Nové portfolio třmenových příchytek OBO Bettermann

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Pod pojmem „třmenová příchytka“ si většina elektrotechniků představí poměrně jednoduchý výrobek, jehož podoba se ustálila na základě mnoha desetiletí praktického používání.

Ani takto dlouhá existence produktu však neznamená, že jeho konstrukci není možné dále inovovat tak, aby poskytoval upevněným kabelům nebo instalačním trubkám ještě pevnější oporu, více stability i více bezpečnosti.

Na míru požadavkům praxe

Důkazem této skutečnosti je kompletně přepracované portfolio třmenových příchytek OBO Bettermann. Inovované třmenové příchytky OBO fixují nyní kabely a trubky pevněji a spolehlivěji, a navíc se i snadněji instalují. S jejich pomocí lze efektivně a spolehlivě upevnit jednožilové i mnohožilové kabely a trubky na profilové lišty mnoha tvarů nebo na kabelové žebříky. Bezproblémová je také jejich montáž na úhelníky, ploché železo a kruhové profily.
Vývoj a realizace nově optimalizovaného portfolia třmenových příchytek OBO probíhal na základě mnohaletých zkušeností OBO v oblasti fixování kabelů i instalačních trubek, ve velmi úzkém napojení na konkrétní požadavky zákazníků. Při vývoji tím bylo zajištěno, že nové portfolio přesně odpovídá potřebám každodenní praxe. Velký důraz byl přitom věnován především vysoké kvalitě použitých materiálů, stejně jako pokrokovým konstrukčním řešením zajišťujícím dlouhodobou spolehlivost upevnění a usnadňujícím manipulaci při montáži. Speciální pozornost byla věnována dlouhodobé korozní odolnosti, a tudíž i životnosti všech provedení příchytek.

prichytky 2024 1

Promyšleno do detailu

Třmenové příchytky OBO jsou díky tomu nyní k dispozici jak z oceli korozně chráněné vysoce odolnými zinkovanými povlaky, tak i z několika druhů ušlechtilých materiálů, konkrétně v provedení z hliníku (ALMG3), nerezové oceli A2 a nerezové oceli A4.
Všechny šrouby mají průběžný závit s jednotnou hlavu (SW10) a jednotný utahovací moment 2-4 Nm. Přítlačná opěrka nových třmenových příchytek zajišťuje lepší upevnění kabelu nebo trubky díky větší tloušťce materiálu, přičemž k dispozici jsou provedení příchytek s opěrkou z plastu i kovu. V těle příchytek bylo dosaženo stabilnějšího šroubového spojení pomocí nového procesu hlubokého tažení, zajišťujícího, že se síly působící na novou geometrii těla příchytky rozkládají rovnoměrněji na celý profil těla svěrky. Výztuha v horní části těla současně usnadňuje instalaci.

prichytky 2024 2
Mezi pozitivními výsledky inovací je vhodné zmínit také rozšíření upínacích rozsahů jednotlivých velikostí příchytek, umožňující zmenšení potřebného počtu typů při zachování stejného rozsahu průměrů upínaných kabelů a trubek, stejně jako řadu dalších optimalizačních úprav šroubů, přítlačných opěrek i těl svorek.

prichytky 2024 3

Správná třmenová příchytka pro každou instalaci

OBO Bettermann nabízí s různými velikostmi a variantami pro každou instalační situaci tu správnou třmenovou příchytku. K dispozici jsou se šesti různými tvary zakončení ramen, přičemž všechna tato jejich provedení mohou být použita pro vnitřní i venkovní instalace.

OBO BETTERMANN s. r. o.
Tel: +420 323 610 111
E-Mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.obo.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červenec 2024

Číslo je zaměřené na spínací techniku, bezpečnost strojních zařízení, hromosvody a uzemnění.

Nadcházející webináře | kurzy

Zajímavé odkazy

Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Na vybrané modely termokamer Hikmicro sleva 15% Jsou to ideální špičkové nástroje pro profesionály v těžkém průmyslu i pro běžnou kontrolu. Akce platí od 20.6. do 20.7.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.

Najdete nás na Facebooku