Technologie BlueLight otevírá nové úhly pohledu

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Technologie BlueLight se světelným paprskem modré LED nabízí ve velkém množství aplikací vyšší účinnost než konvenční difuzní snímače s červeným světlem, zvláště při detekci tmavých nebo průhledných objektů.

SensoPart tak nyní rozšiřuje současnou produktovou nabídku: difuzní snímače s modrým světlem v miniaturním a kompaktním provedení navazují na již dříve zavedený submininiaturní typ F 10 BlueLight. Díky novým snímačům F25 a F55 BlueLight mohou být nyní pokryty snímací rozsahy až do 1200 mm.

BlueLight 1

Tyto fotoelektrické difuzní snímače s modrým světlem, původně vyvinuté pro detekci polovodičových desek ve výrobě solárních článků, již prokázaly mimořádnou spolehlivost v nesčetných průmyslových aplikacích. Snímače se vyznačují vynikající stabilitou procesu snímání, zejména při detekci objektů s povrchy silně absorbujícími světlo, např. dílců z černého plastu nebo z uhlíkových kompozitů, případně i objektů, umístěných vzhledem ke snímači v nepříznivém detekčním úhlu. Snímače také vykazují mimořádně spolehlivou detekci průhledných objektů, např. lahví, injekčních stříkaček nebo filmů. Všechny uvedené vlastnosti potvrzují předpoklad, že využití snímačů Sensopart s technologií BlueLight je zárukou optimálního řešení detekčních úloh v mnoha aplikacích.

BlueLight 2

Přístroje řady BlueLight vděčí za jejich vysokou procesní stabilitu propracované technologii SensoPart, která harmonicky slučuje optimální vyzařovací LED systém, navazující optickou soustavu i použitou metodu zpracování signálu. Ke zvýšené spolehlivosti snímačů přispívá také vysoká přesnost potlačení pozadí: ani velmi světlé nebo vysoce odrazivé povrchy, jako např. kovové části strojů, nemají vliv na kvalitu procesu detekce. U kompaktního snímače typu F 55 BlueLight může být dokonce velikost potlačení pozadí účinně a přesně nastavena pomocí potenciometru – jedná se o jediný snímač s modrým světlem na trhu, vybavený touto funkcí.

BlueLight 4

Prvním členem řady snímačů s modrým světlem byl subminiaturní fotoelektrický difuzní snímač F10 BlueLight s maximálním snímacím dosahem 30 mm, představený společností SensoPart počátkem roku 2014. Mezi novými přírůstky je nyní další verze subminiaturního provedení (max. snímací dosah 50 mm), dále provedení v miniaturním pouzdru (typ F 25 BlueLight, max. snímací dosah 80 mm) a provedení v kompaktním pouzdru (typ F 55 BlueLight, max. snímací dosah 1200 mm). Snímače SensoPart s modrým světlem, které jsou nyní k dispozici ve všech standardních průmyslových vzorech, nabízejí dodatečné aplikační možnosti s výrazně širším rozsahem snímacích dosahů.

Výhradní zastoupení pro ČR a SK:

AXIMA, spol. s r. o.
Vídeňská 125, 619 00 Brno
obchod.axima.cz

Technická podpora:
Roman Krejčí
Mob.: 725 939 275

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, únor 2024

Číslo je zaměřené na osvětlovací techniku, nouzové osvětlení, software v automatizační technice, elektrotechnice a energetice.

Zajímavé odkazy

Panasonic - Přesná detekce laserovým měřicím senzorem HG-F Dosah až 3 metry, robustní hliníkové pouzdro a snadné nastavení. Miniaturními rozměry 20 x 44 x 25 mm a krytí IP67 včetně digitálního displeje.
Z elektrárny rovnou do vaší firmy Rezervujte si dodávku elektřiny přímo v elektrárně. Výhodná nabídka elektřiny pro velkoodběratele přímo od výrobce.
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS

Najdete nás na Facebooku