Cestou pro zvyšování efektivity je komunikace přes cloud

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Scénáře Industry 4.0, jako je prediktivní údržba, jsou založeny na poskytování dat a síťové komunikaci. Aby toto bylo možné, jsou zapotřebí zařízení kompatibilní s IoT, vybavená potřebnými možnostmi komunikace.

Díky novému rozhraní IoT pokládá společnost Rittal základy pro optimální integraci chladicích jednotek a chillerů do aplikací Industry 4.0. Tím je umožněna nepřetržitá komunikace mezi čidly a cloudem, stejně jako připojení k nadřazeným systémům monitoringu nebo řízení energie.

Při provozu chladicích rozváděčových jednotek vzniká velké množství informací. Až doposud bylo praktické zaznamenávat provozní hodiny a vnitřní teplotu vzduchu v rozváděči. Ovšem s novými zařízeními jako jsou chladicí jednotky a chillery Rittal řady Blue e+ je možné měřit a zaznamenávat velké množství hodnot a informací. To zahrnuje teplotu vzduchu uvnitř i vně rozváděče, na výparníku i kondenzátoru, a případně i hodnoty měřené přídavným čidlem uvnitř rozváděče. Namísto jednoduchého měřiče provozních hodin jsou samostatně zaznamenávány provozní hodiny kompresoru, vnějšího i vnitřního ventilátoru. K dispozici jsou rovněž záznamy systémových zpráv, data o využití výkonu a aktuální informace o nastavení.

rittal cloud 2019 1

Vytváření přidané hodnoty dat

Aby se z velkého objemu dat vytvořila přidaná hodnota, musí být k dispozici nadřazenému systému. Pro snadnou datovou komunikaci nabízí nyní Rittal nové IoT rozhraní, které mění chladicí jednotky a chillery řady Blue e+ na zařízení kompatibilní s IoT.
IoT rozhraní lze buďto upevnit na DIN lištu, nebo přímo na chladicí jednotku / chiller. Podporována je celá řada protokolů: OPC-UA, SNMPv1, SNMPv2c, SNMPv3, Modbus/TCP, TCP/IPv4, TCP/IPv6, Radius, Telnet, SSH, FTP, SFTP, HTTP, HTTPS, NTP, DHCP, DNS, SMTP, Syslog, LDAP.
Množství podporovaných protokolů umožňuje připojení prakticky ke každému nadřazenému systému monitoringu nebo řízení energie. Data z chladicích jednotek jsou poté v těchto systémech vždy k dispozici. Také je možné prostřednictvím IoT rozhraní měnit parametry a konfiguraci.

rittal cloud 2019 2

Konektivita ke cloudu

Informace ze zařízení mohou být použity pro širokou škálu analýz. Možnosti komunikace, které jsou k dispozici prostřednictvím nového rozhraní IoT, umožňují integraci systémů chlazení do IoT aplikací, které dláždí cestu novým aplikacím a koncept pokročilého servisu - například možnosti optimalizace údržby a servisu chlazení, a z toho plynoucí snížení provozních nákladů. Další zajímavou možností je management energetických dat. Se všemi dostupnými údaji se zvyšuje úroveň energetické účinnosti, což opět snižuje náklady.
Funkční koncept Rittal Smart Service s ukládáním dat chladicích zařízení do vlastního cloudu představil Rittal na nedávném veletrhu SPS v Norimberku. V průběhu tohoto roku začne firma Rittal svůj Smart Service nabízet prvním zájemcům.

Rittal Czech, s.r.o
Ke Zdibsku 182, 250 66 Zdiby
Tel.: +420 234 099 000
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.rittal.cz

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl duben 2020

ElektroPrůmysl.cz, květen 2020

Číslo je zaměřené na kabely, vodiče, kabelové žlaby, rošty, lávky a žebříky, svorky a konektory.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

Rittal - váš silný partner pro výrobu rozváděčů Rittal - The System. Faster – better – everywhere. Celek je vždy více než jen pouhý součet jednotlivých částí.
Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.