Polohové spínače společnosti Eaton

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Tam, kde je potřeba detekovat přesnou polohu, chránit obsluhu strojů i stroje samotné, se i v současné i v současné době nejčastěji používají polohové spínače.

Pojďme se společně podívat, jaké přístroje pro tyto aplikace najdeme v nabídce společnosti Eaton.

Polohové spínače řady LS-Titan fungují na mechanickém principu. Jsou schopné detekovat polohy pohyblivých částí a současně zajistit jejich uvedení do bezpečné polohy. Při vybavení rozpínacími kontakty jsou pak schopné zajistit nucené rozepnutí dle normy EN 60947-5-1. Oblíbenými snímači řady LS-Titan jsou přístroje v lehkém plastovém provedení v nabídce však najdeme i výrobky s robustní kovovou konstrukcí. Stejně jako například u výrobků řady RMQ-Titan se signalizačními a ovládacími přístroji se i v tomto případě setkáváme s modulárním systémem. Díky tomu mají přístroje vyměnitelné hlavice, které tak umožňují flexibilní použití v různých aplikacích. Samotné polohové spínače jsou standardně vybaveny dvěma rozpínacími kontakty, a jsou tak vhodné při použití v bezpečnostních obvodech, kde je potřeba redundance.
V nabídce najdeme také polohové spínače LS-E. U těchto přístrojů není nutné přesné nastavení spínací polohy již při výrobě zařízení. Přístroj je schopen se „naučit“ polohu spínacího bodu jednoduchým stisknutím tlačítka až při samotném nastavování na místě.

polohove spinace 2022 1
Další možnosti využití pak máme s analogovými polohovými spínači s napěťovým výstupem. Ty umožňují používat LS-Titan také v řadě nových aplikací, kde by mechanické zjišťování polohy nemuselo poskytovat dostatek informací, například při zjišťování polohy otevřených klapek kouřových plynů atd.
Dalšími přístroji, které můžeme najít v nabídce jsou bezpečnostní polohové spínače sloužící k detekci bezpečnostních ústrojí jako jsou dveře či kryty strojních zařízení. Oproti standardním bezpečnostním spínačům tato řada LS-…ZBZnabízí snímače s opatřeními proti nepovolené manipulaci, zpožděné spínání a vyšší ochranu personálu a výrobních procesů.

polohove spinace 2022 2
V nabídce společnosti Eaton najdeme také magnetické spínače. Ty jsou určeny k monitorování různých bezpečnostních ochran, dveří, klapek a krytů v aplikacích, kde potřebujeme zajistit vysokou úroveň bezpečnosti osob a zařízení. Magnetické spínače řady RS-Titan jsou pozoruhodné svou robustní konstrukcí, spolehlivou funkcí a vysokou úrovní zabezpečení. Stupeň krytí IP69K pak zajišťuje i odolnost vůči tlakovému mytí, což nám umožňuje jejich využití i v prostředí s vysokými hygienickými nároky jako je třeba potravinářství. Tyto spínače splňují nejvyšší bezpečnostním standardy PL e dle ČSN EN ISO 13849-1 a SIL 3 v souladu s ČSN EN 61508/ČSN EN 62061. Certifikace TÜV je samozřejmostí. Dají se tedy použít i tam, kde jsou vyžadovány přísné evropské bezpečnostní standardy.

polohove spinace 2022 3
Neméně důležitou vlastností magnetických spínačů z řady RS-Titan je jejich provozní tolerance, díky ní pracují spolehlivě i v případech, kdy se nedaří kryty úplně zavřít například z důvodu prověšených dveří apod. U běžných mechanických bezpečnostních spínačů toto nelze zcela zaručit. Provozní tolerance magnetických spínačů RS-Titan také zjednodušují jejich instalaci a také umožňují prodloužení intervalů pravidelné údržby.
Nabídka polohových spínačů je velice široká a různorodá a nabízí i rozmanité příslušenství. Pomocí řešení společnosti Eaton tak máme možnost realizovat velkou škálu aplikací včetně zajištění monitoringu procesů, a především jejich bezpečnosti.

EATON Elektrotechnika, s.r.o.
Tel.: +420 267 990 440
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.eaton.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červen 2024

Číslo je zaměřené energetiku, trafostanice, transformátory a identifikační systémy.

Nadcházející webináře | kurzy

Zajímavé odkazy

Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.

Najdete nás na Facebooku