Altivar 32: elegantně a bezpečně vklouzne kamkoliv

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Frekvenční měnič pro motory bez zpětné vazby 0,18 až 15 kW (200–500 V). Nová řada frekvenčních měničů Altivar 32 je určena především pro pohony pracovních strojů. Do 4 kW (velikosti A a B) se dodává ve formátu knihy (book). Altivar 32 splňuje nejpřísnější požadavky na funkční bezpečnost, které definuje norma ČSN EN 61800-5-2.

Svůdná štíhlost

Frekvenční měniče Altivar 32 představují – společně se servopohony Lexium 32 – moderní „knižní“ (book) koncepci pohonů pracovních strojů a výrobních linek. Altivar 32 do 4 kW (šířka modulu 40 resp. 60 mm) má napájecí svorky shora. Na ně lze pomocí mechanického adaptéru lehce namontovat motorový spouštěč GV2.

ATV32_coffret_barre_web

Funkční bezpečnost

Altivar 32 má k dispozici 3 – vzájemně kombinovatelné – interní bezpečnostní funkce: STO (bezpečné odpojení momentu), SLS (bezpečně omezené otáčky) a SS1 (bezpečné zastavení 1). Redundance je zajištěna použitím dvou logických vstupů. Měnič je rovněž certifikován pro napájení motorů dle směrnice ATEX.

Komunikačně na výši

Jak je tomu v rodině Altivar zvykem, má i „32“ zabudován protokol CANopen a Modbus RTU již ve standardu. Zvládne ovšem i sběrnice CANopen Daisy Chain, EtherCat, Profi bus DP nebo Modbus TCP. Měnič je dále vybaven SW modulem ATV Logic, který dokáže nahradit funkce jednoduchého PLC. Kromě standardní cesty – pomocí zabudovaného displeje s klávesnicí – lze Altivar 32 nastavovat resp. konfigurovat také prostřednictvím PC (se SW SoMove) nebo pomocí mobilního telefonu (se SW SoMove Mobile).

couv_web

Použitelný po celém světě

Měnič Altivar 32 lze nasadit po celém světě. Splňuje všechny potřebné normy: ČSN EN 61800-5-1, ČSN EN 61800-5-2 (SIL2, SIL3, PLd),ČSN EN 61800-3 (prostředí 1 a 2, kategorie C2 a C3), CE, UL, CSA, C-Tick, GOST, NOM.

150 aplikačních funkcí v základní nabídce

Altivar 32 vyniká svou univerzálností – 150 aplikačních funkcí má již v základní nabídce. K často využívaným patří například:

  • komfortní a univerzální nastavení ovládání externí brzdy,
  • vysokorychlostní zdvih v závislosti na zatížení motoru nebo detekce napnutého lana (jeřábové aplikace),
  • přepínání až mezi 3 sadami parametrů nebo mezi 3 motory, kdy každý má svou specifickou sadu parametrů.

V průmyslu je Altivar 32 chytrou volbou pro jak pro manipulátory nebo jeřáby, tak pro balicí, textilní, dřevoobráběcí a jednoúčelové stroje nebo technologické linky. V infrastruktuře dosahuje skvělých výsledků v regulaci otáček čerpadel, ventilátorů a kompresorů.

prod_yaourts_web

Nový Altivar 32 je spolehlivým a energeticky efektivním řešením pro pohony pracovních strojů a výrobních linek. Je knihou, kterou se vyplatí otevřít.

Kompletní informace o frekvenčních měničích Altivar 32 naleznete na www.schneider-electric.cz.

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, únor 2024

Číslo je zaměřené na osvětlovací techniku, nouzové osvětlení, software v automatizační technice, elektrotechnice a energetice.

Zajímavé odkazy

Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Z elektrárny rovnou do vaší firmy Rezervujte si dodávku elektřiny přímo v elektrárně. Výhodná nabídka elektřiny pro velkoodběratele přímo od výrobce.
Panasonic - Přesná detekce laserovým měřicím senzorem HG-F Dosah až 3 metry, robustní hliníkové pouzdro a snadné nastavení. Miniaturními rozměry 20 x 44 x 25 mm a krytí IP67 včetně digitálního displeje.
Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS

Najdete nás na Facebooku