Kombinované izolační rukavice třídy 00 (500V) a 0 (1000V)

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Společnost En-Centrum, s.r.o. je zástupcem francouzské společnosti CATU, výrobce ochranného osobní vybavení a prostředků pro práci pod napětím AC a DC, nn, sn, vn napěťových detektorů, zkratovacích a zemnících systémů, nářadí a vybavení pro práci pod napětím, výstražných cedulí a zábran pro nadzemní a podzemní nn, sn, vn sítě, rozvodny, těžký průmysl, železnice, metra a dopravní systémy.

Pro zajímavost přikládáme informaci o kombinovaných izolačních rukavicích třídy 00 a 0.

rukavice2

CATU CG-02 kombinované izolační rukavice třídy 00 (500V)

Kombinované izolační rukavice CATU CG-02 patří mezi osobní ochranné prostředky chránící před úrazem elektrickým proudem určené pro práci pod napětím na elektrickém zařízení do 500 V. Kombinované izolační rukavice mají na rozdíl od pouze dielektrických rukavic navíc již integrovanou mechanickou ochrannou vrstvu umožňující nepoužití ochranných kožených rukavic. Mezi jejich hlavní přednosti patří skutečnost, že plně vyhovují všem požadavkům druhé edice české normy ČSN EN 60903:2003. Vyznačují se vyšší odolností proti mechanickému propíchnutí, oděru, pořezání a roztrhnutí, dodržují normou ČSN EN 60903 požadované technické parametry na kombinované rukavice a mají uveden znak kladiva pro kombinované rukavice. Patří do kategorie RC, tzn. jsou odolné vůči kyselinám, olejům, ozónu a extrémně nízkým teplotám. Vnitřní bavlněná látková vrstva zajistí příjemnější nošení, vnější protiskluzová plocha na vnitřní straně ruky rukavice navíc garantuje bezpečný úchop a jistější práci s nářadím. Barva vnější vrstvy je výrazně oranžová. Dodávané velikosti kombinovaných CATU CG02 rukavic odpovídají standardně zavedeným velikostem č. 8, 9, 10 a 11.

CATU CG-12 kombinované izolační rukavice třídy 0 (1kV)

Kombinované izolační rukavice CATU CG-12 patří mezi osobní ochranné prostředky chránící před úrazem elektrickým proudem určené pro práci pod napětím na elektrickém zařízení do 1000 V. Opět mají navíc integrovanou mechanickou ochrannou vrstvu umožňující nepoužití ochranných kožených rukavic, jako v případě použití pouze dielektrických rukavic třídy 0 (1 kV). Jednotlivé přednosti jsou shodné jako u modelu CG-02, dostupné velikosti jsou opět standardně od č. 8, přes č. 9, 10 a 11.

rukavice1

Pro zajímavost mohu uvést některé pokyny k použití kombinovaných izolačních rukavic, které je nutné v době životnosti rukavic dodržet. Kombinované rukavice musí být uloženy v původním balení nebo skříňce na rukavice. Rukavice by neměly být přeloženy, nebo stlačeny, nebo uloženy v blízkosti parních potrubí, radiátorů, jiných zdrojů tepla, ani vystaveny přímému slunečnímu svitu, umělého světla, nebo jiných zdrojů ozónu. Doporučená okolní teplota pro uložení rukavic je v rozmezí od 10°C do 21°C. Před každým použitím by měly být obě rukavice z páru nafouknuty pro zjištění úniků vzduchu a provedena vizuální kontrola rukavic. Pokud je pár rukavic považován za nebezpečný, nesmí být nikdy použit a měl by být vrácen k odzkoušení. U rukavic třídy 00 a 0 je kontrola na únik vzduchu a vizuální kontrola považována za dostatečnou. Rutinní zkouška na elektrickou pevnost dielektrika rukavic na základě požadavku uživatele však není na škodu.

Na závěr mohu uvést, že do sortimentu CATU izolačních rukavic patří také standardní dielektrické rukavice třídy 00 - model CG-05 (500 V), třídy 0 - model CG-10 (1 kV), třídy 1 - model CG-15 (7,5 kV), třídy 2 - model CG-20 (17 kV), třídy 3 - model CG-30 (26,5 kV) a třídy 4 - model CG-40 (36,5 kV) vždy v několika velikostech.

Zájemci o podrobnější informace o CATU kombinovaných izolačních rukavicích tříd 00 a 0, případně celého sortimentu výrobce CATU se mohou obrátit na adresu:

En-Centrum, s.r.o.
Lidická 66, 150 00 Praha 5

Tel: 257 322 538
Fax: 251 560 202
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.encentrum.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, duben 2024

Číslo je zaměřené na kvalitu elektrické energie, energetiku, elektromobilitu a alternativní zdroje energie.

Zajímavé odkazy

Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Vyhrajte termokamery Hikmicro nebo multimetry Fluke! Odpovězte na jednoduchou otázku a vyhrajte grafický multimetr Fluke 289 nebo špičkovou termokameru Hikmicro B20. Vstupenku na Amper 2024 obdrží každý.
Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS

Najdete nás na Facebooku