nutné používat paralelní zařízení pro vzdálené vstupy a výstupy ŘS.

nordac link 2
NORDAC LINK je k dispozici i jako decentrální softstartér (do 3 kW). Na rozdíl od běžných softstartérů do rozvaděče lze objednat i přístroj s možností reverzace (typ SK 175E). Softstartér má integrovaný by-pass, ochranu motoru proti přetížení, vstup pro PTC termistor a integrované ovládání brzdy na motoru. Kromě možných rozšíření o běžné sběrnice jsou k dispozici i typy se sběrnicí AS-i nebo Profibus, integrovanou na základní desku („on-board“).
Konstrukce měniče NORDAC LINK vychází s osvědčené techniky decentrálních měničů řady SK2xxE. Nejedná se tedy o typ s nějak omezenými možnostmi – přesto, že je NORDAC LINK je zaměřen na dopravníkové aplikace, zvládá dynamické brzdění (externí n. interní odpor), zdvihové aplikace, polohování, Master-slave provoz, Bezpečný stop a možnost připojení snímačů otáček.

nordac link 3

NORDAC LINK:

  • Možnost zákaznické konfigurace
  • K dispozici jako měnič do 7,5kW a jako starter do 3kW
  • Určen pro montáž na konstrukci poblíž motoru (krytí IP55/66)
  • Silové konektory pro řetězené napájení (vstup / výstup)
  • Rychlá instalace a zprovoznění díky systému konektorů
  • Jednodušší údržba díky servisnímu odpínači a manuálnímu ovládání
  • Sběrnicový distributor pro všechny běžné typy sběrnic

nordac link 4

NORD – Poháněcí technika, s.r.o.
Tel.: +420 495 580 310
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.nord.com

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz listopad 2020 s

ElektroPrůmysl.cz, listopad 2020

Číslo je zaměřené na zdroje, zálohování, měření a regulaci elektrické energie.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.
Digitalizace výrobních procesů již není vize budoucnosti Vše pro průmyslový Ethernet, IO-Link, Průmysl 4.0, Průmyslový Cloud a mnoho dalšího...
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.