Nové krabice OBO pod omítku a do dutých stěn

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Na trh přicházejí nové typové řady inovativních instalačních krabic OBO určených k montáži pod omítku a do dutých stěn, přinášející nová měřítka pro jakost a rychlost realizace domovních instalací.

Zahrnují široké spektrum variant, a to jak v konvenčních, tak ve vzduchotěsných verzích. Paletu aplikačních možností dále rozšiřuje možnost výběru z bohatého příslušenství, dokonale sladěného s jednotlivými základními výrobky.

Krabice OBO pod omítku, snadná a rychlá montáž

Usnadnění pracovní činnosti je vítáno vždy. Nové vestavné krabice OBO to umožňují díky propracovaným detailům výsledného produktu. Patří mezi ně například spojovací kus s patentovaným bajonetovým uzávěrem, který lze spojit oboustranně, což zajišťuje maximální možnou flexibilitu. Další drobností usnadňující montážní činnost je i důsledné značení kabelových a trubkových prostupů krabic, zjednodušující a zrychlující výběr odpovídajícího montážního otvoru. V souvislosti s instalačními krabicemi OBO pod omítku je dobré si pamatovat také vzorec „4x3“: Čtyři nálitky s trojicí otvorů pro šrouby, rozmístěné pravidelně po obvodu krabice umožňují jednoduché vyrovnání upevňovaného zařízení, a to i v případě, že se omítka zrovna nepovedla na sto procent.

krabice obo 2022 1
Součástí sortimentu vestavných krabic OBO pod omítku jsou i jejich vzduchotěsná provedení, zajišťující spolehlivé utěsnění instalačních otvorů, a tedy i minimalizaci tepelných ztrát, např. ve stěnách z dutinových cihelných bloků. Jejich membránové vstupy z termoplastického elastomeru (TPE) lze velmi snadno prorazit přímo kabely nebo trubkami bez potřeby použití jakýchkoliv dalších nástrojů.

krabice obo 2022 2

Krabice OBO do dutých stěn s montážními přednostmi

Nové krabice do dutých stěn s četnými, částečně patentovanými produktovými detaily umožňují opravdu efektivní a bezpečnou instalaci kabelů i trubek. Pomáhají tak ušetřit spoustu času na každé stavbě. Jedním z detailů, jímž se krabice OBO do dutých stěn odlišují od srovnatelných modelů, je spojovací díl. Nabízejí zhruba o 8 % větší průřez než běžné modely, což výrazně zjednodušuje protahování kabelů. Dalším unikátním detailem jsou nálitky s 2x3 otvory pro šrouby, které zajišťují maximální možnou kompenzaci nepřesností upevnění do stavby, neboť umožňují přesné upevnění instalovaného zařízení ve velmi v širokých mezích. Označené kabelové a trubkové průchodky usnadňují i u těchto provedení krabic výběr vhodného otvoru a zajišťují uchycení kabelů v souladu s požadavky předpisů. Specialitou krabic do dutých stěn jsou kombinované vstupy, jejich prostřednictvím mohou do krabic vstupovat elektroinstalační trubky o jmenovitém rozměru jak M20, tak i M25. Díky tomu se lze během instalace snadno vyvarovat nechtěnému otevření nevhodného vstupu. Vzduchotěsné verze krabic OBO do dutých stěn, stejně jako krabic pod omítku, mají membránové vstupy z TPE, umožňující zavedení kabelů a trubek bez potřeby nářadí.

krabice obo 2022 5

Optimálně sladěné příslušenství pro každý druh instalace

Portfolio nových krabic OBO pod omítku a do dutých stěn doplňuje bohatá nabídka příslušenství, chytře přizpůsobeného jednotlivým variantám a detailům základních výrobků. Pro krabice do dutých stěn si lze objednat například upevňovací prvek, který se ideálně hodí pro použití v tenkých obkladech, jako jsou skleněné nebo kovové desky. Nasadí se jednoduše na upínací konzolu dutinových nástěnných krabic a vyrovná mezeru mezi krabicí a stěnou od tloušťky 0,2 mm. Nezáleží na tom, která varianta krabice se použije: Upevňovací prvek se hodí na každou krabici do dutých stěn z nabídky OBO.

krabice obo 2022 6
Příslušenství pro nové krabice pod omítku zahrnuje také četné malé pomocníky pro efektivní řešení spousty dalších problémů. Rychlé upevnění krabic pod omítku do stěny bez potřeby omítání nebo lepení může zajistit rychloupínač UP Quick-Fix. Fixaci zajistí tím, že se vzepře v mezeře mezi stěnou a krabicí. Omítkové kompenzační kroužky mnoha výšek zase vypomohou, je-li povrch omítky výše, než bylo původně plánováno, což se může stát celkem snadno díky zesílení vrstvy omítky nebo v případě použití obkladů. Pro tyto případy představují plastové kompenzační kroužky jednoduché řešení, spočívající v odpovídajícím prodloužení výšky krabice, a zajištění jejího co nejpřesnějšího slícování s povrchem stěny.

OBO BETTERMANN s. r. o.
Modletice 81, 251 01 Modletice
Tel: +420 323 610 111
E-Mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.obo.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červen 2024

Číslo je zaměřené energetiku, trafostanice, transformátory a identifikační systémy.

Nadcházející webináře | kurzy

Zajímavé odkazy

Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Na vybrané modely termokamer Hikmicro sleva 15% Jsou to ideální špičkové nástroje pro profesionály v těžkém průmyslu i pro běžnou kontrolu. Akce platí od 20.6. do 20.7.

Najdete nás na Facebooku