Nerezové pohony pro potravinářský průmysl

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Od roku 2021 bude v platnosti nová legislativa, ze které vyplývá nutnost používat v potravinářském průmyslu pohony s omyvatelnou nerezavějící konstrukcí splňující principy hygienického designu.

Pro zajištění bezpečnosti potravin musí být zpracovatelská technologie navržena tak, aby bylo zajištěno snadné a rychlé čištění, což většinou zahrnuje vysokotlaké čistící zařízení, agresivní chemické prostředky nebo velmi vysoké teploty. Zároveň musí být použitá technologie odolná proti kontaminaci a i v drsném prostředí a intenzivním provozu dlouhodobě spolehlivá a účinná.

Naše pohony z nerezavějící oceli odpovídají těmto náročným kritériím a zajišťují vysokou úroveň spolehlivosti i výkonnosti. Jsou konstrukčně navržené pro maximální bezpečnost potravin. Na povrchu z nerezové oceli se například na rozdíl od hliníku nedrží vlhkost ani nečistoty. Také není nutný povlak a nehrozí tak při vysokotlakém čištění kontaminace potravin v důsledku jeho odtržení. Díky promyšlenému designu a absenci chladících žeber je minimalizováno nebezpečí kontaminace nebo množení bakterií. Elektromotory i převodovky z nerezové oceli splňují nejnovější mezinárodní normy pro bezpečnost potravin (HAACP, EHEDG, FDA).

motor ip69k 2020 1

Pohony z nerezové oceli mají pro tyto specifické aplikace optimální poměr ceny a výkonu. Díky snadné údržbě, spolehlivé výkonnosti i při extrémních podmínkách a tím menšímu počtu výměn a odstávek, jde o efektivní investici a ideální řešení v průmyslu zpracování potravin a nápojů.

motor ip69k 2020 2

Pro další informace navštivte www.raveo.cz nebo se prosím obraťte na technické oddělení společnosti RAVEO s.r.o. na telefonním čísle +420 577 700 150 nebo na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz rijen 2020 s

ElektroPrůmysl.cz, říjen 2020

Číslo je zaměřené na rozváděče a rozváděčovou techniku, měřicí, zkušební a monitorovací techniku.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Digitalizace výrobních procesů již není vize budoucnosti Vše pro průmyslový Ethernet, IO-Link, Průmysl 4.0, Průmyslový Cloud a mnoho dalšího...
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.