Nová řada vn 5 a 10kV měřičů izolačních odporů

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Společnost En-Centrum, s.r.o., jako obchodní společnost na měřicí a zkušební techniku v energetice, elektrotechnice, telekomunikacích a průmyslu je aktivní na trhu ČR a SR již od roku 1998. S anglickým renomovaným výrobcem měřicí a zkušební techniky Megger Ltd. spolupracuje jednatel společnosti En-Centrum, s.r.o. již dvě desetiletí, od roku 1992 až do dnešních dnů.

Z oblasti měření izolačních odporů uvedl na trh tento výrobce novou řadu vn 5 a 10 kV měřičů izolačních odporů MIT515, MIT525 a MIT1025.

megger_mit_1

Megger MIT515, MIT525 a MIT1025 nová řada odolných vn 5 kV/10 kV měřičů izolačních odporů

Celosvětově známý výrobce měřicí a zkušební techniky, společnost Megger Ltd. uvedl na trh letošní rok novou řadu vn měřičů izolačních odporů napětím do 5 kV a 10 kV s modely MIT515, MIT525 a MIT1025. Tato řada doplňuje existující řady modelů výkonných 5 mA jednotek s napětím 5 kV a 10 kV, modely S1-552, S1-554, S1-1052 a S1-1054, stejně jako předchůdce nové MIT řady, modely MIT510, MIT520 a MIT1020, které jsou stále v nabídce výrobce i naší společnosti.

Nová řada MIT 515, 525 a 1025 vn měřičů izolačních odporů umožňuje, jak je u Meggerů běžné, přesně změřit izolační odpor do hodnot odporu 10 TΩ u verzí s 5 kV výstupním napětím (MIT515 a MIT525) a u modelu s 10 kV měřicím napětím (MIT1020) až do 20 TΩ. Umožňuje měřit izolační odpor IR, izolační odpor v závislosti na době měření IR (t), polarizační index izolace měřeného objektu PI, stejně tak dielektrický absorpční činitel DAR, koeficient vybíjení dielektrika DD, měřit izolaci postupně narůstajícím měřicím napětím SS a zkoušet izolaci navýšeným napětí RAMP. Všechny tři nové modely jsou velice robustní a odolné, o polovinu lehčí než předchozí MIT modely a také menší. Pokud by někdy došlo k vybití nových lithium iontových baterií při měření, je možné napájet všechny modely přímo ze sítě a tak dokončit měření. Nové lithiové iontové baterie mají vyšší kapacitu a také se rychleji nabíjí. U těchto nových modelů je navýšena paměť a uložené měřené záznamy mají také údaj o datu a době měření. Bezpečnost uživatele a přístroje proti přepětí zvenku je u všech modelů opět na jedinečné výši, kategorie IV, 600V. Odrušení od okolních rušivých elektromagnetických a elektrických sítí v zarušených rozvodnách, provozech a výrobních halách je zajištěno až do proudu 3 mA rušivého proudu mezi elektrodami.

megger_mit_3

Model Megger MIT515 je z této nové řady vn měřičů izolačních odporů cenově nejpříznivější. Zkušební napětí je až 5 kV stejnosměrné od 250 V, přes 500 V, 1000 V, 2500 V a 5 kV k libovolnému napětí po 10 V do 1000 V a pak po 25 V do napětí 5 kV. Model MIT515 měří izolační odpor měřeného objektu IR, izolační odpor v závislosti na době měření IR (t), polarizační index PI a dielektrický absorpční činitel DAR.

Model Megger MIT525 je nadstavbou 5 kV modelu MIT515 s rozšířenou diagnostickou schopností. Diagnostické testy koeficientu vybíjení dielektrika DD, měření izolace postupně navyšujícím se napětím SS a testem RAMP navyšováním zkušebního napětí k dokonalejšímu rozpoznání skutečného stavu izolace měřeného objektu. Tento model má vnitřní paměť s velkou kapacitou uchovávající soubory měřených výsledků s přiřazeným datem a dobou měření, umožňuje odesílání dat do PC přes elektricky odizolované USB rozhraní, stejně jako prohlížení uložených souborů (výsledků) na obrazovce zařízení. Navíc je možné monitorování měřené izolace, jednotka odesílá přes USB rozhraní v reálném čase soubor měřených údajů a tak je možné nepřetržitě sledovat kvalitu např. sušícího procesu objektu, apod.

megger_mit_2

Třetí model z nové řady je Megger MIT1025 který má stejné vlastnosti a diagnostické schopnosti jako model MIT525 s navýšením výstupního zkušebního napětí do 10 kV stejnosměrných a vyšší hodnoty měřeného izolačního odporu 20 TΩ.

Rychlé dobití všech modelů je garantováno použitím nových lithiových iontových baterií. Tyto nové baterie si může obsluha zařízení snadno a jednoduše vyměnit v případě potřeby sama, není nutný servisní zásah u našich odborníků v ČR, nebo u výrobce Megger. K plnému dobití stačí 2,5 hodiny, baterie pak zajistí 6 hodin nepřetržitého měření s 5 kV při zátěži 100 MΩ a 4,5 hodin při 10 kV. Baterie jsou automaticky dobíjeny po připojení do sítě, v případě potřeby je možné pracovat jen se síťovým napájením.

Navíc je dodržena bezpečnost uživatele a zařízení u všech Megger modelů vn měřičů izolačních odporů při přepětí z venkovního vedení.

megger_mit_4

Všechny modely jsou běžně dodávány s měřicími vodiči s izolovanými svorkami, programem Power DB Lite verzí na pohodlné ukládání, analýzu a tvorbu protokolů z vašich měření, stejně tak s kalibračním protokolem výrobce Megger.

Pevně věříme, že jednotlivé modely této nové řady Megger vn měřičů izolačních odporů se stejně, jako jejich předchůdci stanou synonymem pro měření izolačních odporů stejnosměrným napětím ve všech společnostech, rozvodných závodech, výrobních odděleních, opravárenských a údržbářských jednotkách, atd., a udrží tak vlajku vedoucího globálního výrobce této techniky i v České a Slovenské republice, jako to bylo vždy pravidlem posledních 20 let.

Po vzájemné dohodě Vám můžeme jednotku zapůjčit na odzkoušení ve Vaší společnosti. Více podrobností na adrese nebo telefonních číslech:

En-Centrum, s.r.o.
Lidická 66
15000 Praha 5

Tel 257322538
Fax 251560202
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.encentrum.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červen 2024

Číslo je zaměřené energetiku, trafostanice, transformátory a identifikační systémy.

Nadcházející webináře | kurzy

Zajímavé odkazy

Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.

Najdete nás na Facebooku