Autonomní monitorování teploty od DPS po elektrické rozvodny

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Společnost Micro-Epsilon věnující se nejen měření teploty uvedla v tomto roce novinku ve svém produktovém portfoliu termokamer. Jedná se o autonomní infrakameru se zabudovanou analýzou tepelného obrazu.

thermoIMAGER TIM41

Do skupiny kamer pro zpracování tepelného obrazu přibyl model thermoIMAGER TIM41. Širokospektrální infrakamera 8-14 µm s rozlišením 384x240 pixelů má nastavitelné měřící rozsahy pokrývající teploty od -20 do +900°C. Její výjimečnost spočívá v možnosti autonomní práce bez připojení k PC.
Po nastavení a nakonfigurování měřících úloh je dokáže vyhodnocovat úplně samostatně a výsledky odesílat přes galvanicky oddělené procesní rozhraní například do PLC. K dispozici je až devět unifikovaných vstupů/výstupů průmyslového PIF rozhraní, z toho 3 výstupy analogového teplotního signálu (4-20mA či 0-10V), 3 alarmové výstupy a 3 vstupy.
Kamera je v kompaktním kovovém pouzdře s vestavěným motorickým dálkově ovládaným zaostřováním. Zákazník má na výběr z několika objektivů, které budou šířkou záběru vyhovovat jeho aplikaci. Ke kamerám nabízíme bohaté příslušenství např. na ochranu proti prachu a vysokým okolním teplotám. Řízeně ovládaná kovová clona ochrání objektiv před mechanickým poškozením.
Infrakamery thermoIMAGER TIM41 mají uplatnění v průmyslu jako nástroj protipožární ochrany, měření teploty malých pohybujících se objektů (funkce hot spot finder), měření teploty předmětů s nízkou emisivitou přes přirozené otvory (vytváří černé těleso) apod. Pokud potřebujete tepelný obraz zobrazit, je k dispozici Ethernet (PoE) a USB rozhraní.

thermoIMAGER TIM41 2021 1

Výběr objektivu je důležitý

Objektiv této infrakamery je fixní a jeho volba se provádí již při objednání kamery, proto je potřeba vyspecifikovat její účel a umístění. Vždy se snažíme vybrat co nejmenší možný objektiv, který nám vytvoří obraz s dostatečným záběrem, abychom viděli všechny měřené objekty. Proto u monitorování DPS či jiných součástí stroje zvolíme objektiv malý, ale pro monitorování například elektrické rozvodny (z důvodu přehřívání způsobeným vysokým přechodovým odporem) musíme většinou zvolit objektiv největší. V tom případě je zorné pole velké, ale aby nebyl i jeden pixel teplotního obrazu pro požadavky zákazníka příliš velký, je potřeba vyšší rozlišení, které TIM41 nabízí. Díky tomu TIM41 vyniká nad TIM8, naší druhou autonomní kamerou a to při zachování příznivé ceny.

thermoIMAGER TIM41 2021 2

Autonomní mód jako největší přednost

Autonomní mód se hodí i do řídícího centra, kdy není potřeba mít několik počítačů se zapnutým programem TIM Connect, ale stačí zapnout obraz konkrétní kamery při alarmu. Kamera je totiž i po odpojení od PC funkční a je schopna vyhodnocovat a posílat nastavené alarmy pro vybrané oblasti až do 9 výstupů při použití průmyslového PIF rozhraní. Další využití je pro automatizaci řízení výrobní linky, regulování výkonu ohřevu apod. Pro více detailů navštivte naše stránky www.micro-epsilon.cz popřípadě nás zkontaktujte.

MICRO-EPSILON Czech Republic s.r.o.
Na Libuši 891, 391 65 Bechyně
Tel.: +420 381 213 011
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.micro-epsilon.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cerven 2022

ElektroPrůmysl.cz, červen 2022

Číslo je zaměřené na energetiku, trafostanice, transformátory a identifikační systémy.

Zajímavé odkazy

Ušetřete 30% nákladů se systémovou technikou! Zbavte se tlaku na náklady jednou pro vždy. Díky decentrální instalaci ušetříte až 30%. Je to tak jednoduché! Vše, co musíte udělat, je: Prostě jít do toho.
Monitorování systémy transformátorů v průmyslu Komplexní řešení pro on-line diagnostiku. Pomoc při optimalizaci údržby a využití strojů. Včasná indikace hrozících poruch.
Termokamera pro mobilní telefon - HMINI1 Modul pro mobilní telefon s OS Android a USB-C, rozlišení 160x120 a 25 Hz snímkování.

Najdete nás na Facebooku