Synchronní servopohony pro průmyslovou automatizaci

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Měniče společnosti Control Techniques řady Digitax ST jsou určeny pro řízení synchronních servomotorů s permanentními magnety od 0,72 Nm do 19,3 Nm, špičkově až 57,7 Nm. Jsou vhodné pro aplikace vyžadující vysoký špičkový kroutící moment a dynamickou odezvu. Vynikají širokou modularitou, snadno a bezproblémově se instalují a začleňují do nadřazených automatizačních celků.

DigitaxST1017

Dodávají se ve čtyřech variantách.

Digitax ST – Base

Optimalizován pro centralizované řízení, pro provoz s externím regulátorem polohy, polohovým automatem nebo průmyslovým počítačem.

Digitax ST – Indexer

Navržen pro jednoduché polohové aplikace. Měnič využívá vestavěný regulátor polohy se základními funkcemi. Připojitelnost k dalším automatizačním součástem zajišťují přídavné moduly (Ethernet, Profibus, DeviceNet, Canopen, dodatečné vstupy/výstupy,…)

Digitax ST – EZ Motion

Tato varianta nabízí samostatné řešení pro celou řadu běžných aplikací, jako je cílová polohová regulace (indexování), elektronická hřídel nebo nově i elektronická vačka. Pro přehledné a rychlé zprovoznění konkrétní aplikace je k dispozici zdarma softwarové konfigurační rozhraní. Pomocí osobního počítače lze potom nastavit parametry měniče, nakonfigurovat jeho vstupy/výstupy a rovněž nadefinovat požadovanou polohovou funkci.

Digitax ST – Plus

Je vybaven rozšířeným polohovým regulátorem s širokou škálou funkcí. Je optimalizován pro nasazení do vysoce produktivních technologických celků, zejména tam, kde je požadována víceosá synchronizace a propojení měničů rychlou komunikační linkou. Pohyb a vzájemná komunikace měničů se programuje v rámci flexibilního vývojového prostředí dle standardu IEC61131-3 s možností využití funkčních bloků PLCopen. Volitelné přídavné moduly (Fieldbus, Ethernet, vstupy/výstupy, …) umožňují propojení s dalšími automatizačními součástmi. Systém programování podporuje i ochranu duševního vlastnictví. Vaše cenné znalosti obsažené v aplikačním software tedy zůstanou v bezpečí.

GrafDST

Unimotor HD

Součástí servopohonů jsou synchronní servomotory řady Unimotor HD. Jsou to výkonné střídavé bezkomutátorové servomotory určené pro napájení z měničů Digitax ST. Jsou k dispozici ve čtyřech typových velikostech s různými montážními variantami. Jako zpětnovazební čidlo lze použít enkodér, revolver nebo SinCos enkodér pro vyšší rozlošení. K dispozici je i zpětná vazba po vysokorychlostní sériové lince SLM.

_079

tabulka

Control Techniques Brno s.r.o.
Podnikatelská 2b
612 00 Brno

Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Tel.: +420 511 180 111
http://www.controltechniques.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, únor 2024

Číslo je zaměřené na osvětlovací techniku, nouzové osvětlení, software v automatizační technice, elektrotechnice a energetice.

Zajímavé odkazy

Z elektrárny rovnou do vaší firmy Rezervujte si dodávku elektřiny přímo v elektrárně. Výhodná nabídka elektřiny pro velkoodběratele přímo od výrobce.
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Panasonic - Přesná detekce laserovým měřicím senzorem HG-F Dosah až 3 metry, robustní hliníkové pouzdro a snadné nastavení. Miniaturními rozměry 20 x 44 x 25 mm a krytí IP67 včetně digitálního displeje.
Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS

Najdete nás na Facebooku