Nerezové pohony pro potravinářský průmysl

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Od roku 2021 bude v platnosti nová legislativa, ze které vyplývá nutnost používat v potravinářském průmyslu pohony s omyvatelnou nerezavějící konstrukcí splňující principy hygienického designu.

Pro zajištění bezpečnosti potravin musí být zpracovatelská technologie navržena tak, aby bylo zajištěno snadné a rychlé čištění, což většinou zahrnuje vysokotlaké čistící zařízení, agresivní chemické prostředky nebo velmi vysoké teploty. Zároveň musí být použitá technologie odolná proti kontaminaci a i v drsném prostředí a intenzivním provozu dlouhodobě spolehlivá a účinná.

Naše pohony z nerezavějící oceli odpovídají těmto náročným kritériím a zajišťují vysokou úroveň spolehlivosti i výkonnosti. Jsou konstrukčně navržené pro maximální bezpečnost potravin. Na povrchu z nerezové oceli se například na rozdíl od hliníku nedrží vlhkost ani nečistoty. Také není nutný povlak a nehrozí tak při vysokotlakém čištění kontaminace potravin v důsledku jeho odtržení. Díky promyšlenému designu a absenci chladících žeber je minimalizováno nebezpečí kontaminace nebo množení bakterií. Elektromotory i převodovky z nerezové oceli splňují nejnovější mezinárodní normy pro bezpečnost potravin (HAACP, EHEDG, FDA).

motor ip69k 2020 1

Pohony z nerezové oceli mají pro tyto specifické aplikace optimální poměr ceny a výkonu. Díky snadné údržbě, spolehlivé výkonnosti i při extrémních podmínkách a tím menšímu počtu výměn a odstávek, jde o efektivní investici a ideální řešení v průmyslu zpracování potravin a nápojů.

motor ip69k 2020 2

Pro další informace navštivte www.raveo.cz nebo se prosím obraťte na technické oddělení společnosti RAVEO s.r.o. na telefonním čísle +420 577 700 150 nebo na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červenec 2024

Číslo je zaměřené na spínací techniku, bezpečnost strojních zařízení, hromosvody a uzemnění.

Nadcházející webináře | kurzy

Zajímavé odkazy

Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Na vybrané modely termokamer Hikmicro sleva 15% Jsou to ideální špičkové nástroje pro profesionály v těžkém průmyslu i pro běžnou kontrolu. Akce platí od 20.6. do 20.7.

Najdete nás na Facebooku