Altivar Machine: frekvenční měniče, které se za svůj úspěch nestydí, hlásí další vychytávky

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Rodina frekvenčních měničů Altivar Machine si již po generační výměně našla u výrobců strojů své pevné místo. Razantně nahradila dosluhující předchůdce, a navíc se vyzbrojila řadou potřebných novinek.

Flexibilní Altivar 320 je k dispozici i v krytí IP 65/66, nabušený Altivar 340 rozšířil svou sbírku o zpětnovazební HTL kartu a rekuperační jednotka vezme dech každému.

Altivar Machine: pro OEM stvořené

Z rodiny Altivar Machine se přízni výrobců strojů (OEM) těší zejména dvě řady. Altivar 320 je k dispozici ve třech základních provedeních – kniha (Book), kompakt (Compact) a nově i ve zvýšeném krytí IP 65/66. Altivar 340 se naproti tomu nabízí v provedení ethernetovém nebo otevřeném.

Altivar 320: zvyšuje krytí na IP 65/66

Řada Altivar 320 rozšířila svou nabídku o provedení ve zvýšeném krytí IP 65/66. K dispozici je jak varianta 1x 230 V do výkonu 2,2 kW, tak 3x 400 V do výkonu 7,5 kW. V případě IP 65 pak nesmíme zapomenout ani na zabudovaný vstupní odpínač Vario. Tato bezventilátorová provedení měniče si zachovávají všechny vychytávky řady Altivar 320, např. nejširší nabídku bezpečnostních funkcí mezi měniči Altivar, skrytou programovatelnou logiku nebo bohaté komunikační možnosti.

Altivar Machine 2019 1
Do konce roku dojde ještě k jednomu užitečnému kroku – sjednocení výkonové nabídky obou provedení. Altivar 320 Compact si doplní velikosti o dva rozsahy – 5,5 až 7,5 kW a 11 až 15 kW –, kterými již Altivar 320 Book disponuje.
Za připomenutí stojí fakt, že měniče Altivar 320 disponují funkcí kompatibility s řadou Altivar 32. Při výměně „ATV32“ za „ATV320 “ tak není nutné zasahovat do řídicího systému. Altivar 320 ve zvýšeném krytí IP 65/66 pak bude nahrazovat dosluhující řadu Altivar 31C.

Altivar 340: sází na HTL kartu

Řada Altivar 340 rozhodně nechce zůstat pozadu a přináší OEM hned 4 vylepšení. Své zpětnovazební možnosti si doplnila o HTL kartu VW3A3424. V oblasti zdvihových funkcí se dostala až na úroveň řady Altivar 71, a navíc přidala pár nových. Inkrementální registr si vylepšila na 32 bitů. Obě provedení řady Altivar 340 – jak otevřené, tak s Ethernetem – získala certifikaci Achilles Level 2.

Altivar Machine 2019 2
A co se chystá dále? Objeví se jak nová verze s integrovanou komunikací SERCOS III (pro zlepšení vztahů s tzv. motion kontroléry), tak verze schopná překročit magickou hranici 600 Hz. Nabídku doplní také žádané výstupní dU/dt filtry.

Rekuperační jednotky 7,5 i 15 kW

V oblasti úspor elektrické energie se nabízí nové síťové rekuperační jednotky (ATV Regen), a to ve 2 výkonových provedeních – 7,5 a 15 kW. K měniči lze připojit až 3 jednotky (tedy 45 kW). Kompaktní design jednotky šetří místo v rozváděči, a to jak při její montáži vedle měniče, tak za měnič.
Kromě schopnosti rekuperace vykazují jednotky nižší hlučnost než přežité brzdné odpory. Vynikají i jednoduchým zapojením, integrovanou tlumivkou, a v neposlední řadě nízkou cenou.

Altivar Machine 2019 3

Altivar Machine: měniče, které potřebujete

Řady Altivar 320 a Altivar 340 poskytují optimální kombinaci všestrannosti, spolehlivosti a bezpečnosti. Vyhovují náročným požadavkům na moderní regulované pohony. Zároveň snižují náklady na projektování, inženýring a provoz během celého životního cyklu strojů. Skvěle zapadají do otevřené IoT platformy EcoStruxure.

Altivar Machine 2019 4

Schneider Electric
Zákaznické centrum
Tel.: +420 382 766 333
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.se.com/cz

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cerven 2020

ElektroPrůmysl.cz, červenec 2020

Číslo je zaměřené na spínací techniku, strojní zařízení, hromosvody a uzemnění.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
AC Servokontroléry & Motory Snadné. Účiné. Časově úsporné. Unitronics nabízí novou řadu AC Servo kontrolérů a motorů pro řešení řízení pohybu. Jedno integrované řešení pro řízení a automatizaci.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.