Sonel v nabídce AMT měřicí technika

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

AMT měřicí technika, spol. s r.o., certifikovaná systémem ISO 9001:2009 se stala autorizovaným – přímým distributorem měřicí techniky polského výrobce Sonel. Tím byla opět rozšířena nabídka měřicích přístrojů společnosti AMT.

Novinky od Sonel pokrývají nejen širokou oblast měřicích technik používaných revizními techniky, ale zahrnují i digitální standardní a klešťové multimetry, luxmetry, teploměry a v poslední době i termokamery s pokročilými funkcemi Infra Fusion. Přístroje se vyznačují velmi kvalitním provedením, splňují příslušné normy, zejména ČSN EN 61557, jsou dodávány s kalibračními listy o prvotní kalibraci prováděné u výrobce. Nutno podotknout, že výrobce disponuje akreditovanou kalibrační laboratoří EU, takže jsou kalibrační listy bez problémů uznávány v České republice. U vybraných typů je české menu, kvalitní, velmi obsáhlý český návod a samozřejmostí je poskytování záručního a pozáručního servisu, který zajišťuje, jak pro přístroje Sonel, tak i celou svoji nabídku AMT měřicí technika ve vlastní servisní a následně kalibrační laboratoři podléhající auditu ISO (poslední audit byl obhájen v lednu 2011).

amt_1

V článku budou uvedeny pouze vybrané typy přístrojů, které se vyznačují speciálním provedením nebo odlišnými funkcemi od standardních přístrojů.

Mezi sdružené revizní přístroje lze zařadit typy MPI 520 a MPI 525. Přístroje měří standardní veličiny, stejnosměrná a střídavá napětí, kmitočet, proudy (klešťovým převodníkem), činný, jalový, zdánlivý výkon a účiník. Oblast revizních měření pokrývá měření izolačních odporů testovacím napětím od 50V do 1000V, zemních odporů sondami, impedance ochranné smyčky (ZL-PE, ZL-N, ZL-L) s rozlišením 0,01Ω (speciální metody měření impedance ochranné smyčky budou popsány v další části článku). Samozřejmostí je výpočet zkratového proudu IK, zobrazení odporu ochranné smyčky RS a reaktance XS. Ochranná smyčka je měřena také bez vybavení proudového chrániče. Měření proudových chráničů může být provedeno u chráničů typu A, AC a B (chrániče typu B představují nadstandardní řešení). Měření probíhá samozřejmě dle ČSN EN 61557, takže je není nutno blíže popisovat, podobně jako měření pospojování proudem 200mA, popřípadě malým proudem 8 mA. Přístroj komunikuje po rozhraní USB. Standardní dodávka obsahuje, jak je uvedenona www.amt.cz přístroj, brašnu, kabel USB, sadu na měření zemních odporů sondami a příslušné návody včetně kalibračního listu.

Měřicí přístroj MPI 525 je shodný s předešlým typem MPI 520. Měření izolačních odporů přístrojem MPI 525 je posunuto k hranici 2,5 kV (MPI 520 měří do 1kV). Měření při zvýšeném testovacím napětí bylo zařazeno na žádost mnoha revizních techniků a posouvá tak „standardní“ revizní přístroj mezi testery speciálních zařízení.

amt_2

Zajímavostí v nabídce Sonel jsou měřiče ochranné smyčky měřící Kelvinovým připojením. Základní přístroje měří impedanci ochranné smyčky zpravidla dvouvodičově. Na základě našich zkušeností jsou technici tázáni u revizních zkoušek jakou minimální hodnotu impedance jejich přístroj měří, s jakým rozlišením a přesností. U dvouvodičového měření je minimální hodnota měřící impedanci ochranné smyčky mnohdy nepostačující. Společnost Sonel nabízí na měření impedance ochranné smyčky přístroj s označením MZC 310C, který měří čtyřvodičovou Kelvinovou metodou (4P - napěťové a proudové svorky), což umožňuje dosáhnout rozlišení 0,1 mΩ s nejistotou +/- (2% MH + 2 mΩ), při měření proudem IMAX = 280A, na měřicím rozsahu 199,9 mΩ.

Měření může být jednofázově (150A/230V) nebo třífázově (280A/440V). Měření impedance ochranné smyčky přístrojem MZI 310C lze provádět také základní metodou, tedy dvouvodičově. Měřiče impedance ochranné smyčky Sonel MZC 203 a MZC 304 měří impedanci ochranné smyčky standardně dvouvodičově.

Nově zařazené termokanery Sonel KT-160 a KT-160A měří teplotu v pásmu od -20 °C do +350 °C, jsou vybaveny technologií „obraz v obraze“, která umožňuje jednoznačnou orientaci v reálném obraze a teplotním poli. Samozřejmostí je paměťová SD karta, komunikační rozhraní USB, možnost hlasových komentářů, nastavitelná emisivita apod.

amt_3

Další specialitou společnosti Sonel je měření zemních odporů přístroji řady MRU. Přístroje umožňují měřit zemní odpor a specifický odpor půdy, uzemňovací smyčku sondami nebo kleštěmi, lze u nich nastavit způsob napájení měřicích sond a tím metodu měření. Měřiče zemních odporů budou představeny v některém dalším článku.

Sortiment společnosti Sonel je uveden na stránkách přímého distributora:

amt_logo

AMT měřicí technika, spol. s r.o.
Leštínská 2418 / 11
193 00 Praha - Horní Počernice

tel.: +420 281 925 990
fax: +420 281 924 344

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.amt.cz.

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, březen 2024

Číslo je zaměřené na elektroinstalační techniku, elektrické rozvody a elektrozařízení pro prostředí s nebezpečím výbuchu.

Zajímavé odkazy

Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Vyhrajte termokamery Hikmicro nebo multimetry Fluke! Odpovězte na jednoduchou otázku a vyhrajte grafický multimetr Fluke 289 nebo špičkovou termokameru Hikmicro B20. Vstupenku na Amper 2024 obdrží každý.
Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.

Najdete nás na Facebooku