Teplotní indikátory testo - pro trvalé zaznamenávání překročené teploty

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Měřicí proužky a mini-indikátory testoterm jsou samolepící, teplotně odolné fólie, obsahující částice citlivé na teplotu. Tyto indikátory jsou určené ke kontrole a sledování teploty, například při měřeních na pohybujících se částech, k dlouhodobému sledování a pro měření prováděná na malých předmětech.

V elektronice a v dalších oblastech výroby je použití teplotních indikátorů již běžnou pomůckou. Teplotní indikátory trvale změní svou barvu po překročení hraniční teploty. Díky trvalému zbarvení je snadné dokumentovat teplotu, které bylo nebo nebylo dosaženo.

teplotni indikator 7
Teplotní indikátory se používají v oblasti kontroly výroby, kde je možné pak snadno zjistit, jaké teploty daný výrobek dosáhl. Teplotní indikátory ale mohou být také použity v elektronických zařízeních, kde je možné kontrolovat, jestli nedošlo v minulosti k nadměrnému zahřátí určité součástky.

teplotni indikator 6
Princip měření je založen na barevném pigmentu, který je obalen ve vosku. Teplota tání tohoto vosku určuje, při jaké teplotě se daný bod na teplotním indikátoru trvale zabarví.

Typy teplotních indikátorů

Teplotní body.

Jedná se teplotní bod, s jednou definovanou teplotou. Po překročení této uvedené teploty se bod trvale zbarví do černé barvy.

teplotni indikator 1

Teplotní terčíky.

Teplotní terče obsahují již pět teplotních bodů. U každého teplotního bodu je uvedena teplota, při které se tento bod trvale zbarví.

teplotni indikator2

Teplotní proužky.

Teplotní proužky obsahují pět až osm teplotních bodů.

teplotni indikator 5

Teplotní proužky a teplotní terčíky obsahují více teplotních bodů a díky tomu umožňují odhad, jaké teploty bylo maximálně dosaženo.

teplotni indikator logo

Testo, s.r.o.
Jinonická 804/80, 158 00 Praha-Košíře
Telefon: +420 257 290 205, Fax: +420 257 290 410
Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
http://www.testo.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červen 2024

Číslo je zaměřené energetiku, trafostanice, transformátory a identifikační systémy.

Nadcházející webináře | kurzy

Zajímavé odkazy

Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.

Najdete nás na Facebooku