Novinky v sortimentu německé společnosti Dunkermotoren

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Přední světový výrobce vysoce kvalitních pohonů a jejich řízení, společnost Dunkermotoren, vychází vstříc neustále rostoucím požadavkům na finanční efektivitu a spolehlivost a přichází na trh s několika novinkami.

Nová série převodovek s nízkou zpětnou vůlí

Dunkermotoren uvádí na trh tři nové planetové převodovky s nízkou zpětnou vůlí. Tyto převodovky nesou označení PLG 40 LB, PLG 60 LB a PLG 80 LB. Maximální zpětná vůle závisí na délce a převodovém poměru a pohybuje se mezi 7 až 19 arcmin. Může být přenášen jmenovitý točivý moment až 92 Nm a špičkový moment až 184 Nm. Tyto převodovky se používají v aplikacích, kde je nutná nízká vůle, např. v aplikacích vyžadujících přesné polohování. Vzhledem k tomu, že tato série převodovek se vyznačuje nejen nízkou vůlí, ale také velmi vysokou životností, řadí se mezi servopřevodovky.
Tyto převodovky jsou ideální pro kombi-nace s dynamickými motory řady BG s integrovaným regulátorem dPro a sinusovou komutací. Tyto komplety jsou vhodné pro dynamickou přesnost polohování a pro svoji životnost do typických servozesilovačů a nemusí se bát jakéhokoli srovnání s běžnými a velmi nákladnými servomotory.

Dunkermotoren 2017 2

Nová série převodovek s vysokým točivým momentem

S rostoucí dynamikou motorů rostou požadavky na technologii převodovek. Navíc jsou pohony poháněny až na hranice svých schopností díky omezenému prostoru, například v AGV (Automatic Guided Vehicles). Dunkermotoren se snaží splnit tyto náročné požadavky novou řadou převodovek PLG 63 HP, PLG 75 HP a PLG 95 HP. Vyznačují se vysokým jmenovitým točivým momentem až 160 Nm a špičkovým momentem až 320 Nm. V Dunkermotoren se zaměřili zejména na nárazové zatížení, která se vyskytují v případě nouzových zastavení nebo na případy vandalismu v železničních aplikacích. Dokonce i při příležitostných maximálních zatíženích až do 480 Nm se převodovky nepoškodí a nadále běží bezchybně. Jedním z nejvýznamnějších je kompaktnost řešení pohonu - motor a převodovka. Planetové převodovky jsou konstruovány tak, aby nepotřebovaly žádnou spojku nebo přírubu, která by měla být namontována na motoru, což vede k omezení délky pohonu na minimum. Použitím ozubených hřídelí motoru lze realizovat jednostupňové převodovky s redukčním poměrem 14,5:1.

Dunkermotoren 2017 1

BLDC motor BG 65 je nyní k dispozici s rozhraním Profinet

Bezkartáčový stejnosměrný motor Dunkermotoren BG 65 je nyní k dispozici s integrovaným Profinet rozhraním, které je kompatibilní s řídicí jednotkou Siemens řady S7. Pomocí funkčních bloků se motor snadno integruje do řídicích jednotek PLC.
S kontinuálním výstupním výkonem 60 - 190 W a špičkovým výkonem 341 W je BG 65 PN s kompaktním designem dokonale kvalifikovaný pro průmyslovou automatizaci a strojírenství. Díky integrovanému absolutnímu enkodéru nejsou nutné žádné datové přenosy.
BG 65 PN je použitelný v aplikacích, jako jsou lineární nebo zdvihací válce pro polohovací úlohy.
Díky integrovanému modulárnímu systému je společnost Dunkermotoren schopna poskytnout svým zákazníkům dokonalé řešení pohonu s vhodnými převodovkami - planetovými a šnekovými s kontinuálním točivým momentem až 160 Nm.

Dunkermotoren 2017 3

BGA 22 s převodovkami a integrovaným regulátorem

BGA 22x22 dCore od firmy Dunkermotoren je nyní k dispozici s vhodnou převodovkou, snímačem a regulátorem. Inovativní návrh bezúdržbového motoru BGA 22 poskytuje jisté výhody, jako je nulování, nízké vibrace a velmi nízký akustický hluk.
Kromě tohoto nového motoru je nyní k dispozici i čtyř kanálový regulátor BGE 6005 s rozhraním CANopen, který může ovládat proudy až do 5A. Kromě toho je enkodér RE22 nabízen s 256ppr nebo 360ppr, odpovídá průměru BGA 22 a může být namontován na tento motor. Pro jednoduché aplikace nabízí společnost Dunkermotoren verzi BGA 22 dGo s integrovanou komutační elektronikou a funkce jako změna směru, start/stop, nastavení vstupních otáček a výstupní signalizace otáček.
Dostupné planetové převodovky PLG 22 a PLG 24 mohou poskytovat jmenovitý točivý moment až 1,5 Nm.

schmachtl logo

SCHMACHTL CZ spol. s r.o.
Vídeňská 185, 252 50 Vestec
Tel.: +420 244 001 500
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.schmachtl.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, duben 2024

Číslo je zaměřené na kvalitu elektrické energie, energetiku, elektromobilitu a alternativní zdroje energie.

Zajímavé odkazy

Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Vyhrajte termokamery Hikmicro nebo multimetry Fluke! Odpovězte na jednoduchou otázku a vyhrajte grafický multimetr Fluke 289 nebo špičkovou termokameru Hikmicro B20. Vstupenku na Amper 2024 obdrží každý.
Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.

Najdete nás na Facebooku