Lineární pohony ServoTube

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Německá společnost Dunkermotoren, divize Linear Systems je vynálezcem trubkového lineárního motoru, který nastavuje nové standardy pro výkon, jednoduchost přímočarého pohybu a snadnou mechanickou integraci.

Jimi vyráběné lineární pohony ServoTube s plně integrovanou dráhou a snímačem polohy nabízí celou řadu možností v aplikacích vyžadujících vysokou přesnost. Řada lineárních pohonů ServoTube je cenově výhodnou alternativou k šroubovicovým a řemenovým lineárním pohonům všude tam, kde je vyžadována vysoká rychlost a flexibilita.

ServoTube 1

Pohony ServoTube jsou nabízeny jako zařízení s pohyblivou tyčí a integrovaným ložiskem nebo jako lineární motory, které samy vykonávají pohyb.
Výrobce dodává tyto pohony přesně na míru podle požadavků uživatele, aktivní délku tyče si může zákazník zvolit s přesností na 1 mm. Ložiska v pohonu nepoužívají žádné mazivo, což umožňuje jejich použití v prostorách s vyššími nároky na čistotu. Životnost ložisek výrobce garantuje až do 64.000 km celkových pohybů tyče.

ServoTube 2
Patentovaný design magnetického bezkontaktního senzoru umožňuje opakovatelnost kroku 12 mikronů a absolutní přesnost 350 mikronů. Výstup snímače polohy používá standardní průmyslový signál 1 V pk-pk sin/cos. Pro aplikace vyžadující vyšší úroveň přesnosti je k dispozici model ServoTube s plně integrovaným optickým snímačem polohy s rozlišením až do 1 mikronu.
Bezkontaktní provedení snímače polohy lineárního pohonu má vliv na vyšší životnost výrobku než je typická pro obdobná zařízení se šroubovicovým nebo řemenovým pohonem. Přesnost a opakovatelnost se přitom nemění po celou dobu životnosti výrobku.
Lineární pohon ServoTube je ideálním OEM řešením pro snadnou integraci do portálových jeřábů a obecně do strojů pro manipulaci s materiálem a může být integrován i s jinými systémy. Má vynikající tepelné vlastnosti a ani při vysokém zatížení nevyžaduje další dodatečné chlazení.

ServoTube 3
Pro použití v oblasti obalové techniky, ve výrobě potravin a nápojů nebo ve farmaceutickém průmyslu výrobce nabízí i hygienické provedení lineárních pohonů ServoTube. Tyto hygienické pohony mají hladký povrch a krytí IP69K, takže mohou být vystaveny i vysokotlakému čištění. Hygienické pohony ServoTube jsou vybaveny standardně inkrementálním enkodérem a Hallovými sondami. Enkodér umožňuje rozlišení 10 mikronů s opakovatelností 20 mikronů.
Pohony ServoTube jsou k dispozici ve třech velikostech: 11, 25 a 38, které indikují průměr tyče v milimetrech. Každá kategorie obsahuje 4 délky pojezdu určující maximální sílu systému. Všechny pojezdy systému ServoTube obsahují 3 fáze vinutí. Výstupní polohovací signály jsou analogové sin/cos. Pouze hygienické pohony ServoTube generují obdélníkový výstupní signál. Motory mohou být vybaveny v případě potřeby také vodním chlazením.

ServoTube 4

Řada ServoTube 11

Do této řady patří modely 1104, 1108, 1112 a 1116. Průměr táhla je 11 mm. Tyto modely poskytují kontinuální sílu 9~27 N, ve špičce až 46~92 N. K dispozici jsou standardní délky v rozmezí od 28 do 825 mm.

Řada ServoTube 25 a 38

Do této řady patří modely 2504, 2506, 2508 a 2510 případně 3804, 3806, 3808 a 3810. Průměr táhla je 25 mm nebo 38 mm.
Tyto modely poskytují kontinuální sílu 51~276 N, ve špičce až 312~1860 N. K dispozici jsou standardní délky v rozmezí od 21 do 1323 mm.

ServoTube 5

Podrobnější informace o standardně dodávaných délkách a dalších technických parametrech je možno získat na stránkách firmy SCHMACHTL CZ, která je dodavatelem těchto pohonů pro Českou republiku. Pro své zákazníky poskytuje i technickou podporu.

SCHMACHTL CZ spol. s r.o.
Vídeňská 185, 252 50 Vestec
Tel.: +420 244 001 500
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.schmachtl.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, duben 2024

Číslo je zaměřené na kvalitu elektrické energie, energetiku, elektromobilitu a alternativní zdroje energie.

Zajímavé odkazy

Vyhrajte termokamery Hikmicro nebo multimetry Fluke! Odpovězte na jednoduchou otázku a vyhrajte grafický multimetr Fluke 289 nebo špičkovou termokameru Hikmicro B20. Vstupenku na Amper 2024 obdrží každý.
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS

Najdete nás na Facebooku