Megger novinky pro revizní techniky

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Renomovaný výrobce měřicí a zkušební techniky, společnost Megger Ltd. v její anglické části sídlící v přístavním městě Doveru vyvinul a úspěšně uvedl na celosvětový trh, včetně našeho v České a Slovenské republice, novou řadu multifukčních revizních měřicích přístrojů MFT1800 nahrazující dříve také úspěšnou řadu MFT1500 s více než spolehlivými elektro revizními přístroji.

Jedná se např. MFT1502/2 které dodnes bezpečně a spolehlivě stále věrně slouží ke svému měřicímu účelu. Nejvýkonnějším modelem, o který je dnes nejvyšší zájem je v 99% případů model MFT1835. Tento měřicí přístroj stejně jako další dva „okleštěné modely“ MFT1825 a MFT1815 vykonávají potřebná revizní měření na domácích, průmyslových, komerčních elektrických instalacích, rozvodech, nebo elektrických zařízeních podle požadavků ČSN 33 2000-6 a ČSN EN 61557 stejně jako ostatních mezinárodních norem odvozených z IEC 60364 / HD 60364. Ochrana obsluhy přístrojů proti venkovnímu přepětí je vždy garantována specifikací podle požadavků ČSN EN 61010 do CAT IV: 300V nn systémů bez ochranných prostředků Mezi hlavní přednosti patří naprostá bezpečnost obsluhy a přístroje. Přístroj „neshoří“ při náhodném připojení živého napětí při měření odporu pospojování, nebo měření izolačního odporu. Vyznačuje se jednoduchým ovládáním s barevně odlišenými měřicími funkcemi a přehledným rozměrným displejem s velkými čísly a dvěma měřicími zkušebními tlačítky pro leváky, nebo praváky. Patentované měření impedance vypínací smyčky se současným zobrazením zkratového proudu bez vybavení 2 vodiči před i za chráničem probíhá jak vysokým, tak malým proudem. Modely MFT1825 a MFT 1835 určí také sled fází a ověří točivost pole rotačních strojů. U proudových chráničů nejlepší model MFT1835 změří a ověří chrániče typu střídavé A, AC, S selektivní, B stejnosměrné bez uzemnění, programovatelné proudové chrániče, tří fázové proudové chrániče bez uzemnění a chrániče s jmenovitým vybavovacím proudem 10, 30, 100, 300, 500 a 1000mA. Modely MFT1825 a MFT1835 vykonají také měření odporu uzemnění a zemních sítí pomocí dvou, nebo třech vodičů (pólů). Model MFT1835 změří uzemnění bez rozpojení zemniče unikátní metodou ART jedněmi kleštěmi a dvěma měřicími kolíky s vodiči a dvěma volitelnými kleštěmi, proudovými ICLAMP a napětovými UCLAMP, bez rozpojení zemniče. Komunikace s venkovním prostředím je u tohoto nejvyššího modelu MFT1835 s vnitřní pamětí měřených údajů zajištěna jednoduše přes rozhraní Bluetooth.

megger1

Další dvě novinky Megger DET14C a DET24C z produkce anglického výrobce Megger Ltd. byly uvedeny na trh minulý rok. Oba modely představují novou generaci klešťových měřičů uzemnění. V principu indukují zkušební proud do zemních systémů a měří zemní odpor v instalacích a rozvodech s vícenásobným uzemněním bez nutnosti odpojit uzemnění. Bezpečnostní kategorie proti přepětí a špičkám v síti odpovídá stejně jako v případě předchozích nových elektro revizních přístrojů MFT kategorii IV do 600V - CAT IV 600V. Vyznačují se hlavně jednoduchým ovládáním, naprostou spolehlivostí a vynikající přesností. Přístroje jsou navrženy s plochými konci jádra, které zabraňují usazování nečistot a umožňují tak snadné měření. Tento způsob zakončení cívek se vyznačuje mnohem vyšší spolehlivostí oproti výrobkům s plíšky zapadajícími do sebe. Mezi další vylepšení vůči současné generace výrobků patří vylepšená přesnost a až o 300 % zvýšená životnost baterií. V prostředí s elektrickým rušením nabízí zabudovaná funkce filtru zvýšenou odolnost proti šumu. Přístroje DET14C a DET24C jsou dále schopny měřit skutečnou efektivní hodnotu střídavého proudu až do 35 A. Schopnost přístroje měřit proud procházející uzemňovacím vodičem je užitečná bezpečnostní funkce zvláště v případech, kdy musí být uzemňovací vodič odpojen. Průtok vysokého zemnícího proudu by při odpojení mohl způsobit vytažení oblouku s potencionálně vážnými důsledky. Eliptická konstrukce hlavy nabízí vylepšený přístup k vodičům a uzemňovacím páskům v těsných prostorech (místech). Do hlavy kleští lze umístit vodič o průměru až 39 mm nebo uzemňovací pásky tloušťky 50 mm, což je činí vhodné k použití v rozvaděčích, trakčních napájecích stanicích, na hradlech a v mnoha jiných zařízeních. Práce v tmavých a stísněných prostorech je usnadněna displejem s podsvícením a slyšitelným tónem sloučeným s tlačítkem podržení hodnoty na displeji. Speciální mechanizmus otevírání čelistí zajišťuje správné uzavření čelistí a zároveň minimalizuje sílu potřebnou k jejich otevření. Přístroj DET14C umožňuje zálohování výsledků pro pozdější vyvolání na displej a přístroj DET24C podporuje stažení výsledků přes připojení IrDA/USB do softwaru PowerDB a Power DB Lite pro správu příjmu a údržby výsledků měření společnosti Megger. Uložená data jsou utříděna pomocí posloupného sériového čísla spolu s časovým údajem pro každý záznam.

megger3

Zájemci o podrobnější informace se mohou obrátit přímo na autorizovaného výhradního distributora, společnost:

En-Centrum, s.r.o.
Lidická 66
150 00 Praha 5

tel: 257 322 538
fax: 251 560 202
URL www.encentrum.cz
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Současně si Vás dovolujeme pozvat k návštěvě našeho stánku na veletrhu AMPER2012 č.109 v hale V od 20.3 do 23.3.2012 kde obě novinky budou k vidění.

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, duben 2024

Číslo je zaměřené na kvalitu elektrické energie, energetiku, elektromobilitu a alternativní zdroje energie.

Zajímavé odkazy

Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS
Vyhrajte termokamery Hikmicro nebo multimetry Fluke! Odpovězte na jednoduchou otázku a vyhrajte grafický multimetr Fluke 289 nebo špičkovou termokameru Hikmicro B20. Vstupenku na Amper 2024 obdrží každý.

Najdete nás na Facebooku