Cestou pro zvyšování efektivity je komunikace přes cloud

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Scénáře Industry 4.0, jako je prediktivní údržba, jsou založeny na poskytování dat a síťové komunikaci. Aby toto bylo možné, jsou zapotřebí zařízení kompatibilní s IoT, vybavená potřebnými možnostmi komunikace.

Díky novému rozhraní IoT pokládá společnost Rittal základy pro optimální integraci chladicích jednotek a chillerů do aplikací Industry 4.0. Tím je umožněna nepřetržitá komunikace mezi čidly a cloudem, stejně jako připojení k nadřazeným systémům monitoringu nebo řízení energie.

Při provozu chladicích rozváděčových jednotek vzniká velké množství informací. Až doposud bylo praktické zaznamenávat provozní hodiny a vnitřní teplotu vzduchu v rozváděči. Ovšem s novými zařízeními jako jsou chladicí jednotky a chillery Rittal řady Blue e+ je možné měřit a zaznamenávat velké množství hodnot a informací. To zahrnuje teplotu vzduchu uvnitř i vně rozváděče, na výparníku i kondenzátoru, a případně i hodnoty měřené přídavným čidlem uvnitř rozváděče. Namísto jednoduchého měřiče provozních hodin jsou samostatně zaznamenávány provozní hodiny kompresoru, vnějšího i vnitřního ventilátoru. K dispozici jsou rovněž záznamy systémových zpráv, data o využití výkonu a aktuální informace o nastavení.

rittal cloud 2019 1

Vytváření přidané hodnoty dat

Aby se z velkého objemu dat vytvořila přidaná hodnota, musí být k dispozici nadřazenému systému. Pro snadnou datovou komunikaci nabízí nyní Rittal nové IoT rozhraní, které mění chladicí jednotky a chillery řady Blue e+ na zařízení kompatibilní s IoT.
IoT rozhraní lze buďto upevnit na DIN lištu, nebo přímo na chladicí jednotku / chiller. Podporována je celá řada protokolů: OPC-UA, SNMPv1, SNMPv2c, SNMPv3, Modbus/TCP, TCP/IPv4, TCP/IPv6, Radius, Telnet, SSH, FTP, SFTP, HTTP, HTTPS, NTP, DHCP, DNS, SMTP, Syslog, LDAP.
Množství podporovaných protokolů umožňuje připojení prakticky ke každému nadřazenému systému monitoringu nebo řízení energie. Data z chladicích jednotek jsou poté v těchto systémech vždy k dispozici. Také je možné prostřednictvím IoT rozhraní měnit parametry a konfiguraci.

rittal cloud 2019 2

Konektivita ke cloudu

Informace ze zařízení mohou být použity pro širokou škálu analýz. Možnosti komunikace, které jsou k dispozici prostřednictvím nového rozhraní IoT, umožňují integraci systémů chlazení do IoT aplikací, které dláždí cestu novým aplikacím a koncept pokročilého servisu - například možnosti optimalizace údržby a servisu chlazení, a z toho plynoucí snížení provozních nákladů. Další zajímavou možností je management energetických dat. Se všemi dostupnými údaji se zvyšuje úroveň energetické účinnosti, což opět snižuje náklady.
Funkční koncept Rittal Smart Service s ukládáním dat chladicích zařízení do vlastního cloudu představil Rittal na nedávném veletrhu SPS v Norimberku. V průběhu tohoto roku začne firma Rittal svůj Smart Service nabízet prvním zájemcům.

Rittal Czech, s.r.o
Ke Zdibsku 182, 250 66 Zdiby
Tel.: +420 234 099 000
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.rittal.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, únor 2024

Číslo je zaměřené na osvětlovací techniku, nouzové osvětlení, software v automatizační technice, elektrotechnice a energetice.

Zajímavé odkazy

Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Z elektrárny rovnou do vaší firmy Rezervujte si dodávku elektřiny přímo v elektrárně. Výhodná nabídka elektřiny pro velkoodběratele přímo od výrobce.
Panasonic - Přesná detekce laserovým měřicím senzorem HG-F Dosah až 3 metry, robustní hliníkové pouzdro a snadné nastavení. Miniaturními rozměry 20 x 44 x 25 mm a krytí IP67 včetně digitálního displeje.
Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS

Najdete nás na Facebooku