Osvědčená rodina motorů BG doplněna o novou výkonnější řadu

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Společnost Dunkermotoren uvedla na trh novou řadu bezkomutátorových motorů, která doplnila mezeru ve stávajícím osvědčeném sortimentu. Kompaktní motory řady BG 32 o vnějším průměru 32 mm a jmenovitém výkonu 10 nebo 20 W (podle délky motoru) byly technicky odvozeny od zavedené řady BG 42, ale nahradí ve střednědobém horizontu řadu BG 31.

Přestože došlo oproti původní řadě BG 31 ke zkrácení délky motoru z 65 na 58 mm, byl při zachování průměru motoru navýšen jeho jmenovitý výkon na více než trojnásobek. Nemalý jmenovitý krouticí moment motoru BG 32x20 při trvalém provozu činí 4,5 Ncm při 3500 otáčkách za minutu.

BG_32

Zpětnou vazbou pro komutaci jsou standardně Hallové sondy. Společnost Dunkermotoren nabízí tyto motory s celou řadou vestavěných nebo externích řídicích elektronik. Součástí modulárního systému Dunkermotoren je kromě řídicích elektronik také široká škála převodovek, rotačních enkodérů a brzd, které umožňují vytvořit z motorů řady BG 32 kompletní pohony splňující specifické požadavky aplikací.

Společnost Dunkermotoren navrhla motory řady BG 32 tak, aby vyhověly celé řadě požadavků aplikací z oblasti automatizace, zejména průmyslové automatizace a zdravotnických technologií. Díky naddimenzovaným a přesným kuličkovým ložiskům jsou tyto motory vhodné také pro použití ve vývěvách.

Více na www.schmachtl.cz

 

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, únor 2024

Číslo je zaměřené na osvětlovací techniku, nouzové osvětlení, software v automatizační technice, elektrotechnice a energetice.

Zajímavé odkazy

Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS
Panasonic - Přesná detekce laserovým měřicím senzorem HG-F Dosah až 3 metry, robustní hliníkové pouzdro a snadné nastavení. Miniaturními rozměry 20 x 44 x 25 mm a krytí IP67 včetně digitálního displeje.
Z elektrárny rovnou do vaší firmy Rezervujte si dodávku elektřiny přímo v elektrárně. Výhodná nabídka elektřiny pro velkoodběratele přímo od výrobce.

Najdete nás na Facebooku