Přístroje xEffect pro kolejová vozidla

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Zajištění maximální bezpečnosti a spolehlivosti je nejvyšší prioritou nejen pro provozovatele vlaků a jiných kolejových vozidel, ale také pro jejich výrobce.

Tyto aplikace představují velmi náročné prostředí pro použité komponenty, kde i sebemenší selhání má za následek v lepších případech zpoždění a neplánované odstávky. V horším případě se pak jedná o ohrožení lidských životů. Obě varianty představují závažné finanční ztráty nejen provozovatele daného vozidla, ale i jeho výrobce a v konečném důsledku poškození reputace.

S naší řadou instalačních přístrojů xEffect pomáháme výrobcům a provozovatelům kolejových vozidel zajistit efektivitu, spolehlivost a komfort použití s maximální bezpečností pro cestující, náklad a zařízení. Instalační přístroje řady xEffect splňují požadavky normy ČSN EN 61373 pro zkoušky rázy a vibracemi, kterým jsou tyto přístroje vystaveny v provozu drážních vozidel. Další důležitou normou, kterou naše instalační přístroje xEffect splňují, je norma EN 45545 – Protipožární ochrana drážních vozidel. Použití výrobků na palubě kolejových vozidel splňujících požadavky této normy je povinné dle nařízení komise EU č. 1302/2014.

xEffect 2022 1
Řada instalačních přístrojů xEffect se sestává z instalačních a elektronických jističů, proudových chráničů, proudových chráničů s nadproudovou ochranou a souvisejícím příslušenstvím. Tyto přístroje za dobu své existence prokázaly svoji spolehlivost a maximální míru bezpečnosti v množství průmyslových aplikací po celém světě. Zároveň tato řada obsahuje typy přístrojů se svorkou určenou pro připojení vodičů opatřených kabelovým okem. Použití kabelových ok v aplikacích kolejových vozidel představuje vysoce bezpečné připojení a je odpovědí na požadavky spolehlivosti spojení v případě nadměrných rázů a vibrací. Elektronické jističe PXS24 obsahují vysoce bezpečnou technologii svorek Push-in, která představuje rychlou, spolehlivou a beznástrojovou variantu připojení vodičů.

xEffect 2022 2
Výrobce a provozovatel kolejových vozidel může čerpat z výhod použití proudových chráničů s digitálními funkcemi FRCdM. Tyto proudové chrániče pouze „nesedí“ v rozváděči a nečekají na svojí chvíli, ale neustále měří a pomocí 3 stavových LED zobrazují aktuální úroveň reziduálního proudu v instalaci. Tato indikace stavu aplikace nejen že šetří čas při údržbě, ale pomáhá předcházet neplánovaným výpadkům napájení při provozu. Stavové LED fungují následovně:

  • Svítící zelená představuje úroveň IΔ < 30 % IΔn proudového chrániče.
  • Svítící oranžová představuje úroveň 30 % < IΔ < 50 % IΔn; zároveň v tuto chvíli spíná vestavěný bezpotenciálový kontakt pro možnost vzdálené signalizace stavu.
  • Svítící červená představuje úroveň IΔ > 50 % IΔn a dává uživateli poslední možnost reakce na vysokou úroveň výskytu reziduálního proudu v instalaci. Pokud dojde i nadále k růstu hodnoty reziduálního proudu, proudový chránič vypíná.

Použitím instalačních přístrojů řady xEffect pro váš projekt drážních vozidel volíte jistotu, bezpečnost a spolehlivost spolu se splněním všech požadovaných norem, které jsou kladeny na jednotlivé komponenty v souvislosti s použitím v aplikacích kolejových vozidel.

EATON Elektrotechnika, s.r.o.
Tel.: +420 267 990 440
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.eaton.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, září 2022

Číslo je zaměřené na elektrické pohony, měniče frekvence, řízení polohy a pohybu.

Zajímavé odkazy

Špičkové nástroje pro odvíjení, protahování a tažení kabelů Profesionální nástroje a pomůcky, které maximálně zefektivní práci a zklidní nervy každého elektromontéra a elektrikáře. Ať se jedná o elektrikářská protahovací pera, odvíječky kabelů a cívek nebo tažení kabelů, vždy máme pořádná esa v rukávu!
Termokamera pro mobilní telefon - HMINI1 Modul pro mobilní telefon s OS Android a USB-C, rozlišení 160x120 a 25 Hz snímkování.
Monitorování systémy transformátorů v průmyslu Komplexní řešení pro on-line diagnostiku. Pomoc při optimalizaci údržby a využití strojů. Včasná indikace hrozících poruch.

Najdete nás na Facebooku