Odborný seminář: Bezpečnost strojních zařízení 2024

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Program letošního semináře, který se koná v rámci oficiální doprovodného programu veletrhu AMPER 2024 a který nese podtitul "Jak na návrh rozváděčů a elektrických zařízení strojů dle platných norem a legislativy" bude zaměřen na rozváděče pro strojní zařízení.

Rozváděče mohou být vyrobeny buď přímo výrobcem strojního zařízení, nebo zapojením externího dodavatele. V obou případech je nutné splnit specifické požadavky a normy.

Správný návrh rozváděče, pro každé strojní zařízení, musí vyplývat z vypracované dokumentace o posouzení rizik dle ČSN EN ISO 12100. Na základě této dokumentace musí být zahájena projekce elektrických částí stroje, včetně rozváděče. Pro projektování a konstrukci musí být použity příslušné normy ze souboru ČSN EN IEC 61439 a norma ČSN EN 60204-1 ed. 3. Po výrobě musí být rozváděč odzkoušen a poté namontován na strojní zařízení. Celé strojní zařízení před uvedením do provoz musí být podrobeno zkouškám a ověřování, a to včetně elektrických částí.
Seminář se zaměří na správné postupy, nutné předpisy a normy, které je třeba dodržet při návrhu, výrobě a ověřování rozváděčů a veškerých elektrických částí.

Odborný seminář pořádá redakce časopisu ElektroPrůmysl.cz spolu se vzdělávací agenturou LPE s.r.o., společnostmi Terinvest, spol. s r.o.,  EUCHNER electric s.r.o., Rittal s.r.o., EPLAN engineering CZ s.r.o. a dalšími partnery akce.

bezpecnost stroju 2024 3

Termín konání:
20. 3. 2024

Místo konání:
Prezenční forma: Výstaviště BVV, Hala A3 Konferenční sál Morava, Brno. Každý z prezenčních účastníků obdrží předem vstupenku na veletrh Amper 2024 (bude zaslána elektronickou poštou týden před pořádáním odborného semináře).
On-line přenos: Pro sledování online přenosu Vám bude zaslán odkaz s heslem ke sledování na váš email. Zároveň budete mít možnost sledování záznamu i po přenosu po dobu následujích 14 dní.

Seminář je především určen pro:

  • výrobce strojních zařízení;
  • pro výrobce rozváděčů, kteří své výrobky dodávají na strojní zařízení;
  • pro projektanty;
  • revizní techniky;
  • bezpečnostní techniky a jiné osoby působící v oblasti strojních zařízení.

Program

9.00 – 9.30 Prezence účastníků

9:30 – 9:35 Zahájení semináře, organizační pokyny

9:35 – 10:15
Všeobecné požadavky na návrh elektrických zařízení strojů vyplývajících z dokumentace o posouzení rizik – společné požadavky norem ČSN EN ISO 12100 a ČSN EN 60204-1 ed. 3.
Přednáší: Filip Němeček, EUCHNER electric s.r.o., Konzultant v oblasti bezpečnosti strojních zařízení, FS Qualified (TÜV Rheinland) # 26628/23 – Machinery

10:15 – 10:25 Přestávka

10:25 – 10:45
Požadavky na návrh, výrobu a ověření rozváděčů pro strojní zařízení – uplatnění norem souboru ČSN EN 61439 a ČSN EN 60204-1 ed. 3.
Přednáší: Pavel Škoch, Rittal s.r.o., Systémový konzultant, podpora projektantů a Radek Provinský, Rittal s.r.o., Product Manager – rozváděče a rozvod proudu

10:45 – 10:55 Přestávka

10:55 – 11:15
Požadavky na dokumentaci elektrického zařízení stroje dle normy ČSN EN 60204-1 ed. 3 s ohledem na požadavky vyplývající ze Směrnice Evropského parlamentu a Rady 2006/42/ES a uvedení rozváděče na trh.
Přednáší: Aleš Krhovský, Konzultant EPLAN Software & Service a Soňa Švecová, Account Manager EPLAN Software & Service

11:15 – 11:25 Přestávka

11:25 – 12:00
Požadavky na provedení elektrického zařízení stroje po instalování rozváděče.
Přednáší: Filip Němeček, EUCHNER electric s.r.o., Konzultant v oblasti bezpečnosti strojních zařízení, FS Qualified (TÜV Rheinland) # 26628/23 – Machinery

12.00 Závěr semináře

12.00 – 17:00 Individuální návštěva veletrhu Amper 2024


Organizační pokyny

Účastnický poplatek (na jednoho účastníka) - prezenční forma nebo on-line přenos:

  • přihlášení a uhrazení poplatku do 29. 2. 2024 ........................ 800 Kč vč. DPH
  • přihlášení po 29.2.2024 .......................................................... 1 200 Kč vč. DPH

Po přihlášení uhraďte cenu vložného převodem dle pokynů v potvrzení objednávky. Daňový doklad Vám zašleme po obdržení platby e-mailem.
V případě, že požadujete vystavit zálohovou fakturu, uveďte tento požadavek do přihlášky.

Přihlášení na seminář: Termín pro zaslání přihlášek pro účastníky je do 15. března 2024. Po tomto termínu je možné přihlášení pouze po telefonní domluvě u organizátora semináře.
Přihlásit se můžete vyplněním on-line formuláře, který naleznete na internetových stránkách www.lpe.cz a na kontaktech u organizátora akce. O úspěšném přihlášení budete informováni e-mailem.

Studijní materiály: Každý účastník obdrží sborník přednášek v elektronické podobě se slidy z přednášek.

Kapacita odborného semináře: Maximální počet prezenčních účastníků je omezen na 140 osob. Se svým přihlášením proto neváhejte.

Sledování semináře (on-line přenos): Odborný seminář můžete sledovat z jakéhokoli počítače, tabletu, mobilního telefonu nebo chytré TV pomocí libovolného internetového prohlížeče. Není potřeba instalovat žádný speciální software.

Zakončení semináře: Certifikátem o absolvování, který bude zaslán elektronickou poštou na e-mail uvedený při přihlášení.

Partneři semináře

euchner

rittal

Amper

eplan

schneider

schmachtl

Murrelektronik

Metra

contra

dexon

Spektravision

papouch

turck

ek

eaton

amtek

lovato

abb

sensit

Organizátoři semináře

Bc. Jaroslav Bubeníček - ElektroPrůmysl.cz (Dotazy k programu)
Hajany 223, 664 43 Hajany
IČ: 87713349, DIČ: CZ8108173579
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Tel.: +420 608 883 480
www.elektroprumysl.cz

LPE s.r.o. (Přihlášky a dotazy k účasti)
Nad Přehradou 1372/2, 635 00 Brno
IČ: 25547461, DIČ: CZ25547461
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Tel.: +420 775 933 894
www.lpe.cz

 

 

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červen 2024

Číslo je zaměřené energetiku, trafostanice, transformátory a identifikační systémy.

Nadcházející webináře | kurzy

Zajímavé odkazy

Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.

Najdete nás na Facebooku