Novinky v měřicí a zkušební technice z produkce HT Italia

Typografie
 • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
 • Default Helvetica Segoe Georgia Times

„Naše obchodní společnost En-Centrum, s.r.o. se zkušební a měřicí technikou pro revizní techniky, elektrotechniky a energetiku začala spolupracovat s vynikajícím výrobcem této techniky HT Italia S.r.l. v průběhu konce roku 2013, jako jejich autorizovaný distributor v ČR a SR.

Společnost HT Italia S.r.l. byla založena v roce 1983 v Itálii, v padesátitisícovém městě Faenza, ležícím na úpatí Apeninského pohoří v provincii Ravenna, regionu Emilia-Romagna v severovýchodní Itálii. Z počátku byla společnost zaměřená na obchod a distribuci, avšak v roce 1992 se rozhodla začít sama vyrábět vlastní měřicí a zkušební techniku na základě dříve získaných zkušeností a znalostí z oboru. Prvním měřicím zařízením vyvinutým a vyrobeným tímto výrobcem byl MASTER HT2031, multifunkční pří-stroj na revize elektro instalací a rozvodů s vestavěnou tiskárnou umožňující simultánní tisk profesionálních revizních zpráv. V té době žádný světový konkurent tuto schopnost nenabízel. Po úspěchu tohoto prvního přístroje následoval další vývoj, výzkum a výroba dalších unikátních měřicích přístrojů se značkou HT Italia S.r.l..

novinky ht italia 2 1

THT45 – cenově příznivá termokamera s rozlišením 80x80

HT Italia THT45 je opravdu profesionální ultra lehká kompaktní termokamera s rozlišením 80x80 pixelů, vybavená kromě jiného vizuální kamerou s funkcí „PiP" vložený obrázek v celkovém obrazu, laserovým ukazovátkem a LED přisvětlením za bezkonkurenční cenu. Úhlopříčka obrazovky termokamery THT45 má rozměr 2.8 palce, (7,3 cm) s frekvenční odezvou 50 Hz. Přístup ke všem funkcím je rychle a snadno zajištěn pomocí rozbalovací nabídky na obrazovce. S termokamerou THT45 můžete měřit velký rozsah teplot od -20°C do max. 350°C, stejně tak analyzovat měřený povrch objektu pomocí vestavěné analytické funkce se třemi kurzory, s překrývajícími se teplotními a vizuálními obrazy pomocí technologie „obraz v obrazu". THT45 je ideální pomocník na rozpoznání problémů všech elektrických rozvodů, zařízení, prvků a součástí, kontrolu mechanických a pohybujících se částí, analýzu hydraulických systémů, klimatizací atd. Více informací vč. videa a ceny naleznete v našem e-shopu: www.encentrum-eshop.cz/products/termokamera-tht45.

novinky ht italia 2 2

HT70 – patentovaný bezkontaktní indikátor sledu fází a detektor napětí

HT Italia HT70 je bezkontaktní detektor napětí umožňující rychle ověřit přítomnost střídavého napětí v libovolné části elektrické instalace (zásuvek, kabelů, pojistek, rozváděčů, atd.) bez přímého dotyku, a hlavně také bez dotyku s fázovými vodiči zjistit sled fází a točivost u tří fázových systémů jen s pomocí HT Italia patentované metody červenou a zelenou LED diodou. Více již nepotřebujete fyzicky připojit tři měřicí vodiče a určit sled fází, stačí použít patentovaný bezdotykový detektor HT70, který je vyroben podle požadavků ČSN EN 61010-1 bezpečnostní normy do všech instalačních kategorií až po CAT IV 1000 V. Více informací vč. videa a možnosti si tento unikátní bezkontaktní detektor točivosti 3 fázových systémů a přítomnosti napětí objednat přímo v našem e-shopu naleznete zde: www.encentrum-eshop.cz/products/detektor-napeti-a-indikator-sledu-fazi-ht70.

novinky ht italia 2 3

COMBI G2 – multifunkční tester elektrických rozvodů a analyzátor kvality sítě v jednom

HT Italia COMBI G2 je nový multifunkční revizní tester elektrických instalací kombinovaný s analyzátorem kvality napájecí elektrické sítě v jediném přístroji umožňující provádět zkoušky elektrických rozvodů civilních a průmyslových rozvodů podle požadavků normy ČSN EN 61557-1 (Elektrická bezpečnost v nízkonapěťových rozvodných sítích se střídavým napětím do 1 000 V a se stejnosměrným napětím do 1 500 V - Zařízení ke zkoušení, měření nebo sledování činnosti prostředků ochrany - Část 1: Všeobecné požadavky). Ovládání a zobrazení probíhá na dotykovém TFT barevném displeji s pomocí zobrazených ikon měření a přehledné nápovědy, což umožňuje tester jednoduše a snadno ovládat i nezkušené obsluze. Nabízené měřicí funkce pokrývají všechny možné elektro revizní funkce v kombinaci s analyzátorem kvality napájení elektrické sítě. Měření jsou multifunkčním testerem Combi G2 automaticky uloženy do vnitřní paměti testeru a převedeny do počítače s pomocí USB vodiče, nebo vestavěného Wi-Fi bezdrátového rozhraní. Převod je možný také do chytrých telefonů, nebo tabletů pracujících na iOS, nebo Android platformě. Program, který je součástí standardního příslušenství umožňuje vytisknout přímo revizní zprávy pro zákazníka.

novinky ht italia 2 4
Multifunkční tester elektrických rozvodů a analyzátor kvality napájecí sítě COMBI G2 dokáže také s pomocí volitelného příslušenství IMP57 měřit impedanci vypínací / mezifázové smyčky s vynikajícím rozlišením až 0,1 mΩ pro rozměrné sítě přímo u zdroje napájení a s přepočtem na zkratový vypínací proud. Tato měření se hlavně týkají blízkých prostředí u elektráren a zdrojů elektrické energie a umožňují obsluze správně nastavit ochranné systémy. Další dodatečné schopnosti umožňují ověřit propalovací proudy, spínací proudy, vypínací charakteristiky I2t vztažený k malému vypínači (MCB) s B, C, D, K křivkami a pojistkami typu gG stejně tak aM a procentuální pokles napětí síťového elektrického napájení. Navíc tester umožňuje s využitím volitelného přípravku RCDX10 zkoušet zemní ochrany unikajícího proud ELCB a proudové chrániče RCD do 10 A. Unikající svodový proud je možné také měřit s volitelnými kleštěmi HT96U.

novinky ht italia 2 5

novinky ht italia 2 6

Měřicí funkce novinky - COMBI G2 multifunkčního elektrického testeru rozvodů a analyzátoru kvality napájecí el. sítě

 • Odpor ochranného pospojování 200 mA proudem.
 • Odpor izolace stejnosměrným napětím 50 V, 100 V, 250 V, 500 V, 1000 V ss.
 • Proudové chrániče typu A, AC a B obecné, selektivní zpožďované proudové chrániče, do 1000 mA
 • Měří proudové chrániče se zemní ochranou ELCB (s RCDX10 volitelným příslušenstvím)
 • Mezifázovou / vypínací smyčku se zkratovým, vypínacím proudem (spočteným)
 • Impedanci vypínací smyčky přímo u zdroje s pomocí volitelného příslušenství (IMP57).
 • Křivky B, C, D, a malých vypínačů a gG a aM pojistek.
 • Točivosti elektrického pole – sledu fází
 • Výběr délky, typu a izolace zkoušeného kabelu
 • Výběr vybavovacího času zkoušeného ochranného zařízení
 • Nevybavení impedance vypínací smyčky
 • Poklesu napětí na síťovém elektrickém napájení
 • Analýzu výkonu a harmonického zkreslení do 25 harmonické
 • Unikající svodový proud s pomocí volitelných měřicích kleští HT96U
 • Podmínek okolního prostředí teploty C/F, vlhkosti HR% a osvětlení v Luxech s pomocí volitelných sond

novinky ht italia 2 7

Více informací naleznete na našich stránkách a e-shopu www.encentrum.cz, produkty HT ITALIA S.r.l. nebo na níže uvedených kontaktech:

En-Centrum, s.r.o.
Tel: +420 257 322 538
Fax: +420 251 560 202,
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Od 1. 6. 2015 jsme na nové adrese Pechlátova 93/17, Praha 5, 150 00, registrace v obchodním restříku na Lidické 66, Praha 5, 150 00 platí do odvolání.

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, únor 2024

Číslo je zaměřené na osvětlovací techniku, nouzové osvětlení, software v automatizační technice, elektrotechnice a energetice.

Zajímavé odkazy

Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Z elektrárny rovnou do vaší firmy Rezervujte si dodávku elektřiny přímo v elektrárně. Výhodná nabídka elektřiny pro velkoodběratele přímo od výrobce.
Panasonic - Přesná detekce laserovým měřicím senzorem HG-F Dosah až 3 metry, robustní hliníkové pouzdro a snadné nastavení. Miniaturními rozměry 20 x 44 x 25 mm a krytí IP67 včetně digitálního displeje.

Najdete nás na Facebooku