Ochrana proti elektrickému oblouku Doepke AFDD

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Vsaďte na bezpečnost s řadou produktů AFDD německého výrobce Doepke, experta na ochranu před škodami způsobenými elektrickým proudem!

I nepatrné poškození izolace, povolený šroubek ve svorkovnici nebo dokonce přerušený vodič uvnitř kabelu může způsobit nežádoucí vznik paralelního, nebo sériového oblouku. Paralelní oblouk většinou hned způsobí přerušení obvodu jističem, ale sériový oblouk může být delší dobu nepozorován a jeho dlouhodobé tepelné účinky představují velké nebezpečí požáru.
Představte si stodolu plnou sena, dřevoobráběcí dílnu, sklad hořlavých materiálů, muzeum nebo galerii s unikátními exponáty… Anebo jesle, hotely či ubytovny s větším počtem lidí. Kdo by chtěl riskovat požár a jeho následky, a to nejen v takových místech?
Řešením je produkt Doepke AFDD (Arc Fault Detection Device), který kombinuje ochranu proti oblouku, jistič a proudový chránič:

  • Splňuje požadavky ČSN EN 62606
  • Jmenovitý proud 10 až 40 A
  • Vypínací charakteristiky jističe typu B, C
  • Typ proudového chrániče AC a A
  • Jmenovitý reziduální proud 30 mA

O použití produktů AFDD v elektrické instalaci hovoří norma ČSN 33 2000-4-42 ed. 2 + změna Z1:2015 (Elektrická instalace nn část 4-4-2: Bezpečnost – ochrana před účinky tepla). V Německu jsou tyto přístroje již povinné, v České republice očekáváme podobný vývoj.

doepke afdd 2022

Německá kvalita Doepke

Již v roce 1957 uvedla firma Doepke na trh první proudové chrániče. Od tohoto data tyto přístroje chrání před nebezpečným dotykovým napětím. V průběhu let se firma Doepke stala renomovaným specialistou na proudové chrániče a specializovaná řešení v technologiích ochrany proti reziduálnímu proudu, a to nejen v Evropě, ale napříč celou zeměkoulí! V produktové řadě Doepke najdete nejširší nabídku proudových chráničů na světě. V současnosti můžeme dodat přes 5000 typů od 16 do 250 A.

Kontaktujte nás

Produkty Doepke, stejně jako produkty dalších renomovaných výrobců v oblasti elektrotechniky, komunikačních a řídicích systémů, vzduchotechniky a kabelů na český a slovenský trh výhradně dodává společnost Elektro-System-Technik s.r.o.
V případě technických dotazů nebo poptávky řešení nás, prosím, kontaktujte.

Elektro-System-Technik s.r.o.
Pod Pekárnami 338/12, Praha 9
Tel.: +420 266 090 711
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.est-praha.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, září 2023

Číslo je zaměřené na elektrické pohony, měniče frekvence, řízení polohy a pohybu.

Zajímavé odkazy

Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS
Panasonic - Přesná detekce laserovým měřicím senzorem HG-F Dosah až 3 metry, robustní hliníkové pouzdro a snadné nastavení. Miniaturními rozměry 20 x 44 x 25 mm a krytí IP67 včetně digitálního displeje.
Z elektrárny rovnou do vaší firmy Rezervujte si dodávku elektřiny přímo v elektrárně. Výhodná nabídka elektřiny pro velkoodběratele přímo od výrobce.
METRA BLANSKO zakázková výroba dle požadavků zákazníka AC a DC voltmetry a ampérmetry, otáčkoměry, vysokonapěťové děliče, převodníky elektrických veličin, proudové transformátory, revizní přístroje, multimetry, bočníky, kalibrace a servis. S přístroji Metra můžete spolehlivě měřit dalších 100 let.

Oblíbené normy

Najdete nás na Facebooku