Ochrana proti elektrickému oblouku Doepke AFDD

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Vsaďte na bezpečnost s řadou produktů AFDD německého výrobce Doepke, experta na ochranu před škodami způsobenými elektrickým proudem!

I nepatrné poškození izolace, povolený šroubek ve svorkovnici nebo dokonce přerušený vodič uvnitř kabelu může způsobit nežádoucí vznik paralelního, nebo sériového oblouku. Paralelní oblouk většinou hned způsobí přerušení obvodu jističem, ale sériový oblouk může být delší dobu nepozorován a jeho dlouhodobé tepelné účinky představují velké nebezpečí požáru.
Představte si stodolu plnou sena, dřevoobráběcí dílnu, sklad hořlavých materiálů, muzeum nebo galerii s unikátními exponáty… Anebo jesle, hotely či ubytovny s větším počtem lidí. Kdo by chtěl riskovat požár a jeho následky, a to nejen v takových místech?
Řešením je produkt Doepke AFDD (Arc Fault Detection Device), který kombinuje ochranu proti oblouku, jistič a proudový chránič:

  • Splňuje požadavky ČSN EN 62606
  • Jmenovitý proud 10 až 40 A
  • Vypínací charakteristiky jističe typu B, C
  • Typ proudového chrániče AC a A
  • Jmenovitý reziduální proud 30 mA

O použití produktů AFDD v elektrické instalaci hovoří norma ČSN 33 2000-4-42 ed. 2 + změna Z1:2015 (Elektrická instalace nn část 4-4-2: Bezpečnost – ochrana před účinky tepla). V Německu jsou tyto přístroje již povinné, v České republice očekáváme podobný vývoj.

doepke afdd 2022

Německá kvalita Doepke

Již v roce 1957 uvedla firma Doepke na trh první proudové chrániče. Od tohoto data tyto přístroje chrání před nebezpečným dotykovým napětím. V průběhu let se firma Doepke stala renomovaným specialistou na proudové chrániče a specializovaná řešení v technologiích ochrany proti reziduálnímu proudu, a to nejen v Evropě, ale napříč celou zeměkoulí! V produktové řadě Doepke najdete nejširší nabídku proudových chráničů na světě. V současnosti můžeme dodat přes 5000 typů od 16 do 250 A.

Kontaktujte nás

Produkty Doepke, stejně jako produkty dalších renomovaných výrobců v oblasti elektrotechniky, komunikačních a řídicích systémů, vzduchotechniky a kabelů na český a slovenský trh výhradně dodává společnost Elektro-System-Technik s.r.o.
V případě technických dotazů nebo poptávky řešení nás, prosím, kontaktujte.

Elektro-System-Technik s.r.o.
Pod Pekárnami 338/12, Praha 9
Tel.: +420 266 090 711
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.est-praha.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl kveten 2022

ElektroPrůmysl.cz, květen 2022

Číslo je zaměřené především na konektorovou techniku a kabelovou konfekci.

Zajímavé odkazy

Nastavte si své Centrum preferencí a získejte třeba SMART TV Tím, že více specifikujete oblasti zájmů ve svém profilu, vás automaticky zařadíme do slosování o hodnotné ceny.
Termokamera pro mobilní telefon - HMINI1 Modul pro mobilní telefon s OS Android a USB-C, rozlišení 160x120 a 25 Hz snímkování.
Ušetřete 30% nákladů se systémovou technikou! Zbavte se tlaku na náklady jednou pro vždy. Díky decentrální instalaci ušetříte až 30%. Je to tak jednoduché! Vše, co musíte udělat, je: Prostě jít do toho.

Najdete nás na Facebooku