Nové, moderní stejnosměrné pohony

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Po celém světě je v provozu velké množství ss motorů v různých aplikacích, přičemž většina z nich je schopna další práce. Záměnnou starých měničů za nové lze dosáhnout maximálního výkonu motoru, zvýšit spolehlivost systému a připojit se digitálně prostřednictvím Ethernetu a Fieldbusu k moderním řídicím systémům.

Zkracuje se i doba odstávky zařízení, neboť se zamění pouze měnič.

moderni_pohony_1

I u některých nových zařízení zůstává technologie stejnosměrných pohonů stále efektivní z hlediska ceny, účinnosti a jednoduchosti realizace. Stejnosměrný pohon má mnoho výhod, zejména u aplikací s vysokým výkonem a rekuperací energie do sítě.

Mentor MP je již pátou generací stejnosměrných měničů Control Techniques. Jedná se o reverzační nebo nereverzační digitálně řízené usměrňovače pro ss regulační elektrické pohony od 25 do 7400A. Jsou určeny pro řízení otáček ss motorů různých typů změnou kotevního napětí v rozsahu od nulových až do jmenovitých otáček. Řídicí obvody jsou odvozeny z řídicích obvodů střídavých měničů Unidrive SP. Tím se stává Mentor SP nejpokročilejším stejnosměrným měničem s optimálními vlastnostmi a schopností přizpůsobení k automatizačním systémům.

moderni_pohony_2

Velkou výhodou Mentoru MP je modulární řešení přídavných funkcí. Do měniče je možné namontovat až 3 přídavné moduly a tím podstatně rozšířit jeho užitné vlastnosti a bezproblémově jej integrovat do stávajících automatizovaných systémů i do zařízení dodaných jinými prodejci. SM volitelné moduly podporují oblasti automatizace, komunikace, zařízení zpětné vazby a rozšiřují počet vstupů/výstupů. Jednotlivé typy SM volitelných modulů jsou pro snadnou orientaci barevně rozlišeny.

moderni_pohony_3

Vybrané vlastnosti

  • Maximální spolehlivost v důsledku zavedení unikátního systému ochran proti úderu blesku do sítě
  • Ochrana řídicích obvodů, které jsou galvanicky oddělené od výkonové části - unikátní patentovaná technologie
  • Systémová integrace s moderními komunikačními sítěmi včetně Ethernet, EtherCAT a Profibus
  • Pro redukci vyšších harmonických lze použít 6, 12 a 24 pulzní systém usměrnění síťového napětí
  • Splňuje normu RoHS a další nejpřísnější požadavky na ochranu a zodpovědnost vůči životnímu prostředí
  • V oblasti regulovaných elektrických pohonů udělaly i stejnosměrné pohony velký krok kupředu a díky použitým moderním technologiím nacházejí stále uplatnění v různých průmyslových aplikacích.

Více informací na www.controltechniques.cz
Výhodný nákup v E-shopu: www.pohony-menice.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, únor 2024

Číslo je zaměřené na osvětlovací techniku, nouzové osvětlení, software v automatizační technice, elektrotechnice a energetice.

Zajímavé odkazy

Panasonic - Přesná detekce laserovým měřicím senzorem HG-F Dosah až 3 metry, robustní hliníkové pouzdro a snadné nastavení. Miniaturními rozměry 20 x 44 x 25 mm a krytí IP67 včetně digitálního displeje.
Z elektrárny rovnou do vaší firmy Rezervujte si dodávku elektřiny přímo v elektrárně. Výhodná nabídka elektřiny pro velkoodběratele přímo od výrobce.
Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.

Najdete nás na Facebooku