Nový koncept PLC s virtuálním HMI displejem a vzdálené I/O

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Společnost Unitronics pečlivě sleduje požadavky jednotlivých uživatelů a po jejich vyhodnocení přichází na trh s novými produkty, které jsou založeny na produktové řadě UniStream a využívají všech možností a výhod této oceňované série.

Tyto nové produkty dále zvyšují konkurenceschopnost zařízení této společnosti na trhu. Představme si tyto nové produkty blíže.

UniStream® PLC - první PLC od Unitronics s virtuálním HMI displejem

Nová řada kontrolérů, se kterou Unitronics přichází je nazvána UniStream® PLC. Jedná se o multifunkční kontroléry, které poskytují uživatelům pokročilou komunikační podporu, včetně Průmyslu 4.0, a obsahují průlomový Virtuální HMI displej.
Tyto kontroléry na sobě nemají barevný dotykový HMI displej jako tomu bylo doposud, ale používají displej virtuální se stejnými vlastnostmi. Výhodou jsou malé rozměry PLC, které může být celé uzavřeno a chráněno v rozvaděči a operátor jej může obsluhovat z externího zařízení, jakým je třeba mobilní telefon, tablet nebo PC v kanceláři. Tyto virtuální obrazovky se vytvářejí úplně stejným způsobem ve stejném programovacím prostředí, jako tomu bylo doposud.
Tento nový kontrolér vytváří pro uživatele obrovské nové příležitosti. Nyní máte kompletní řadu kontrolérů a nový potenciální záběr ve vašem oboru působnosti.

UniStream PLC 2019 1
Pojďme si zrekapitulovat a popsat klíčové vlastnosti těchto nových kontrolérů:

Virtuální HMI displej
Jako první PLC ukládá a spouští programovou logiku, stejně jako uživatelskou aplikaci HMI v rámci samotného PLC. To vám přináší jedinečnou výhodu: můžete si prohlížet a obsluhovat váš stroj nebo přistupovat k procesu přes jakékoliv mobilní zařízení, PC nebo vzdálené zobrazovací zařízení. Tím se vaše řešení odlišuje od jakéhokoli jiného výrobce na současném trhu, což přináší skutečnou konkurenční výhodu.

Výkonný kontrolér
Vysoce robustní, vysoce výkonné řešení s podporou WEBSERVER, pro většinu modelů možnost připojení více než 2000 vstupů a výstupů, možnost připojení více komunikačních modulů a další.

Modely kontrolérů
Unitronics nabízí široký výběr modelů s různými konfiguracemi vstupů a výstupů, uživatel má možnost si vybrat ze 3 řad kontrolérů - Basic (B3), Standard (B5) a Pro (B10). Řady Basic (B3) a Standard (B5) na rozdíl od řady Pro (B10) některé funkce neobsahují, ale ne v každé aplikaci jsou všechny funkce vyžadovány. Řada Basic (B3) by se dala přirovnat ke známým modelům SambaTM z produktové řady Vision. Nyní tedy i UniStream nabízí tuto cenově optimální variantu vhodnou pro jednoúčelové stroje. Můžete si tedy v této široké nabídce kontrolérů vybrat pouze ty funkce, které skutečně potřebujete a využijete ve své aplikaci a zvolit tak řešení, které bude funkčně i cenově optimální.
Podporováno výkonným softwarem UniLogic® společnosti Unitronics. Uživatelé mohou vytvořit aplikaci HMI a programovat kontrolér pomocí stejného softwaru All-in-One.

Displeje UniStream
K této řadě kontrolérů je možno samostatně zakoupit novou řadu kompatibilních externích zobrazovacích panelů o úhlopříčkách 5“ nebo 7“. Zobrazovací jednotku tedy můžete umístit tam, kde ji potřebujete.

UniStream PLC 2019 3

Vzdálené I/O pro řadu UniStream®

Další novinkou, se kterou společnost Unitronics přichází, jsou UniStream® vzdálené I/O moduly. Tato nová řada vstupních a výstupních modulů se skládá ze vzdáleného I/O adaptéru, který pracuje na bázi Ethernetu a k němu připojených různých vzdálených I/O modulů.
Jeden vzdálený I/O adaptér může podporovat až 63 tenkých pouze 12mm širokých I/O modulů. Každý adaptér má dva Ethernetové porty a umožňuje uživatelům propojit řetězec až 8 adaptérů a tyto adaptéry potom propojit s kontrolérem UniStream, čímž se zvyšuje celková hodnota počtu vstupů a výstupů podporovaných jediným kontrolérem UniStream. Jelikož tyto moduly komunikují prostřednictvím sítě Ethernet, není zde omezení vzdálenosti, jako u expanzních modulů na DIN lištu. Tyto vstupně výstupní moduly se tedy jeví jako velmi výhodné řešení v případě rozšíření stávajícího systému nebo když rozvaděč s těmito vstupy a výstupy je vzdálen od řídicí jednotky více nežli nejdelší možný expanzní kabel, případně by jeho položení bylo technicky náročné nebo velmi těžko proveditelné. Pro připojení je možné použít sítě Ethernet instalované v provozu.
Tato nová řada nabízí širokou škálu modulů, přičemž každý modul nabízí jinou konfiguraci analogových nebo digitálních vstupů a výstupů. Nyní jsou v nabídce již i možnosti analogových modulů s teplotními vstupy i digitální moduly s rychlými digitálními čítači nebo enkodéry.

UniStream PLC 2019 4

Pokud se chcete více dozvědět o všech nabízených modelech kontrolérů z této produktové řady a o všech možnostech vzdálených I/O modulů, navštivte webové stránky distributora, společnosti Schmachtl CZ.

SCHMACHTL CZ spol. s r.o.
Vídeňská 185, 252 50 Vestec
Tel.: +420 244 001 500
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.schmachtl.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, duben 2024

Číslo je zaměřené na kvalitu elektrické energie, energetiku, elektromobilitu a alternativní zdroje energie.

Zajímavé odkazy

Vyhrajte termokamery Hikmicro nebo multimetry Fluke! Odpovězte na jednoduchou otázku a vyhrajte grafický multimetr Fluke 289 nebo špičkovou termokameru Hikmicro B20. Vstupenku na Amper 2024 obdrží každý.
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.

Najdete nás na Facebooku