Měřiče neelektrických veličin v nabídce AMT měřicí techniky

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

AMT měřicí technika, spol. s r.o., certifikovaná systémem ISO 9001:2009 nabízí v oblasti měření neelektrických veličin přístroje měřící teplotu, tlak, osvětlení, vlhkost, kvalitu ovzduší apod. V sortimentu jsou uvedeny především produkty výrobců Greisinger, Chauvin Arnoux a Sonel, které se vyznačují vysokou kvalitou provedení a velmi příznivými pořizovacími náklady.

Luxmetry zařazené do nabídky AMT měřicí technika měří osvětlení až do 400 000 lux, vybrané typy umožňují uchování naměřených hodnot ve vnitřní paměti, záznam MAX, MIN a REL hodnot souboru měření apod. Luxmetr Sonel LXP1 umožňuje zaznamenávat automaticky do vnitřní paměti (data logger, 16k) naměřené hodnoty s nastavitelnou dobou záznamu. Software Sonel FOTON následně vyhodnocuje měření dle normy EN 12464.

neelektricke_pristroje

Hlukoměry, zařazené do třídy 2 provádějí měření v rozsahu 30 až 130 dB, s možností volby filtrů A, AC. Vybrané typy opět umožňují uchování hodnot a následný přenos do počítače po rozhraní USB.

Oblast měřené teploty lze rozdělit na tři základní části, měření kontaktní, měření bezkontaktní bodové (pyrometry) a prostorové (infrakamery). Přední výrobce teploměrů Greisinger nabízí jak širokou škálu teploměrů, tak zejména velké množství teplotních snímačů.

Teploměry řady GMH 37xx umožňují připojení snímačů Pt100, vyznačují se vysokou přesností a vnitřní pamětí s hodinami reálného času, rozhraním USB apod. Vybrané sady s velmi přesným teplotním snímačem (např. 0,07 0C) jsou dodávány již od výrobce s kalibračním listem. Pyrometry měří teplotu v rozsahu od -32 0C do + 900 0C, umožňují nastavit emisivitu, jsou vybaveny rozhraním USB apod. Určení směru měření umožňuje jednobodový laserový zaměřovač nebo křížový laserový zaměřovač s označením koncových bodů měřeného teplotního pole. Nabídka pyrometrů je rozšířena také o přístroje společnosti Fluke.

Termokamery Sonel řady KT100 s pokročilou funkcí InfraFusion měří teplotní rozložení v rozsahu od -20 0C do + 350 0C. Umožňují provádět akustický záznam průběhu měření, uchování reálného měření ve vnitřní paměti nebo na Flash kartě. Termokamery se vyznačují vysokou přesností, možností výměny objektivů, rozraním USB atd.

Přístroje společnosti Greisinger měřící vlhkost lze rozdělit na měření vlhkosti v ovzduší a měření vlhkosti v materiálech. Měřiče vlhkosti řady GFTH měří vlhkost, teplotu v ovzduší a z naměřených hodnot vypočítávají rosný bod. Měřiče vlhkosti řady GMH 3000 měří také proudění vzduchu, s možností uchování naměřených hodnot ve vnitřní paměti.

Tlakoměry měří absolutní, relativní, diferenční tlaky v širokém rozsahu, lze je rozdělit na přístroje se zabudovaným snímačem tlaku nebo snímačem tlaku externím.

Tlakoměry řady GMH 31xx s externím snímačem tlaku měří tlaky až do 1000 bar. Snímače jsou určeny jak pro měření neagresivních, tak agresivních médií. Tlakoměry GMH 3160 a GMH 3180 s interním snímačem tlaku umožňují, kromě mnoha speciálních funkcí také uchování naměřených hodnot ve vnitřní paměti nebo jejich reálný přenos do počítače po rozhraní USB.

Měřiče proudění – anemometry používají jak snímač mechanický (lopatkové kolo), tak snímač ve formě ochlazování vyhřívaného drátku. Mechanické snímače jsou vhodné převážně k měření proudění ve větších průměrech klimatizačního systému.

Záznamníky teploty a vlhkosti EASY log jsou aplikovány především v potravinářském průmyslu, přepravních boxech, chladírnách apod. Přístroje jsou ovládány po rozhraní USB, automaticky uchovávají naměřené hodnoty ve vnitřní paměti s následným přenosem a vyhodnocením v počítači. Z naměřených hodnot lze zjistit např. jaká byla vlhkost nebo teploty ve vybraném časovém úseku během skladování, převozu apod.

Celková nabídka přístrojů pro měření elektrických a neelektrických veličin je uvedena na stránkách AMT měřicí techniky - www.amt.cz.

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, březen 2024

Číslo je zaměřené na elektroinstalační techniku, elektrické rozvody a elektrozařízení pro prostředí s nebezpečím výbuchu.

Zajímavé odkazy

Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS
Vyhrajte termokamery Hikmicro nebo multimetry Fluke! Odpovězte na jednoduchou otázku a vyhrajte grafický multimetr Fluke 289 nebo špičkovou termokameru Hikmicro B20. Vstupenku na Amper 2024 obdrží každý.

Najdete nás na Facebooku