Příchytky ASG 732 a ASL 733 od OBO Bettermann

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Distanční příchytky ASG 732 a ASL 733 jsou živoucí dokladem toho, že i jednoduchý, dlouholetou praxí prověřený výrobek lze neustále zdokonalovat ku prospěchu všech uživatelů.

Nová provedení kovových kabelových a trubkových příchytek ASG 732 a ASL733 nejen plně nahrazují široce využívané starší typové řady OBO 732 a OBO 733, ale též rozšiřují jejich původní aplikační oblast díky podstatně širšímu výběru základních materiálů i volitelných druhů korozní ochrany. Neméně důležitým přínosem nového řešení je také rozšíření upínacího rozsahu jednotlivých provedení příchytek, které přineslo redukci množství provedení příchytek, potřebných k pokrytí původního funkčního rozsahu.

Více povrchů pro větší využití

Nové portfolio distančních příchytek zaujme rozmanitostí materiálů a povrchových úprav. Provedení ASG 732 je k dispozici v několika druzích pozinkované oceli, od galvanického zinkování po robustní žárově pozinkovaný povrch, stejně jako v provedení ze dvou nerezových ocelí A2 nebo A4. Příchytky typu ASL 733 se vyrábějí taktéž v několika druzích pozinkované oceli, včetně žárového zinkování ponorem, nerezové oceli A2 i A4, ale navíc i v provedení z hliníkové slitiny. Rozšíření korozní odolnosti přináší u nových provedení příchytek větší aplikační možnosti ve vnějším prostředí, stejně jako ve specifických podmínkách vnějších a vnitřních prostředí se zvýšenou korozní agresivitou.

prichytky 2023 1

Optimalizovaný tvar příchytky

Optimalizací tvaru obou základních částí, spočívající ve zvýšení spodní části a specifickému tvarování obou částí, bylo dosaženo zvětšení upínacího rozsahu jednotlivých provedení příchytek. Jedna nová příchytka tedy pojme větší rozmezí průměrů kabelů nebo trubek, což je při praktických instalacích jasnou předností, neboť lze v praxi díky tomu pružněji reagovat na okamžité místní požadavky s menším počtem jejich potřebných provedení.
Horní díl distančních příchytek ASG 732 a ASL 733 je samosvorný a univerzálně použitelný pro obě tyto typové řady. Integrované osazení jeho okrajů zajišťuje, že se horní část svorky nemůže vysmeknout ani v případě, když by se mechanickými vlivy uvolnil spojovací šroub a současně slouží i jako ochrana pláště kabelu před poškozením během instalace nebo provozu.

prichytky 2023 2

Snadné upevnění a montáž

Distanční příchytky ASG 732 mají lisovaný nástavec s vnitřním závitem, pomocí něhož je lze přímo fixovat ke stavební konstrukci šroubovými nebo svorníkovými kotvami, popřípadě jinými prvky s vnějším závitem M6. Příchytky typu ASL 733 se instalují pomocí komerčně dostupných upevňovacích materiálů provlečených oválným otvorem v jejich spodní části. Provedení souvisejícího osazení umožňuje snadné protažení standardních kotevních prvků nebo hlavy normalizovaného šroubu. Kromě přímé montáže na stěnu nebo strop lze distanční příchytky upevnit také prostřednictvím nejrůznějších konstrukčních dílů kabelových tras, jakými jsou například profilové lišty nebo kabelové žlaby.

prichytky 2023 3

Na straně bezpečnosti

Distanční příchytky typových řad ASG 732 a ASL 733 v pozinkovaném i nerezovém provedení byly úspěšně testovány a schváleny pro použití v systémech s požadavkem na funkční integritu při požáru s klasifikací až P90-R a nebo až PH120-R podle ČSN 73 0895. Stejně tak jsou pro ně k dispozici příslušná schválení pro klasifikaci až PS90 podle STN 92 0205 nebo pro třídu E30 až E90 podle DIN 4102 část 12.

OBO BETTERMANN s. r. o.
Modletice 81, 251 01 Modletice
Tel: +420 323 610 111
E-Mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.obo.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červen 2024

Číslo je zaměřené energetiku, trafostanice, transformátory a identifikační systémy.

Zajímavé odkazy

Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.

Najdete nás na Facebooku