Nerezové pohony pro potravinářský průmysl

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Od roku 2021 bude v platnosti nová legislativa, ze které vyplývá nutnost používat v potravinářském průmyslu pohony s omyvatelnou nerezavějící konstrukcí splňující principy hygienického designu.

Pro zajištění bezpečnosti potravin musí být zpracovatelská technologie navržena tak, aby bylo zajištěno snadné a rychlé čištění, což většinou zahrnuje vysokotlaké čistící zařízení, agresivní chemické prostředky nebo velmi vysoké teploty. Zároveň musí být použitá technologie odolná proti kontaminaci a i v drsném prostředí a intenzivním provozu dlouhodobě spolehlivá a účinná.

Naše pohony z nerezavějící oceli odpovídají těmto náročným kritériím a zajišťují vysokou úroveň spolehlivosti i výkonnosti. Jsou konstrukčně navržené pro maximální bezpečnost potravin. Na povrchu z nerezové oceli se například na rozdíl od hliníku nedrží vlhkost ani nečistoty. Také není nutný povlak a nehrozí tak při vysokotlakém čištění kontaminace potravin v důsledku jeho odtržení. Díky promyšlenému designu a absenci chladících žeber je minimalizováno nebezpečí kontaminace nebo množení bakterií. Elektromotory i převodovky z nerezové oceli splňují nejnovější mezinárodní normy pro bezpečnost potravin (HAACP, EHEDG, FDA).

motor ip69k 2020 1

Pohony z nerezové oceli mají pro tyto specifické aplikace optimální poměr ceny a výkonu. Díky snadné údržbě, spolehlivé výkonnosti i při extrémních podmínkách a tím menšímu počtu výměn a odstávek, jde o efektivní investici a ideální řešení v průmyslu zpracování potravin a nápojů.

motor ip69k 2020 2

Pro další informace navštivte www.raveo.cz nebo se prosím obraťte na technické oddělení společnosti RAVEO s.r.o. na telefonním čísle +420 577 700 150 nebo na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, únor 2024

Číslo je zaměřené na osvětlovací techniku, nouzové osvětlení, software v automatizační technice, elektrotechnice a energetice.

Zajímavé odkazy

Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS
Z elektrárny rovnou do vaší firmy Rezervujte si dodávku elektřiny přímo v elektrárně. Výhodná nabídka elektřiny pro velkoodběratele přímo od výrobce.
Panasonic - Přesná detekce laserovým měřicím senzorem HG-F Dosah až 3 metry, robustní hliníkové pouzdro a snadné nastavení. Miniaturními rozměry 20 x 44 x 25 mm a krytí IP67 včetně digitálního displeje.
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.

Najdete nás na Facebooku