Autonomní monitorování teploty od DPS po elektrické rozvodny

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Společnost Micro-Epsilon věnující se nejen měření teploty uvedla v tomto roce novinku ve svém produktovém portfoliu termokamer. Jedná se o autonomní infrakameru se zabudovanou analýzou tepelného obrazu.

thermoIMAGER TIM41

Do skupiny kamer pro zpracování tepelného obrazu přibyl model thermoIMAGER TIM41. Širokospektrální infrakamera 8-14 µm s rozlišením 384x240 pixelů má nastavitelné měřící rozsahy pokrývající teploty od -20 do +900°C. Její výjimečnost spočívá v možnosti autonomní práce bez připojení k PC.
Po nastavení a nakonfigurování měřících úloh je dokáže vyhodnocovat úplně samostatně a výsledky odesílat přes galvanicky oddělené procesní rozhraní například do PLC. K dispozici je až devět unifikovaných vstupů/výstupů průmyslového PIF rozhraní, z toho 3 výstupy analogového teplotního signálu (4-20mA či 0-10V), 3 alarmové výstupy a 3 vstupy.
Kamera je v kompaktním kovovém pouzdře s vestavěným motorickým dálkově ovládaným zaostřováním. Zákazník má na výběr z několika objektivů, které budou šířkou záběru vyhovovat jeho aplikaci. Ke kamerám nabízíme bohaté příslušenství např. na ochranu proti prachu a vysokým okolním teplotám. Řízeně ovládaná kovová clona ochrání objektiv před mechanickým poškozením.
Infrakamery thermoIMAGER TIM41 mají uplatnění v průmyslu jako nástroj protipožární ochrany, měření teploty malých pohybujících se objektů (funkce hot spot finder), měření teploty předmětů s nízkou emisivitou přes přirozené otvory (vytváří černé těleso) apod. Pokud potřebujete tepelný obraz zobrazit, je k dispozici Ethernet (PoE) a USB rozhraní.

thermoIMAGER TIM41 2021 1

Výběr objektivu je důležitý

Objektiv této infrakamery je fixní a jeho volba se provádí již při objednání kamery, proto je potřeba vyspecifikovat její účel a umístění. Vždy se snažíme vybrat co nejmenší možný objektiv, který nám vytvoří obraz s dostatečným záběrem, abychom viděli všechny měřené objekty. Proto u monitorování DPS či jiných součástí stroje zvolíme objektiv malý, ale pro monitorování například elektrické rozvodny (z důvodu přehřívání způsobeným vysokým přechodovým odporem) musíme většinou zvolit objektiv největší. V tom případě je zorné pole velké, ale aby nebyl i jeden pixel teplotního obrazu pro požadavky zákazníka příliš velký, je potřeba vyšší rozlišení, které TIM41 nabízí. Díky tomu TIM41 vyniká nad TIM8, naší druhou autonomní kamerou a to při zachování příznivé ceny.

thermoIMAGER TIM41 2021 2

Autonomní mód jako největší přednost

Autonomní mód se hodí i do řídícího centra, kdy není potřeba mít několik počítačů se zapnutým programem TIM Connect, ale stačí zapnout obraz konkrétní kamery při alarmu. Kamera je totiž i po odpojení od PC funkční a je schopna vyhodnocovat a posílat nastavené alarmy pro vybrané oblasti až do 9 výstupů při použití průmyslového PIF rozhraní. Další využití je pro automatizaci řízení výrobní linky, regulování výkonu ohřevu apod. Pro více detailů navštivte naše stránky www.micro-epsilon.cz popřípadě nás zkontaktujte.

MICRO-EPSILON Czech Republic s.r.o.
Na Libuši 891, 391 65 Bechyně
Tel.: +420 381 213 011
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.micro-epsilon.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, únor 2024

Číslo je zaměřené na osvětlovací techniku, nouzové osvětlení, software v automatizační technice, elektrotechnice a energetice.

Zajímavé odkazy

Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS
Panasonic - Přesná detekce laserovým měřicím senzorem HG-F Dosah až 3 metry, robustní hliníkové pouzdro a snadné nastavení. Miniaturními rozměry 20 x 44 x 25 mm a krytí IP67 včetně digitálního displeje.
Z elektrárny rovnou do vaší firmy Rezervujte si dodávku elektřiny přímo v elektrárně. Výhodná nabídka elektřiny pro velkoodběratele přímo od výrobce.

Najdete nás na Facebooku