Přístroje xEffect pro kolejová vozidla

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Zajištění maximální bezpečnosti a spolehlivosti je nejvyšší prioritou nejen pro provozovatele vlaků a jiných kolejových vozidel, ale také pro jejich výrobce.

Tyto aplikace představují velmi náročné prostředí pro použité komponenty, kde i sebemenší selhání má za následek v lepších případech zpoždění a neplánované odstávky. V horším případě se pak jedná o ohrožení lidských životů. Obě varianty představují závažné finanční ztráty nejen provozovatele daného vozidla, ale i jeho výrobce a v konečném důsledku poškození reputace.

S naší řadou instalačních přístrojů xEffect pomáháme výrobcům a provozovatelům kolejových vozidel zajistit efektivitu, spolehlivost a komfort použití s maximální bezpečností pro cestující, náklad a zařízení. Instalační přístroje řady xEffect splňují požadavky normy ČSN EN 61373 pro zkoušky rázy a vibracemi, kterým jsou tyto přístroje vystaveny v provozu drážních vozidel. Další důležitou normou, kterou naše instalační přístroje xEffect splňují, je norma EN 45545 – Protipožární ochrana drážních vozidel. Použití výrobků na palubě kolejových vozidel splňujících požadavky této normy je povinné dle nařízení komise EU č. 1302/2014.

xEffect 2022 1
Řada instalačních přístrojů xEffect se sestává z instalačních a elektronických jističů, proudových chráničů, proudových chráničů s nadproudovou ochranou a souvisejícím příslušenstvím. Tyto přístroje za dobu své existence prokázaly svoji spolehlivost a maximální míru bezpečnosti v množství průmyslových aplikací po celém světě. Zároveň tato řada obsahuje typy přístrojů se svorkou určenou pro připojení vodičů opatřených kabelovým okem. Použití kabelových ok v aplikacích kolejových vozidel představuje vysoce bezpečné připojení a je odpovědí na požadavky spolehlivosti spojení v případě nadměrných rázů a vibrací. Elektronické jističe PXS24 obsahují vysoce bezpečnou technologii svorek Push-in, která představuje rychlou, spolehlivou a beznástrojovou variantu připojení vodičů.

xEffect 2022 2
Výrobce a provozovatel kolejových vozidel může čerpat z výhod použití proudových chráničů s digitálními funkcemi FRCdM. Tyto proudové chrániče pouze „nesedí“ v rozváděči a nečekají na svojí chvíli, ale neustále měří a pomocí 3 stavových LED zobrazují aktuální úroveň reziduálního proudu v instalaci. Tato indikace stavu aplikace nejen že šetří čas při údržbě, ale pomáhá předcházet neplánovaným výpadkům napájení při provozu. Stavové LED fungují následovně:

  • Svítící zelená představuje úroveň IΔ < 30 % IΔn proudového chrániče.
  • Svítící oranžová představuje úroveň 30 % < IΔ < 50 % IΔn; zároveň v tuto chvíli spíná vestavěný bezpotenciálový kontakt pro možnost vzdálené signalizace stavu.
  • Svítící červená představuje úroveň IΔ > 50 % IΔn a dává uživateli poslední možnost reakce na vysokou úroveň výskytu reziduálního proudu v instalaci. Pokud dojde i nadále k růstu hodnoty reziduálního proudu, proudový chránič vypíná.

Použitím instalačních přístrojů řady xEffect pro váš projekt drážních vozidel volíte jistotu, bezpečnost a spolehlivost spolu se splněním všech požadovaných norem, které jsou kladeny na jednotlivé komponenty v souvislosti s použitím v aplikacích kolejových vozidel.

EATON Elektrotechnika, s.r.o.
Tel.: +420 267 990 440
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.eaton.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cerven 2022

ElektroPrůmysl.cz, červen 2022

Číslo je zaměřené na energetiku, trafostanice, transformátory a identifikační systémy.

Zajímavé odkazy

Termokamera pro mobilní telefon - HMINI1 Modul pro mobilní telefon s OS Android a USB-C, rozlišení 160x120 a 25 Hz snímkování.
Monitorování systémy transformátorů v průmyslu Komplexní řešení pro on-line diagnostiku. Pomoc při optimalizaci údržby a využití strojů. Včasná indikace hrozících poruch.
Ušetřete 30% nákladů se systémovou technikou! Zbavte se tlaku na náklady jednou pro vždy. Díky decentrální instalaci ušetříte až 30%. Je to tak jednoduché! Vše, co musíte udělat, je: Prostě jít do toho.

Najdete nás na Facebooku